Ermeni kuyusu

Ucansu

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Üstadlar ermeniden kalan bir kuyu derinlik 2 metre taban ve duvarlar örme taşın üstüne siva çekilmiş suyu bosalttim su ortadan küçük bir catlaktan kuyuya boşalıyor tam karsisindan bir oluktan başka bir yere gidiyor . Kuyunun ağzı hilal seklinde taş örülmüş ve kuyunun baş kisminin saği ve solu siyah düz geniş taş var içinde ise baş kisminda tek dikkatimizi çeken beyaz mermer gibi taş resimleri atacağım yardimci olursaniz sevinirimIMG_20201121_153151.jpgIMG_20201121_153042.jpgIMG_20201121_145701.jpg

dardanoss

Bakmakmı?? Görmekmi??
Yönetici
Süper Moderatör
Ne gibi bir şeyden şüpheleniyorsunuz bu kuyudan.
Şayet burası ermenilere kadar gidiyor ise bu derinlik kuyu için az. Ayazma olabilirmi bu kuyu. Bunun çevresinde eskiden neler var idi biliyormusunuz yada duydunuzmu hiç.

Ucansu

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Kral ayazmayi acikcasi ne olduğunu bilmiyorum gecmisine sıra gelince ermeni evi vardi yakininda tabi simdi o evden eser yok yıkıldı eski karatas bir kapak vardi üstünde kirilinca biz beton kapak yaptik buna herhangi bir işarete denk gelmedim sadece ermeni kuyularinda bazı emanetler diye duyduğum için paylaşmak istedim bir sonuca varabilirm diye

dardanoss

Bakmakmı?? Görmekmi??
Yönetici
Süper Moderatör
dediğniz gibi ise araştırmaya değer bu kuyunun suyu taşma yapıyor ise suyun giderini takip et neler var.
Kuyunun 24 adım güneyini kontrol et.Kuyunun içindeki örme taşlar duruyor ise rengi değişik yada üzerinde bir figür olan taş varmı. B u kuyuya yakın çok yaşlı ağaç varmı.

Ucansu

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Ustad yaz kış su asla tasma yapmıyor su ne eksilir ne artip taşar büyük ihtimalle tahliyesi var yaşlı ağaç yok vardi kesilmis kökü filan kalmamis tek dikkatimi çeken beyaz mermer taş her yer kara taş bir o mermer taşı farkli onun altında tam kare kesme karataş var onu çıkaracağım bakalim ne olacak

SuNSeT28

★彡 (O Dağlarda) 彡★
Yönetici
Süper Moderatör
Sunset usta kuyunun 90 metre dogusunda yikik evi var
Evet ev doğuda kuyu batıda size zahmet görelim evi.Kuyu ile evin arasında kalan alanı diyorum.Ağaçlar duruyormu yoksa zamana yenikmi düşmüşler?Sorulacak soru çok nereden bilecem ben doğudaki evi değilmi?Selamlar.

Ucansu

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Doğrudur sunset usta ağaç zamana yenik düşmüştür daha çok Bilgi toplayıp size bilgi vereceğim