10 bin tl pulse dedektör tavsiyesi....

Define Peşin

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Selamın aleyküm değerli ustalar. Hayırlı aksamlar.
Pulse dedektör almak istiyorum limit 10 bin tl. Bayagıdır. Teknoloji ekibi M1 modeli pulse dedektörü arastiriyorum denilenlere göre derinlik bazı vs iyiyse bir çok defineci için iyi birsey. Sizce alınabilir parasının hakkı bir dedektör mü kullanan arkadaşlar ustalar varmı yada pulse tavsiye edebileceğiniz 10 tl bazında bir dedektör varmı. Definedeki hedefim toplu ve derin arayışlar senelerdir de bu yönde olmuştur. Saygılar...

Demirdağınkurdu

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba, sorunuza cevap gelmezse
Bilinki nasip değildir, bu sitede kaan ustanın yazılarını okuyun. Orada cihaz ile ilgili tecrübe edinilmiş bilgiler var

Cengiz40

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Pulse iyidir. Derinde görür zeminde. Evde altın farklı paralarla deneme yaparsın altında çok farklı ses çıkarıyor. İlla ayrıma gerek yok. Teknoloji ekibi uçurma başlıklarından memnunum . Ötmüyorsa yoktur:)))

Define Peşin

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Pulse iyidir. Derinde görür zeminde. Evde altın farklı paralarla deneme yaparsın altında çok farklı ses çıkarıyor. İlla ayrıma gerek yok. Teknoloji ekibi uçurma başlıklarından memnunum . Ötmüyorsa yoktur:)))
Eyvallah ustam sağolasın. Uzun süredir araştırıyorum teknolojie ekibini M1 modelini kararsız kaldım. Kendi kendime diyorum ya dedikleri gibi çıkmazsa verdiğim para emek hiç olur.
Ustam sizde M1 modeli kullaniyosunuz galiba.

Define 48

Moderatör
Moderatör
Selam alekim usta o fiyata m1 dogru tercih olur delta pulse 3s plus bile senin işini görürki teknoloji ekibi m1 lorenze yakın bi cihaz alacağın cihazı kendin test etmedende asla alma.

Define Peşin

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Selam alekim usta o fiyata m1 dogru tercih olur delta pulse 3s plus bile senin işini görürki teknoloji ekibi m1 lorenze yakın bi cihaz alacağın cihazı kendin test etmedende asla alma.
Aleyküm selam ustam. 3s plus a da bakıyorum da aklım M1 de kaldı. Yakın bi zaman da inşallah nasip olursa test alanları na gidip test edeceğim cihazı dedikleri gibi memnun kalırsam nasip olursa alacağım. Yorumunuz için teşekürler.

Heda

Moderatör
Moderatör
Pulse cihazların en büyük problemi küçük ebatlı altın parçalarını ya görmüyor yada 3-5 cm den algılıyor(çeyrek altın). Pulse cihazlar derinlik olarak gayet iyi ama metal bakır gibi cisimlerde başarılı. Altında da aynı derinliği vereceği söyleniyor ama o kadar büyük hacimli altınımız olmadığı için test etmemiz olanaksız oluyor. Ben sana kendi naçizane fikrimi söyliyeyim . Eğer ilk dedektörün ise Delta pulse 3 ile başla biraz kavra ve alıştıkça bir üst modele çık orijinal bayiden çalıştığın sürece bir zararın olmucaktır. Mesela delta pulse 3 2.500-3.000 arası al kullan takas yaptığında aldığın fiyata sayıcaklardır ama dediğim gibi yan sanayi değil kendi yapımcılarından al. En son modele yükseldiğinde emin ol 10.000 tl lik cihazla 2.500 tl lik cihazın senin için kullanım yönünden bir farkı olmadığını anılacaksın.

Define Peşin

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Pulse cihazların en büyük problemi küçük ebatlı altın parçalarını ya görmüyor yada 3-5 cm den algılıyor(çeyrek altın). Pulse cihazlar derinlik olarak gayet iyi ama metal bakır gibi cisimlerde başarılı. Altında da aynı derinliği vereceği söyleniyor ama o kadar büyük hacimli altınımız olmadığı için test etmemiz olanaksız oluyor. Ben sana kendi naçizane fikrimi söyliyeyim . Eğer ilk dedektörün ise Delta pulse 3 ile başla biraz kavra ve alıştıkça bir üst modele çık orijinal bayiden çalıştığın sürece bir zararın olmucaktır. Mesela delta pulse 3 2.500-3.000 arası al kullan takas yaptığında aldığın fiyata sayıcaklardır ama dediğim gibi yan sanayi değil kendi yapımcılarından al. En son modele yükseldiğinde emin ol 10.000 tl lik cihazla 2.500 tl lik cihazın senin için kullanım yönünden bir farkı olmadığını anılacaksın.
VLF olarak bir kaç cihazım vardı önceden ustam. Vlf iş görüyordu ama derinlik bakımından beni tatmin etmiyodu. Aslında en başında pulse alsaydim diyorum kendime ama piyasada doğru bi cihaz bulup karar veremedim. pulse olarak ilk cihazım olucak ve ilk kullanımım olucak. Yorumunuzu değerlendireceğim ustam teşekkür ederim.