Konu Açan Arkadaşlarımızın Yaptıkları En Büyük Hatalar:

Define 48

Moderatör
Moderatör
@ABK33 ustam saydiginiz hersey tefferuat.
Forumlarda konu acan paylasan kisiler mutevazi olsa ne olmasa ne. Adama yazip cizip hedef noktasi verip adam kazanlar dolusu altini cikarma pesinde sizin yorumunuza bir tesekkur etmeyi unutmasi veya geri donus yapmamasi bu kadar zorunuza mi gidiyor anlamiyorum. Belki de baskasina yazdirdi konuyu o konuyu paylasan kisiye garezinizden dolayi hedefini vermiceksiniz veya yorum yazmicaksiniz. Biz karsiliksiz yapiyoz madem bu isi bir tesekkurun pesine niye dusuyoruz. Adam sokak agziyla buyumus kalbi temiz bu tavrindan oturu yorumu ve hedefi vermiyoruz. Ben anlamiyorum. Hem forum kullanmak gercekte konusmaya benzemez. Normal konusur gibi yazilmaz bazen. Hep bi gerginlik atismalar bu yuzden olur. Size forumda tesekkur etmeyen gercekte telefonda arayip bilgilerinizi verseniz adam tesekkur etmeden telefonu kapatacak mi. Daha 2 gun once biriyle telefonda konusustuk fikir alisverisi yaptim adama hedef verdim (zaten suphelendigi yer idi) kendimce tesekkur etti veya etmedi laf arasi anlamadim. Simdi adamin ses tonundan iyi biri oldugunu algiladim iyi veya kotu artik mutevazi veya degil artik hicbirsey fark etmiyor ki.

Ustalar diyor konu sahibi emek verince ustalar yorum yapar diye. Tamam bazen emek gerekebilir bazi yerler icin. Ama o konuyu ustalar sezdiyse ne var ne yok biliyorsa. Neden paylasmiyorsunuz. Paylasin biz okuyanlar ogreniriz en azindan. Konu sahibi de okuyarak emek sarf etmisse cogu konulari ve arazi cikip emek sarf ederse bu yorum uzerine hakki rahmetine kavusur.

Madem gunun birinde hepimiz olucez o zaman bunca matem onca kahir ne icin?
O zaman resimde paylaşma sadece anlat şurda şu var burda bu var bizde noktayı söyleyelim ne gerek var demi burda kimse makine degil sen duygusuz olabilirsin farketmez burda hiç bilmedigimiz bi coğrafyadaki filanca köylünün yada cobanın çiftçinin fotografına yorum yapıyoruz kim dedi tesekkür bekliyoruz diye isareti düzgü görürsek sifreleri cözeriz bize böyle aşagılıyacı konusamazsın kazanla altın bulmak isteyen dediklerimizi yapması gerekiyor sadece düzgün resimleme açıklama istiyoruz teşekkür olsa ne olmasa kimseye yalakalık peşinde degiliz elhamdulillah uslübune dikkat et.

dardanoss

Bakmakmı?? Görmekmi??
Yönetici
Süper Moderatör
Tahterevalli

Sevgili kardeşim Sen bizden yada şöyle söyleyeyim ALLAH uzun ömürler versin benden genç bir kardeşimizsin.

