Başa dert kuyular

islander

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Sayın ustalar ve hobidaslar dün gece İzmir Selçuk da vahim bir olay yaşandı ve maalesef can kaybı oldu.13 MT bir kuyuda çalışan ekipten maalesef 2 si gazdan dolayı vefat etti.Konu tazeyken ustalarımız kuyular ,tuzaklar, yapılması gerekenler ,asla yapılmaması gerekenler hakkında bir kaç kelam ederlerse zannediyorum hepimizin hayrına olacaktır.Saygilar

dardanoss

Bakmakmı?? Görmekmi??
Yönetici
Süper Moderatör
Sevgili kardeşim şu anda sitemizde bir konuda ilerlemiş halinde bir konu var . Ve resimde açılan yerin resmleri de var. İnanın son resimlerden sonra ben yorum yapmaya çekindim .. Sebebi de bu acı haberi sabahleyin dinlemiş olmam idi. Böyle tehlikeli işlerden aslında biraz uzak durmalı insanlar. Yada hiç bir önlem almadan böyle işlere kalkışılmamalı. Hep söylüyorum trilyonlar bile bazı şeylerden değerli olamaz. Lütfen daha dikkatli olalım . Ve bir birimizi uyaralım. Bu uğurda çok canlar gitti. Gerçekten böyle şeyleri duyunca çok üzülüyorum. Yüce ALLAHTAN hayatını kaybedenlere rahmet yakınlarınada sabırlar dilerim

islander

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Sevgili kardeşim şu anda sitemizde bir konuda ilerlemiş halinde bir konu var . Ve resimde açılan yerin resmleri de var. İnanın son resimlerden sonra ben yorum yapmaya çekindim .. Sebebi de bu acı haberi sabahleyin dinlemiş olmam idi. Böyle tehlikeli işlerden aslında biraz uzak durmalı insanlar. Yada hiç bir önlem almadan böyle işlere kalkışılmamalı. Hep söylüyorum trilyonlar bile bazı şeylerden değerli olamaz. Lütfen daha dikkatli olalım . Ve bir birimizi uyaralım. Bu uğurda çok canlar gitti. Gerçekten böyle şeyleri duyunca çok üzülüyorum. Yüce ALLAHTAN hayatını kaybedenlere rahmet yakınlarınada sabırlar dilerim
Konu benim ustam tüm cozumlerim ve tespitlerim bitti sayılır ve hatta siz burada

Szihoprenic

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
İnnâ lillâhi ve innâ ileyhi râciûn
Rabbim tahsiratlarını affetsin yakınlarına sabır versin.
Kuyu ve tünel işleri genelde sıkıntılı ve tehlikeli işlerdir.
Ve genelde en büyük yapılan hatalarsan biri jenaratörü içeride çalıştırmak
Maalesef çalışma alananın yerine göre ekipman edinmek kuyu ve tünellerde havalandırma gaz maskesi şart

dardanoss

Bakmakmı?? Görmekmi??
Yönetici
Süper Moderatör
Pardon.siz burada sistemli bir mezar alanı demistiniz.Yanilmadiniz ustam herşey sistematik ileride İnşallah yardım isteyeceğim.Saygilar
Evet konuyu hatırlıyorum. İnşallah başarılı olursunuz elimizden geldiğince yardımcı oluruz inşallah.

ABK33

Defineci; doğayi sever, kültürel varliklari korur.
Yönetici
25 senedir gezerim
Asla kuyu icine girmedim girmem
Kuyu da islem yapilacaksa kuyunun icinden degil disindan islem yapilmalidir
Buna imkani olmayan orayi birakmalidir
Allah cc rahmet eylesin