Çinde bir muzede M.Ö 3000 yillarina ait mumya

Kamhi Leonard

Anu Şavan
Kayıtlı Kullanıcı
14 Ocak 2019
1,606
4,127
118
♨️T A T V A N ♨️
defineavcilari.com
Çin'de bir müzede bulunan M.Ö. 3000'li yıllara ait bir mumyanın üzerindeki kumaşın anatomik yapısının Kafkasya Türklerine ait olduğunun ortaya çıkması M.Ö. 3000 yıllarında Kafkasya'da ileri seviyede bir medeniyete sahip Türk varlığını ortaya koyan önemli bir destektir.

Yrd. Doç. Dr. İsmail Doğan'ın
Göktürk Yazısı makalesinden

Foto : Türk Mumyası Lolan Güzeli
FB_IMG_1582470095830.jpg

Kaan5557

Santraç_Doğa
Süper Moderatör
17 Ocak 2019
767
2,235
98
Hayret ki saklamamışlar...Bu Çinliler koca koca piramitleri sakladilar...Türk motifleri Türk kültürüne ait parçalar çıktığı için...Koca piramitlerin üstüne ağaç dikerek araziye uydurmuşken bu mumyayı iyi parçalamadilar...
Yine tarih kitaplarında unuttum komutani ama başkent Pekin onun kurmasi bir şehir...
Vesselam bu çinlilerin kültürel varliklara karşi hep ezik ve hazımsız bir politik duruşu vardir..
Biz sakliyormuyuz eski yunan medeniyet kalintılarini..
Irkcılığı bu düzeye taşımak çok vahim...
Halbuki yaradanin sevmedigi bir melanettir ırkcılik...
Allaha iman etmişsen üstünsün...
Baska bütün kriterler bu dünyaliktır ve boştur...Allahın huzurunda ahirette geçerliliği yoktur...

Tek doğru budur..

Kamhi Leonard

Anu Şavan
Kayıtlı Kullanıcı
14 Ocak 2019
1,606
4,127
118
♨️T A T V A N ♨️
defineavcilari.com
Hayret ki saklamamışlar...Bu Çinliler koca koca piramitleri sakladilar...Türk motifleri Türk kültürüne ait parçalar çıktığı için...Koca piramitlerin üstüne ağaç dikerek araziye uydurmuşken bu mumyayı iyi parçalamadilar...
Yine tarih kitaplarında unuttum komutani ama başkent Pekin onun kurmasi bir şehir...
Vesselam bu çinlilerin kültürel varliklara karşi hep ezik ve hazımsız bir politik duruşu vardir..
Biz sakliyormuyuz eski yunan medeniyet kalintılarini..
Irkcılığı bu düzeye taşımak çok vahim...
Halbuki yaradanin sevmedigi bir melanettir ırkcılik...
Allaha iman etmişsen üstünsün...
Baska bütün kriterler bu dünyaliktır ve boştur...Allahın huzurunda ahirette geçerliliği yoktur...
Tek doğru budur..
geçtiğimiz yıllarda bir paylaşım yapmıştım
bir filmden alıntı ...
kendilerine bilmem ne savaşçısı diyen
mezar soyguncuları diye bir ekip kurmuşlardı

filmdeki konusu zengin mezarlarını soyduklarini anlatıyor
aldıklarını fakir ailelere dagittiklarini söyleniyor
o filmi 4 kez izledim
suan ismi aklımda deyil
ama işin asli tam da senin yazdığın şekilde ...