ABK33
Ustamız söyleminde tamamen konu açanlardan yana tavır alıp onların iyiliği için konuşmuş.
Gerçektende kimi zaman konu sahibi arkadaşlarımızdan istediğimiz cevapları alamıyoruz.
Daha öncede dile getirmiş idim. Her ustamızın kendine has bir özelliği vardır. Kendince orada bir şeyin olmasını bekler ya yön sorar ya metraj yada vsvsvs gibi şeyler. Sonuçta illaki her kafada ayrı bir görüş oluşabilir. Şimdi siz bir konu açtığınızda şayet bana yakın bir konu ise ve ben size bir şeyler sorduğumda bir dönüş yapmaz iseniz. Sizce ben ne düşünebilirim. Halbuki burada tüm ustalarımız hiç bir karşılık beklemeden Belkide saatlerce o konu üzerinde kafa yorup göz yorup karşılık yazıyorlar. Bunun karşılığında beklemesek dahi bir teşekkür çokmudur sizce. Bence azdır bile. İnanırmısın sevgili kardeşim bazen benim de kendi kendime bazı konu açan kardeşlerime belli etmesemde kızdığım oluyor. Nedenine gelince ben saatlerimi verip bir cevap istiyorum bakıyorum karşıdan tık yok. .. Amma yinede hiç belli etmiyorum

ABK33
Ustamızda aslında bunları anlatmak iile konu sahibi arkadaşlara iyilik yapmış oluyor .
Şimdi bakın siz burada nasıl diyorsanız bildiklerinizi söyleseniz ne olur diye bende diyorumki konu sahibi kardeşlerim ne sorulur ise üşenmeyin mutlak cevaplayın. Hiç önemsemediğiniz küçük bir detay çok şeyleri gün ışığına çıkarabilir. Bizlerin burada tek beklediği emek sarfedip dağ bayır dolaşan ve bir ümidin peşine takılan kardeşlerimizin sonuca ulaşmasıdır. Sonuca ulaşmak da karşılıklı bilgi alış verişi ile olur. Haksızmıyım sevgili kardeşim.. Sizi daha önceden tanıdığım için aslında sizin art niyetli birisi olmadığınızı biliyorum. Lakin sevgili güzel kardeşim benim ...bence şöyle iyice düşün buradaki ustaların beklentisi sence ne olabilir. Bir ALLAH razı olsun Yada teşekkür Başka ne olabilir ki. Mesela siz bir konu açtınız AYI ile ilgili . O yeri sizin karış karış bildiğinizi görmesemde adım gibi biliyorum. Neden der iseniz sizinde bazı işlerde vakıf olduğunuzu zaten biliyorum. Videoyuda izledim tek tek resimleride inceledim. Fakat ben kendi şahsım adına sizin konunuza fazla bir yorum yapmadım Usta niye diye soracak isen o yerde çok çeşitli kültür izleri var. Ve zor işler. Ha olurda nasip işidir. Sonradan ilave edilmiş bir basit iş de olabilir. Lakin benim gördüğüm bu şekilde idi. O yüzden fazla üstüne gitmedim. Medeniyet işlerinde kendime stop diyorum. İşte bu yüzden ben kendi adıma en azından bazen geriye çekiliyorum. Sevgili kardeşim aslında söylediklerimiz hep konu sahibi kardeşlerimizin iyiliği içindir. İnan bana bir kardeşimiz sevinse ben çok mutlu olurum. İşimiz sevindirmeye çalışmak Lakin dediğim gibi sonuca paslaşarak gideceğiz ve golleri öyle atacağız değilmi ;);););););)

eski

Moderatör
Moderatör
Forumlarda konu acan paylasan kisiler mutevazi olsa ne olmasa ne. Adama yazip cizip hedef noktasi verip adam kazanlar dolusu altini cikarma pesinde sizin yorumunuza bir tesekkur etmeyi unutmasi veya geri donus yapmamasi bu kadar zorunuza mi gidiyor anlamiyorum. Belki de baskasina yazdirdi konuyu o konuyu paylasan kisiye garezinizden dolayi hedefini vermiceksiniz veya yorum yazmicaksiniz. Biz karsiliksiz yapiyoz madem bu isi bir tesekkurun pesine niye dusuyoruz. Adam sokak agziyla buyumus kalbi temiz bu tavrindan oturu yorumu ve hedefi vermiyoruz. Ben anlamiyorum. Hem forum kullanmak gercekte konusmaya benzemez. Normal konusur gibi yazilmaz bazen. Hep bi gerginlik atismalar bu yuzden olur. Size forumda tesekkur etmeyen gercekte telefonda arayip bilgilerinizi verseniz adam tesekkur etmeden telefonu kapatacak mi. Daha 2 gun once biriyle telefonda konusustuk fikir alisverisi yaptim adama hedef verdim (zaten suphelendigi yer idi) kendimce tesekkur etti veya etmedi laf arasi anlamadim. Simdi adamin ses tonundan iyi biri oldugunu algiladim iyi veya kotu artik mutevazi veya degil artik hicbirsey fark etmiyor ki.

