Define Cubuklari Nedir? Ne Degildir?

ABK33

Defineci; doğayi sever, kültürel varliklari korur.
Yönetici
Abk ustam, çubuklar, suyun içindeki metale, ne gibi tepki, verir, bu konuda bilgilerinizi, paylaşırsanız,, memnun oluruz. Saygılar.
Hic tecrube etmedim,
Bu zamana kadarda ihtiyaç olmadi.
Kesin olarak bildigim şey ise;
Suyla temas eden metali, suyun icinden alsaniz da, belli bir sure (!?) suya cubuk tuttugunuzda hala o metalin sinyali gelir. Yani cubuk o metal varmiş gibi suya tepki verir. Bu nedenle alttan su gecen yerlerde hem suyun kendisinden dolayi hemde metale bulasmasindan dolayi sorunlar cikar.

ABK33

Yönetici
çubuk işi sorunlu sonuç alınırmı evet nasıl iyi bir cihacz parası kadar yorparası harcayıp çalışırsan kim yapr ben yapmam ENTERESAN OLANI ÇUBUĞU TUTAN ELDE ARADIĞININ VAR OLMASI zor iş çok yorar cihaza kanaliz olmak daha iyidir bance surferle cihaz bilmeyene at başı gibidir ikiside cihaz ister ozaman cihaza ne gerek var yorulmaya masrafa yine donduk başa zor iş çubuk işikolay gelsin
Hakikaten en zor istir cubuk.
Lakin eline cubugu alan araziye cikar hemen, bu majör hatadir.
Bugun arazideydim, dolasip geldim. 5-6 yere de baktim, zira oda var demisler. Diyenler kim? Cubukcular ve cihaziyla gelip bakanlar. Bir tane bile oda bulamadim. Var dedikleri yerde odalar yoktu. Elbette suphe ettiler, baskalari var demiş, cihaz teyit etmis. Kafalari karisti. Ne yapacagiz dediler. Acip 2-3 yere bakacaksiniz dedim. Amma bulamayacaksiniz, bana da sonucu bildirin dedim.
Bulabilecekler mi?
Bulamayacaklar.
Bu bir kazanimdir. Timur ustamizin dedigi cok dogru; cok zaman verdik, cok masraf ettik. Bu is hobim oldugu icin hepsini gogusledim. Define bulmak icin bu işe soyunan maddi manevi çok terler...

timur964

Moderatör
Süper Moderatör
@ABK33 usta araziye çıkıpda oda v ev boşluk alırsanız şekli önemsiz kare dikdort gen her köşeden konum koordinat alın bir ortak işleyiş oluşturalım uygun bulursanızsevgiler

ABK33

Yönetici
@ABK33 usta araziye çıkıpda oda v ev boşluk alırsanız şekli önemsiz kare dikdort gen her köşeden konum koordinat alın bir ortak işleyiş oluşturalım uygun bulursanızsevgiler
İlk araziye ciktigimda dediginiz sekilde bir koordinat yazarim, teyit edelim iyi olur.

Tarkan

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
İlk araziye ciktigimda dediginiz sekilde bir koordinat yazarim, teyit edelim iyi olur.
Bende bakabilirim xubuklarin vurdugu yere . Xubuklarin vurdugu noktayi eartdan iste burasi xubuklarin vurdugu yerdir diyebilirsen daha iyi olur.

ABK33

Yönetici
Bende bakabilirim xubuklarin vurdugu yere . Xubuklarin vurdugu noktayi eartdan iste burasi xubuklarin vurdugu yerdir diyebilirsen daha iyi olur.
Sizede baska bir koordinat yazarim, deneyelim denemekten zarar gelmez.