Kafam da Deli Sorular Çıldırdım

zaz12

Moderatör
Süper Moderatör
Arkadaslae Merhaba Daha Önceleri Başka siteler de Benim Açtığım Konular Vardı. Bu konulardan Normal de hep birşeyler çıkar ümidiyle bulamadigim yerleri incelerken şuanda eski bir çalışma alanın da ki kayayı görünce çok Değişik Oldum. Çünkü basit gibi görünen bu taş da gördüklerimi yazınca siz de çok tuhaf olacaksınız. Neyse yazıyorum.
1) Taş'ın Alt Kısım da bir Adet Ayakta Kanatları Kapalı bir Baykuş.
2) Hemen Arkasında Oturmuş Bir kadın Elinde C harfinin çengel olanı. Kadın kafasın da hemen de bir Adet Haç . Baykuşu eğitiyor Sanki yada baykuş kafese koyuyor.
3)Hemen üzerinde profesyonelce çizilmiş bir adam yüzü.
4)Hemen onun üstün de ise Bir Adam Sarılmış Sırtından Vurulmuş Gibi Tutunmaya Çalışıyor birşeylere
5)bütün o catlakliklar ise bir acının dili haykırış ve huzunlenmenin verdiği Tarif.

Bunları Yazdığım çünkü ben bu taş da bunu hissettim . Derin bir duygu bir kadere kapıldı işin içinden çıkamadım yanı siz arkadaşlara da göstermek isterim. Burası büyük bir Şehitlik. Artık asil Zade bir Mezar. Ama çok iyi bir yapıt. Hicbirsekil de el sürmeyeceğim.
Çok iyi bakmadan Zaz Sen Çıldırdın Demeyin lütfen çünkü bariz ortada bu taş.

Ekli dosyalar

ABK33

Defineci; doğayi sever, kültürel varliklari korur.
Yönetici
@zaz12 ustam merhaba,
Anit cok guzel
Uzerindeki isaretlerden, ustteki ve yanindaki figurlerden yola cikarak cozumu soyledir diyecek tecrube ve bilgide degilim.

Bu tur yerleri,
Arazinin yapisina gore analiz ettikten sonra bosluk bakacagim yerleri tespit ederim. Bu tur yerlerin kisa da olsa genelde bir tuneli oluyor. Oda tespiti netlesince gerisi bir sekilde geliyor. Sonra bu odada metal tespitine geciyorum. Metal gozukmesede yine odaya girmek gerekir.
4 cepheden geriden foto varsa muhtemel yerleri isaretlemek mumkun olabilir.
Oda ya altinda oluyor, yada 30-40 metreyi gecmiyor. Yakinda baska kayalarda figurlerde rastlanir.
Pagan etkiside mevcut anitta.

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
Üste bırakılmış ek parça kaya alanın önemine vurgu yapıyor.Yakınlarda giriş aranmalı.

sandalci14

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
root ustam zorbey ustayi tanirmisin

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
Sandalci ustam selam olsun tüm ustalara. Ben zorbey ustayı tanımıyorum.

sandalci14

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
tamam ustam.baska bir sitede vardi.menderes aga74.ozellikle kamhileonard usta iyi tanir.keske olsada tanistirsaydim.sanirim girmiyor