Ustalar diyor konu sahibi emek verince ustalar yorum yapar diye. Tamam bazen emek gerekebilir bazi yerler icin. Ama o konuyu ustalar sezdiyse ne var ne yok biliyorsa. Neden paylasmiyorsunuz. Paylasin biz okuyanlar ogreniriz en azindan. Konu sahibi de okuyarak emek sarf etmisse cogu konulari ve arazi cikip emek sarf ederse bu yorum uzerine hakki rahmetine kavusur.

Mustafa Keser ...Mustafa Keser.. Mustafa Keseer.
Bağa girmişsin, Hedefin bağda üzüm yemekmi ?
Bağcıyı dövmekmi ?
Şu an anladığım kadarıyla , tüm yorum yapanları , tüm bilgilerini paylaşmaya mecbur tutuyorsun.
İnsanlar 2 000 Tl aylıkla meslek öğrenecez, karın doyuracaz diye yıllarca ter döküyorlar. Sen Milyonları cebine koymak için yola çıkmışsın. İnsanlar milyonları bir an önce senin cebine koymadıkları için sitem ediyorsun. Forumlarda Mütavaziliğe , emeğe , edepe ne gerek var diyorsun. Birde bilgiyi verene , senin cebine milyonları koymak için yardım edene teşekküre ne gerek var diyorsun. Paylaştığın videonda ettiğin küfürler bir çok şeyi belli ediyor ..Bu yazdıkların ayıptır..

