Garmin Gps Balik Bulucu Sonar . Defineyide Bulabilirmi :)

Aronia

Moderatör
Moderatör
@Tarkan usta. Sorunuza cevap verecek olursam, cevabım : HAYIR
Bu benim kişisel düşüncem ve sadece beni bağlar.
Nedeni açıklayım.
Detektör ve bilmem ne bulucu turunde ki cihazların, toprağa veya suya dalga gönderiyorlar.
Dalganın ilerleme yönünde birşeye çarparsa, cihaza geri döner ve ne bulduğu hakkında bilgi verir.
Bilirsiniz, suyun iletkenliği daha fazladır, dalgalar sudan daha kolay geçer.
Toprağın iletkenliği çok daha azdır. Fotoğraftaki cihaz, suyun iletkenliğine uygun olarak üretilmiştir.
Bu nedenle, bu cihazın toprak üzerinde hiç bir verimliği yoktur.
Suda define aramak isterseniz, denemek lazım.

Sare

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
@Tarkan usta. Sorunuza cevap verecek olursam, cevabım : HAYIR
Bu benim kişisel düşüncem ve sadece beni bağlar.
Nedeni açıklayım.
Detektör ve bilmem ne bulucu turunde ki cihazların, toprağa veya suya dalga gönderiyorlar.
Dalganın ilerleme yönünde birşeye çarparsa, cihaza geri döner ve ne bulduğu hakkında bilgi verir.
Bilirsiniz, suyun iletkenliği daha fazladır, dalgalar sudan daha kolay geçer.
Toprağın iletkenliği çok daha azdır. Fotoğraftaki cihaz, suyun iletkenliğine uygun olarak üretilmiştir.
Bu nedenle, bu cihazın toprak üzerinde hiç bir verimliği yoktur.
Suda define aramak isterseniz, denemek lazım.
Amerikalılar Oak adasında gömülü olduğuna inanılan tapınak şövalyelerinin hazinelerini arıyorlar ve onlar ellerindeki cihazlarla yerin 30 metre altındaki farklı yapılaşmayı bulabiliyorlar.Onlarda etkili olan cihazlar bizde neden etkili olmuyor ki?

Aronia

Moderatör
Moderatör
Amerikalılar Oak adasında gömülü olduğuna inanılan tapınak şövalyelerinin hazinelerini arıyorlar ve onlar ellerindeki cihazlarla yerin 30 metre altındaki farklı yapılaşmayı bulabiliyorlar.Onlarda etkili olan cihazlar bizde neden etkili olmuyor ki?
Emin olun ki balık bulucu ile aramıyorlar.

Demirdağınkurdu

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Evet onlar tekerlekli çim biçme makinasına benzeyen aletlerle arıyorlar.
O tekerlekli de bana mantıklı gelmiyor, nereye kadar sürebilirsin düz arazi gerekli.
Geçen seneye kadar arada TV izlerdim.
Yabancı bir american kanalında yayınlanan belgesel izliyordum,
3-4 kişilik uzman ekip bir araya gelmiş, araştırmalarını belgesel halinde canlı izlettiriyordu
Belgesel şu kendi uyduları üzerinden, turuva savaşını konu alıp, askerin çıkartma yaptığı Çanakkale kıyısının yakınındaki bombeli yapıyı uydu üzerinden netleştiriyordu, bizim baktığımız uydu görüntüsü değil tabiki biraz daha netlik yapının açısı büyüklüğü, ve sonra ekip çanakkaleye gider..

Sare

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
O tekerlekli de bana mantıklı gelmiyor, nereye kadar sürebilirsin düz arazi gerekli.
Geçen seneye kadar arada TV izlerdim.
Yabancı bir american kanalında yayınlanan belgesel izliyordum,
3-4 kişilik uzman ekip bir araya gelmiş, araştırmalarını belgesel halinde canlı izlettiriyordu
Belgesel şu kendi uyduları üzerinden, turuva savaşını konu alıp, askerin çıkartma yaptığı Çanakkale kıyısının yakınındaki bombeli yapıyı uydu üzerinden netleştiriyordu, bizim baktığımız uydu görüntüsü değil tabiki biraz daha netlik yapının açısı büyüklüğü, ve sonra ekip çanakkaleye gider..
Birşey buldular mı peki?