Oyma ve kayalık alan

ABK33

Defineci; doğayi sever, kültürel varliklari korur.
Yönetici
Hiç bir haber duymadım. Ama aşağı ırmak kenarında ekteki resme benzer bir mezar kapak taşı var. Hangi döneme aittir bilmiyorum. Ayrıca arka bu dağın zirvesinde cok net 4×5 oda çiziyorum. 1×2 metre giriş şeklinde. 2 sene ara ile denedim aynı yerde çizdi fakat minarel çıkıyor.
Ekli dosyayı görüntüle 15667
Boşluğu hangi çubukla buluyorsunuz?
Kaç yıldır çubuk kullanıyorsunuz?
Çubuk kullanmayı kendi kendinize mi öğrendiniz, bir ustanız var mıydı

Echibles

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Boşluğu hangi çubukla buluyorsunuz?
Kaç yıldır çubuk kullanıyorsunuz?
Çubuk kullanmayı kendi kendinize mi öğrendiniz, bir ustanız var mıydı
Hepsi acemi işi. Pirinç çubuk. Hakîm tepede dolaşırken çubuk kapandı. Daha sonra tek çubuk ile internetten izlediğim kadarı ile duvar çizimi yaptım. 6 metre ara ile 2 yer bu nizami aynı şekil çıkıyor. Fakat giriş diye tahmin ettiğim yerde ana kayadan başka birşey çıkmadı ve mineral taş.

ABK33

Defineci; doğayi sever, kültürel varliklari korur.
Yönetici
Hepsi acemi işi. Pirinç çubuk. Hakîm tepede dolaşırken çubuk kapandı. Daha sonra tek çubuk ile internetten izlediğim kadarı ile duvar çizimi yaptım. 6 metre ara ile 2 yer bu nizami aynı şekil çıkıyor. Fakat giriş diye tahmin ettiğim yerde ana kayadan başka birşey çıkmadı ve mineral taş.
Aleminyum kaynak teli var, hırdavatçılarda satılır
1 metre boyundadır
Tanesi 7-8 lira civarında.
2 tane al
30 ar cm. kes at 70 cm.kalsın
12 cm den büküp L çubuk yap
2 tane tükenmez kalemin içini at kundak yap
Kundaklı kullan
Pirinçle aldığın odanın hiçbirisini bulamayacaksın
Boşluk da en iyilerden birisi aleminyumdur.
Sadece boşlukta hareket eder.
Yürüyüşlerini ilk önce kuzeyden güneye sonra da istediğin yönlerde yap.
Rulmanlı hazır çubukla boşluğu ancak ustalar bulur

Echibles

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Aleminyum kaynak teli var, hırdavatçılarda satılır
1 metre boyundadır
Tanesi 7-8 lira civarında.
2 tane al
30 ar cm. kes at 70 cm.kalsın
12 cm den büküp L çubuk yap
2 tane tükenmez kalemin içini at kundak yap
Kundaklı kullan
Pirinçle aldığın odanın hiçbirisini bulamayacaksın
Boşluk da en iyilerden birisi aleminyumdur.
Sadece boşlukta hareket eder.
Yürüyüşlerini ilk önce kuzeyden güneye sonra da istediğin yönlerde yap.
Rulmanlı hazır çubukla boşluğu ancak ustalar bulur

En kısa zamanda deneyeceğim. Gümüş çubuk düşünüyordum fakat bu daha kolay temin edilecektir sanırım.

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
13627073_10154486695607259_8139648107336853134_n.jpg
Bu hayvanlar hangi yöne bakmaktadırlar.İşçilik ağır.
Soru sormak şundandır urartu demişler değildir.
Yön tam güney olmaz da hafif doğulu yada batılı genel güneyli olur.

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
20200909_180709.jpg
Kayada göbeği kesmek akraba topluluk olan hitit ve urartulara aittir. Hangi kaya da göbek şerit var ise mahzen odalar çoklu odalar o kayalığın altındadır.Güneydoğu yönü genel girişlerdir. Girişler kaya kapama olurlar sıvalı.İşçiliği ağır ve zordurlar.Ğk yönlerinde araştırın güneydoğu ise yönler.Üst düzlükte ayrı ufak iş olur eğer düzlük 1 dönüm arsa kadar var ise. Bunun yakınlarında ayrı işler olur.
Burada ki fügürler başka dönemler gibi kör gözü olmayan göz yönünde değil aksi istikamette bakılır.Olan göz tarafı önemlidir.

Echibles

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Ekli dosyayı görüntüle 15712
Kayada göbeği kesmek akraba topluluk olan hitit ve urartulara aittir. Hangi kaya da göbek şerit var ise mahzen odalar çoklu odalar o kayalığın altındadır.Güneydoğu yönü genel girişlerdir. Girişler kaya kapama olurlar sıvalı.İşçiliği ağır ve zordurlar.Ğk yönlerinde araştırın güneydoğu ise yönler.Üst düzlükte ayrı ufak iş olur eğer düzlük 1 dönüm arsa kadar var ise. Bunun yakınlarında ayrı işler olur.
Burada ki fügürler başka dönemler gibi kör gözü olmayan göz yönünde değil aksi istikamette bakılır.Olan göz tarafı önemlidir.
Sarı ile işaretlediğin alanın resime göre soldan saga doğru yaklaşık sonuna kadar yürüyüş patika şeklinde. Işçilik gözüküyor hatta neredeyse ayak izleri şeklinde.

Aşağı ok yönünde göstermiş olduğun yer doğaldan farklı ve üstünde günümüzdeki once sıva gibi bir katman var. Ara boşluğuna bakamadım çünkü içeride bir yılan vardı. Sağdaki ok farklı bir kayalığa çıkıyor. Ordada pencere gibi bir yer var. Fotoğraflamamışım. Pencere gibi yere giriliyor fakar arkası kapalı. Dışarıdaki taş yapısından farklı krem rengi bir kaya var.
Yukarı ok yönünde işe aşağıdaki alan var.burasi köprü gibi sağ tarafida aynı şekilde oyuk.
IMG-20200914-WA0029.jpg