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
Ben şahsi fikirlerimi sunuyorum şuan. B
Öz kardeşimde olsa mütevazi ve adam gibi adam değilse bana sorduğu sorunun cevabını biliyor isem ona dahi derin güzel bir cevap vermem. Yeri biliyorsam bile anlayamayacağı bir genelleme yapar giderim.
Madem para almıyorum bu işten maksadım para değildir. Zaman - emek - göz nuru - ömrümden ömür alan bu çetin yolda kavuştuğum bilgileri babama dahi bir çırpıda söylemem , söylemek gibi bir yükümlülüğüm veya Allahın emri veya görevim yok. Buraya yazdıklarım 1000 lerce katını biliyorum ama yazmıyorum.Neden yazayım. Hak edene hakkını vermişimdir daima. Gerek özelde gerek başka iletişim kanalında.Yani bilgi karşılıksız aktarmışımdır hak edene. Hakkım madem para değildir. Saygı dürüstlük adamlık olacak bu işte.
Reelde saygılı bir genç vardı .Dandik birde dedektörü vardı garibandı .Hep boşa kürek sallardı.Geldi dedim hocam hiç ilerleyemiyorum kader şans bilmem neler saydı.Ahanda seni alıp gideyım otur çayını iç yer söyle açayım.Hayır dedim. Saygılıydı dürüsttü .Göz bebekleri gülümsüyordu.İhtiyacı vardı.Züppe değildi .Emekçiydi. 2 Taş yığma tümülüs vardı orayı bilirmisin dedim bilirim dedi.al sana yer dedim .Felanca yönünde felanca alanda derin olmayan düzde parası olacak .Dandik dedektörün iş görebilir ara bul sana alanı küçük bir bahçe kadar alana düşürdüm düzlüğe .Birileri ondan önce varmış taş tümülüsü açmışlar oda var ufacık mezar.Bomboş. Geldi dedi ki ; hocam bir göz attım böyle görüntü gördüm.Dedim aldanma tümülüs mezarına burada para bırakmamışlar baştan dedim sana .Git şu yöne bak para düzde yerde.Varsa nasibin al kendine daha ne yapayım sana. Para istedim mi asla. Başka bir şey istedim mi asla.Efendiydi ihtiyacı vardı saygılıydı bildiğim şeyi söyledim.
Ama yeri gelir birileri başkalarının mekanını veya fotoğrafını getirir üst perdeden hitaplar ile züppece sözlerle soru sorarlar . Bu sitenin hatrına insanlık namına genel kaidesini söylerim bilgimce.Ama derine inmem.Onlarda genel kaide açıklamalardan pek anlamazlar. Ne oluyor kendileri geri kalıyorlar ilerleyemiyorlar.
Şunu asla ve asla unutmayın .Bir konuda veya meslekte veya alanda birisi usta uzman veya hoca ise veyahut bilirkişi ise saygı bekler nazlı olur.İnsanı tartarlar ona göre kelam ederler. Yok öyle bilgiyi kaidesizce usulüne uygun olmadan bir çırpıda vermek.Anne bile bebeğine ağlamadıkça bebeğine süt vermez.
Burada ki usta veya uzmanların bilgilerini saygısızların eli ayağı altına atmak gibi bir yükümlülükleri yoktur ki. Kimse mecbur değil ki bilgisini başkasına vermeye. Bir usta burada ki konuyu okuyor resmi indiriyor programında işaretliyor.Soru soruyor cevap bekliyor.Bilmem ne ve neler neler.Bu çile ve zaman - emek harcamak kimin için niçin._?
Ha madem ustalar zaman emek göz nuru alın teri ile karşılıksız bilgi verecekler.O zaman kardeşlerim sizlerde ustaların kadrini bilip doğru olup doğru uygulamalar sunumlar yapacaksınız.!!!!!!!!!!
Diğer istedeyken dünyakadar işareti bildiğim halde tek yorum yazmadım.Bur dada uslubunu bilmeyenin işaretlerine genel kaide bir yorum atıp bıraktım. Öyle üst perdeden konuşmakla olmuyor bu işler. ama sunumu doğru kendisi edepli ve doğru açıklamalar ile geldiğinde vallahi de billahi de bilmediğimiz şeyi bile reelde ki uzman dostumuz veya aile büyüklerimizden uzmanlardan öğrenip gelip söylemişliğimiz olmuştur. Bu site veya ustlarımız doğruyu uygulamaktadırlar. Yeter ki doğru gelsinler. Kimseden para pul istemiyoruz. Üç kağıt işlerle değil kendi mekan ve işaretleri ile doğru uslub ile adamca gelsinler yeterdir. Genel olarak doğrular geldi.Arada eğriler de geldiler.Eğriler gerekli ilgi alakayı göremediler.Madem bilgi bizimdir Allah nasip etmiş farzedin ki elimizde ki paradır.Dilediğimize dilediğimizce paramızı dağıtırız.Eski kahinlerden tutunda Gerçek Hakikat alimlerine kadar , usta çırak ilişkisi gibi seçtikleri beğendikleri karekter akıl ve zeka sahiplerini yetiştirmişlerdir.Gereksiz gördüklerine ders bile vermemişlerdir.
Saygılar.

ABK33

Defineci; doğayi sever, kültürel varliklari korur.
Yönetici

Arkadasim Merhaba,
Yasiniz kactir bilmiyorum. Ben 25 senedir formlardayim. İnspeak isimli chat sitesi vardi orada basladim. Benim icin reel ile sanal aynidir. Birisinin yuzune sovmek ile sitede sovmek aynidir.
Elbette bunlar sizin gorusleriniz. Ben kendi goruslerimin bir kismini yazdim. Sizin gibi dusunen reelde ve sanalda benim bir arkadasim olmaz. Zira taban tabana zit dusunuyoruz. Herkesin yolu da bahti da acik olsun. Benim adabi muasereti bilmeyenlerle isim olmaz. Sizin teferruat dediginiz benim icin hayatin kendisidir. Saglam adam camide de saglamdir, meyhanede de. Curuk adam camide de curuktur meyhanede de.

