Oda girişi

Nerdennereye

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Herkese iyi akşamlar Ustalarım çubukla tesbit ettiğimiz zemin altı odanın giriş yönünü çubukla anlamamız mümkünmü teşekkürler

Kısmet

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
tabiki hemde çok kolay... tek çubuk kullan... oda çevresinde dolaş... bir yerde içeri atacak kendini...

Nerdennereye

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Teşekkürler ustam deneyeceğim

Turko

Ölmeden önce ölenler
Yönetici
Süper Moderatör
Mümkün değil. Yani her çeşit girişi tespit etmek mümkün değil. Kesme taş ile kapatılan kapıda çubuk atlama yapar , oda duvarı dışında zeminde kanal yapılan ve daire taş ile yaslama şeklinde kapatılan yerde de atlama yapar. Ama örme , sıvama , horasan gibi soğuk montaj yapılan kuru duvarlarda tespit yapamazsın. Ben şöyle yapıyorum .. var olduğunu düşündüğüm odanın 4 duvarını tespit ettikten sonra içeride metal tespit edersem hangi duvara yakın ise metal onun karşında ki duvara öncelik veriyorum çünkü kapı her zaman define en uzak noktada olur.

Define 48

Moderatör
Moderatör
Selam alekim Dört duvarı cubukla tespit ettin bi kenar da degerli tespit ettin tam degerli tespit noktasından deliyosun karot la karot yok sa lostayla yılan kamera ediniyosun salıyosun iceri varsa var yoksa mineral.

Nerdennereye

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Teşekkürler ustalarım ben bir garip acemiyim kendimce yaptığım ölçümlere göre 1.5 metre derinlik veriyor önerileri nizi dikkate alacağım

ABK33

Defineci; doğayi sever, kültürel varliklari korur.
Yönetici
Oda net ise kapisi nerede onemli degil
Onemli olan odayi net sekilde belirleyebilmektir
Dogudan guneye dogru gidersin
İş kapiyi bulmak olsun, o kolay.