Kaplumbağa olduğunu düşünüyorum ustalar yardımınız olur mu

Kurtaga

ASİL KURT
Süper Moderatör
25 Eki 2019
1,995
3,060
118
Selam... ustam hoş geldiniz diyelim... kaplumbağa fikrinize katılıyorum... kayada bu kesim işlemler yapılmış... gözler vurgulanmış... genel olarak eksiklerini tam göremesek te kaplumbağa betimlenmiş... siz ayak kuyruk ve diğer eksiklerini belirtin... ayrıca bu alanda kuzey güney ve batı doğu sistemli kuru duvar var mı... ayrıca ıkinci kaplumbagamizi göremediniz mi...

ankara1982

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
19 Haz 2020
10
18
6
Ustam hayırlı geceler. Ayak ve kuyruk yok gövde arkasındaki kayaya bağlı. Altta başka bir Kaya var sanki üst üste konmuş gibi. Kafasını çevirdiği yerde ise diğer kaplumbağayı gördüm fakat bunun kadar belli değil ustam. Karşıda tümülüs gibi bir tepe var ve tepenin dereye bakan meyilli kısmın ucunda kaplumbağayı andıran bir Kaya var

Kurtaga

ASİL KURT
Süper Moderatör
25 Eki 2019
1,995
3,060
118
Selam... üst üste koyulmuş dediğiniz taşlardan biri elips şeklini andırır mı... ikinci kaplumbağa resimdekinden büyük mü küçük mü... ayrıca arkası kayaya bağlı dediğiniz bu kaya üzerine çıkılır mı... dereye yakın kaplumbağa en küçük olan mı....

ankara1982

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
19 Haz 2020
10
18
6
Ustam karşıdaki kaplumbağa daha ufak iki kaplumbağa arasında dere var size resmini attığım kaplumbağanın arkasındaki kayaya çıkılabiliyor alttaki Kaya elips mi değilmi çok belli değil ama

dardanoss

Bakmakmı?? Görmekmi??
Süper Moderatör
8 Eki 2019
796
1,701
98
59
çanakkale
ankara1982

Selaymun aleyküm sevgili kardeşim.
Kaplumbağa kaplumbağa olması için arayacağımız nitelikler karşısında ondan yüksek bir tepe orada traşlanmış kaya ve kartal. Bu tepe ile bu kaplumbağ arasında bir akarsu olacak. Ve önce kaplumbağanın boyun altından ve arka kısmından Arge yapılacak. Ve kaplumbağanın sağ tarafından arge olacak. Yani önce işaretlediğim yerler boşluk. Dikkat et arka kısımda üç adet kaya varmı onada bak Arkasında çeşmesi varmı yada kaynağı. Arka tarfında sarı taşı ara . Yine söylüyorum öncelik oklar yönünde kayanın kendisi ve çevresi A070AB44-CE68-4DD3-9B33-4B54D6DC0DB3.jpeg

SuNSeT28

★彡 (O Dağlarda) 彡★
Süper Moderatör
10 Mar 2019
1,966
4,223
118
Κερασούντα
Ustam hayırlı geceler. Ayak ve kuyruk yok gövde arkasındaki kayaya bağlı. Altta başka bir Kaya var sanki üst üste konmuş gibi. Kafasını çevirdiği yerde ise diğer kaplumbağayı gördüm fakat bunun kadar belli değil ustam. Karşıda tümülüs gibi bir tepe var ve tepenin dereye bakan meyilli kısmın ucunda kaplumbağayı andıran bir Kaya var
Selamün aleyküm.Kayada inceleme ve fotolama yetersiz.Kayanın kırmızı ile işaretlediğim yerde kanalmı var?Eğer kanal ise uzunluğu ve derinliğinin net ölçüleri alınmalı.Mor ile çizdiğim alanın içinde kalan yüzeyi detaylı ve net olan fotolarını görelim.Selamlar.
20200730_233638.jpg

SuNSeT28

★彡 (O Dağlarda) 彡★
Süper Moderatör
10 Mar 2019
1,966
4,223
118
Κερασούντα
Kaplumbağanın doğusundaki düzlüğü bilirmisin?Baktığı yamaçtaki kayaların üzerindeki büyük kaya orada yine duruyormu?Delikli kayadan haberiniz varmı?Yüklemiş olduğunuz fotoya göre net pusula yönlerini biliyormusunuz?Bu aralar çok soru sorduğumu söylüyor gönül dostlarım.Selamlar.