Tahterevalli

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Hepiniz haklisiniz ustam benim demek istedigim sey ise konular forum uzerinden pek fazla yurumuyor yurusede cok yavas yuruyor. Bir bolgeye o kadar hakim olacaksin ki tam anlamiyla sunabilesin yeri. Bunun yaninda oranin bilgisi ve kirilan yok llan yipranan yer ise seni daha cok yoruyor. Misal bi isaret var diyorum resmini gormek istiyorsunuz dogru ama onun olup olmadigini ve o bolgede o isaretin olma imkanini yoklamaya basliyorlar ve bende onu inandirmaya calisiyorum veya tam anlamiyla konuya anlatimla bakilmiyor hissiyatindayim.
Belki de yanlisim. Yani ben bunu kendim icin demiyorum herkes icin soyluyorum. Forum da boyle yazdigim icin belki yanlis anlasiliyorum ama ne kotu dusunce ne bir art niyet zerre kadar supheniz olmasin. Zaten bunlari reelde soyleme tarzi yazis tarzi ile ayni degildir belirttigim gibi. Yani ben sizin gibi degerli ustalar boyle art niyetle birsey soylucek degilim ne haddime. Forumda yazmamla boyle dusunuyorsunuz bunu aciklamaya calisiyorum birazda. Aslinda demem o ki forumda zor oluyor yani sonuca gitmek. Haksizmiyim ustalar. Bildiginiz sizindir zorla soylettirmek istemiyorum siz daha iyisini bilirsiniz elbette benim ki kucuk bir sitem. Sirf bu yuzden bilgileri ve sunumumu tam hazirlayamadigim icin konulari paylasmiyorum cunku yarim yamalak kaliyor. Hem resim hem bilgi hem yipranmis bolge olmasindan. E ben bunu tam olarak forumda aktarsamda biryerde yine eksiklik kaliyor. Soylediginiz hicbirseye alinmadim alinmamda. Yani bir masada toplanip konusuyor olsak bu gereksiz yanlis anlamalar olmicak. Uslup degil belirtiyorum forumda yazildigi gibi insan kendini veya yanlis anlasiliyor. Bunun yuzunden her forumda kactane usta gitmistir sizde bilirsiniz. En ufacik seyde bile alinmalar gerginlikler yanlis anlamalar oluyor burada da tam o soz konusu. Ben cok usta taniyorum oyle forumlarda alinmalar oldugunu. Biri yorum yaziyo biri birinin ustune tam tersini soyluyo atisiyolar. O usta ona zit gidiyor o saatten sonra. Ne gerek var hani. Neden oluyor cunku forumdayiz. Gercekte olsa yok der Abi senin dusuncen bence yanlis bana gore soyle soyle cunku diye devam eder. Noldu bu sefer kirilmicak usta. Ama millet forumda ya hani herkesin icinde aliniyor yorumunu bos yapti gibi gibi. Uzar gider. O yuzden de bazen ustalar kendi yorumlarini saklarlar, dusunculerini falan, diye uzar gider bu mesele. Yani buraya yazilan ile uslup olculmesi cok zordur ustalarim hepiniz benden yasca buyuk veya cocugunuzun yasindayim. Yasimi da belli ediyorum ki. Ne alinin ne gucenin nede kirilin yazdiklarima. Forumdur kimin hangi yasta olup olmadigida yazmiyor. Pekte onemi yok aslinda ama. Sadece ince bir sitemdi benimkisi. Ama mesela simdi yukarda yazdigim seye kirildi ustalarim yasimi ogrendikten sonra sallamicakti belkide veya onemsemicekti. Belki yanlis tarzda yazdim affola. Yas belirtinsinki belki ciddiye alacaginiz seyi almazsiniz. Neyse ustalarim derdim kendim degil yerin altindaki hakedeni bulsun. Dediginiz gibi kotuye gitmesin o bensemde soylemeyin artik bu saatten sonra bilseniz bile soylemezsiniz. Bi sansim vardi onuda boylece oldurmus oldum. Hepinizden ozur diliyorum ellerinizden operim hakkinizi helal edin.

