Eminağa Değirmeni - ( Baş Değirmen )

Dogrularimla

Member
Kayıtlı Kullanıcı

Ekli dosyalar

Dogrularimla

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Sn Root ustam kayanin yuzeylerinde findik gibi oymalar ayri.yerlerde var .cizdigimm yer tas kesme soldan saga patika yol yapilmis. ve iplerin orda bitiyo ve altta kanal var niye yapildi bilmiyom.saygilarimla.

Dogrularimla

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Hayirli gunler ustalarim .Emin aga degirmeni ile.alakali bolgemdeki yerde.1 resimde degirmenin basinda korkunc kaya dusse degirmen harap olur denilen tas.eskiden basinda dikiliydi bu tas.alt dar kismi yerde genis kismi havadaydi.onundeki 2 nolu tas degirmen onunde uzeri traslanmjs diger yerleri.yamuktur denilen tas.2 nolu isarette degirmen bahcesinde tasta catlak yarik uzerinde kopek patisi aynen duruyor.hatta catlak uzeri ozel murcla cizilmjs resimde tam.alamamisiz .3 resimde degirmen domuzlugun altinda yarik icinde tavuk civciv olcak tavuk yarik arasinda tastan heykel.seklinde bir kara tavuga yukardan nasil bakip gorunuyosa ayni sekildir ve uzeinde bir delik var.onunde 45 cm.katlanmis yilan var onu resimde kalmamis.4 resim degirmenin suyun cikisinda ayinin ve ayicinin def calan adamin eli var .yani bu emin agada nasil yol izlemeliyiz bilgilerinize saygilarimla.

Ekli dosyalar

balkaya34

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Hayirli gunler ustalarim .Emin aga degirmeni ile.alakali bolgemdeki yerde.1 resimde degirmenin basinda korkunc kaya dusse degirmen harap olur denilen tas.eskiden basinda dikiliydi bu tas.alt dar kismi yerde genis kismi havadaydi.onundeki 2 nolu tas degirmen onunde uzeri traslanmjs diger yerleri.yamuktur denilen tas.2 nolu isarette degirmen bahcesinde tasta catlak yarik uzerinde kopek patisi aynen duruyor.hatta catlak uzeri ozel murcla cizilmjs resimde tam.alamamisiz .3 resimde degirmen domuzlugun altinda yarik icinde tavuk civciv olcak tavuk yarik arasinda tastan heykel.seklinde bir kara tavuga yukardan nasil bakip gorunuyosa ayni sekildir ve uzeinde bir delik var.onunde 45 cm.katlanmis yilan var onu resimde kalmamis.4 resim degirmenin suyun cikisinda ayinin ve ayicinin def calan adamin eli var .yani bu emin agada nasil yol izlemeliyiz bilgilerinize saygilarimla.

Selam usdadım ,,, Degirmen mevzuunu bırak bence ,,Çunki degirmenlerde işaret kalmaz ,Zaten degirmende işarette olmaz , Etrafindaki kayalarda işaret varmı ona bakmakda fayda var , Degirmen olarak ,şu alibeyin ,Su eminaganin diye bilmeniz bulmanız mümkun degil. Ancak buldugunuz bölge deki isaretlerden sonra degirmeni isimlendirebilirsiniz, Selam usdam

Dogrularimla

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Slm ustam bu isaretler zaten degirmenin 10.20 .30 adim.uzagindaki diger taslarda bu isaretler bunlarin anlami gerek egerki eskiyaya aitse onlarin semboludur.hepsi eskiya degirmenj degildir fakat bu anlattiklarim bu cetelere ait oldugu.icin soluyoruz.saygilar.

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
Benim şahsım için bence ustalarımız içinde böyledir. Çok anlatmaktansa çok fotoğraf ekleyın.
Değirmen blok kyasının göbeği yatay kemer gibi oymadır bide üzerinde ip gibi kanal oyma olacak. Bu göbek kemerden itibarensedir yapacak kaya.Önü güneyli olacak giriş güneydoğu gibidir.Burası kuru deredir .Su yakından geçer gider.Mümkünse resimleri parça parça değil bütün halinde görelim .Öküz ve kıza benzetemedim o işaretleri tam anlamadım.