@dardanoss ustam aktardiginiz bilgiler icin tesekkurler ben anladim sizi o paylastiginiz resme de ben mezar derdim basta, kaya mezari ustteki su kanalini gorunce. Cevap yazamadim biraz gec gordum kusura bakmayin. Ben anladim zaten benim konuma neden yazmadiginizi sormaya da gerek duymadim. Anlatmaniza da gerek yoktu ustam. Bildikleriniz sizde kalsin veya zorlu islerdir medeniyettir anliyorum seziyorum. Altindan kalkamayiz hep iyiligimizi dusundugunuzdendir biliyorum yazmadiginiz, hepiniz kalbi temiz ustalarsiniz. Ama defineciyiz ya zorda olsa para var dendigi yeri elle bile kazariz ya yine de duymak istiyoruz misali. Napalim huyumuz kurusun.

ABK33

Defineci; doğayi sever, kültürel varliklari korur.
Yönetici
Hepiniz haklisiniz ustam benim demek istedigim sey ise konular forum uzerinden pek fazla yurumuyor yurusede cok yavas yuruyor. Bir bolgeye o kadar hakim olacaksin ki tam anlamiyla sunabilesin yeri. Bunun yaninda oranin bilgisi ve kirilan yok llan yipranan yer ise seni daha cok yoruyor. Misal bi isaret var diyorum resmini gormek istiyorsunuz dogru ama onun olup olmadigini ve o bolgede o isaretin olma imkanini yoklamaya basliyorlar ve bende onu inandirmaya calisiyorum veya tam anlamiyla konuya anlatimla bakilmiyor hissiyatindayim.
Belki de yanlisim. Yani ben bunu kendim icin demiyorum herkes icin soyluyorum. Forum da boyle yazdigim icin belki yanlis anlasiliyorum ama ne kotu dusunce ne bir art niyet zerre kadar supheniz olmasin. Zaten bunlari reelde soyleme tarzi yazis tarzi ile ayni degildir belirttigim gibi. Yani ben sizin gibi degerli ustalar boyle art niyetle birsey soylucek degilim ne haddime. Forumda yazmamla boyle dusunuyorsunuz bunu aciklamaya calisiyorum birazda. Aslinda demem o ki forumda zor oluyor yani sonuca gitmek. Haksizmiyim ustalar. Bildiginiz sizindir zorla soylettirmek istemiyorum siz daha iyisini bilirsiniz elbette benim ki kucuk bir sitem. Sirf bu yuzden bilgileri ve sunumumu tam hazirlayamadigim icin konulari paylasmiyorum cunku yarim yamalak kaliyor. Hem resim hem bilgi hem yipranmis bolge olmasindan. E ben bunu tam olarak forumda aktarsamda biryerde yine eksiklik kaliyor. Soylediginiz hicbirseye alinmadim alinmamda. Yani bir masada toplanip konusuyor olsak bu gereksiz yanlis anlamalar olmicak. Uslup degil belirtiyorum forumda yazildigi gibi insan kendini veya yanlis anlasiliyor. Bunun yuzunden her forumda kactane usta gitmistir sizde bilirsiniz. En ufacik seyde bile alinmalar gerginlikler yanlis anlamalar oluyor burada da tam o soz konusu. Ben cok usta taniyorum oyle forumlarda alinmalar oldugunu. Biri yorum yaziyo biri birinin ustune tam tersini soyluyo atisiyolar. O usta ona zit gidiyor o saatten sonra. Ne gerek var hani. Neden oluyor cunku forumdayiz. Gercekte olsa yok der Abi senin dusuncen bence yanlis bana gore soyle soyle cunku diye devam eder. Noldu bu sefer kirilmicak usta. Ama millet forumda ya hani herkesin icinde aliniyor yorumunu bos yapti gibi gibi. Uzar gider. O yuzden de bazen ustalar kendi yorumlarini saklarlar, dusunculerini falan, diye uzar gider bu mesele. Yani buraya yazilan ile uslup olculmesi cok zordur ustalarim hepiniz benden yasca buyuk veya cocugunuzun yasindayim. Yasimi da belli ediyorum ki. Ne alinin ne gucenin nede kirilin yazdiklarima. Forumdur kimin hangi yasta olup olmadigida yazmiyor. Pekte onemi yok aslinda ama. Sadece ince bir sitemdi benimkisi. Ama mesela simdi yukarda yazdigim seye kirildi ustalarim yasimi ogrendikten sonra sallamicakti belkide veya onemsemicekti. Belki yanlis tarzda yazdim affola. Yas belirtinsinki belki ciddiye alacaginiz seyi almazsiniz. Neyse ustalarim derdim kendim degil yerin altindaki hakedeni bulsun. Dediginiz gibi kotuye gitmesin o bensemde soylemeyin artik bu saatten sonra bilseniz bile soylemezsiniz. Bi sansim vardi onuda boylece oldurmus oldum. Hepinizden ozur diliyorum ellerinizden operim hakkinizi helal edin.

@dardanoss ustam aktardiginiz bilgiler icin tesekkurler ben anladim sizi o paylastiginiz resme de ben mezar derdim basta, kaya mezari ustteki su kanalini gorunce. Cevap yazamadim biraz gec gordum kusura bakmayin. Ben anladim zaten benim konuma neden yazmadiginizi sormaya da gerek duymadim. Anlatmaniza da gerek yoktu ustam. Bildikleriniz sizde kalsin veya zorlu islerdir medeniyettir anliyorum seziyorum. Altindan kalkamayiz hep iyiligimizi dusundugunuzdendir biliyorum yazmadiginiz, hepiniz kalbi temiz ustalarsiniz. Ama defineciyiz ya zorda olsa para var dendigi yeri elle bile kazariz ya yine de duymak istiyoruz misali. Napalim huyumuz kurusun.
Hakkimiz yoktur.
Varsa da helal olsun.
Sahsen ben kirilmadim.
Herkesle her husus da anlasmak, ayni seyleri dusunmek zaten mumkun degil.
Kendi dusuncelerimi soylerim amma.dikte etmem. Kabul eden olur, etmeyen olur. Bu da beseriyet cercevesinde olan hadiselerdir.

dardanoss

Bakmakmı?? Görmekmi??
Yönetici
Süper Moderatör
Tahterevalli

Sevgili kardeşim İnan buna biraz beni anlamış isen bildiğini hiç esirgemeyen bir karakterim olduğunuda anlamşsınızdır. Tıpkı sizin söylediğiniz gibi bazı durumlarda es geçerim sebebini de söyledim zordur bizleri aşar gibi türden şeyler görünce inan hiç üstüne gitmem. Ne demek şansımı kaybettim. Bilsenizde söylemezsiniz. Hiç böyle düşünmedim şahsım adına. Her zaman emek sarfedenin yanında yer alırız inşallah. Zaten ortada büyütülecek bir mesele de yoktur. Unutmaki her zaman ikinci bir şans vardır. Pandoranın kutusu açılınca içinde tek kalan şey umuttur. Umudumuzu hiç kaybetmeyelim inşallah. Yeterki bir birimize olan saygımızı ve sevgimizi kaybetmeyelim. ALLAHA emanet olunuz inşallah