Sikke nasıl darp edilir

MendereS

Admin
Yönetici
Administrator
22 Eki 2017
1,156
4,169
118
Bunları hangi müzeden çektiğimi unuttum arşivden çıktı. sikke nasıl darp ediliyor merak edenlere örnek resimler. Darpçıların normalden daha iri insanlar olduğu söylenir, resme baktığımızda evet adam biraz iri duruyor.

sikke darp (1).jpg
sikke darp (2).jpg
sikke darp (3).jpg
sikke darp (4).jpg
sikke darp (5).jpg
sikke darp (6).jpg

balkaya34

Moderatör
Süper Moderatör
17 Mar 2019
2,396
3,150
118

Selam usdam : Ben nedentopal ayiyi bulamiyorum ,Acaba tesaduf edemedimmi, yoksa bu bolgede daha goremedigim yermi var , veya Ayi Hangi isarete veya kaleye veya degirmene yakin veya etrafinda ne olacak ,Bana bu konuda yardim ederseniz ,ALLAHIN izniyle bu baharda yerini tesbit edebilirim ,kimbilir belkide resimlerim siteye eklerim , ekledigimde bir ayi ama budegil, Bana ufacik bir takviye kafidir,Saygilar Usdam
IMG-20200101-WA0013.jpg

MendereS

Admin
Yönetici
Administrator
22 Eki 2017
1,156
4,169
118
bulmuşsun işte hayırlı olsun. topal ayağın önündeki kabartma ne onu anlayamadım. sağlam ayağa baktım ondada pençe yok nasıl ayı bu pençesiz aynı su ayısı gibi. burnunun önüne baksana ince kanal vermişler belki yön orasıdır.

balkaya34

Moderatör
Süper Moderatör
17 Mar 2019
2,396
3,150
118
bulmuşsun işte hayırlı olsun. topal ayağın önündeki kabartma ne onu anlayamadım. sağlam ayağa baktım ondada pençe yok nasıl ayı bu pençesiz aynı su ayısı gibi. burnunun önüne baksana ince kanal vermişler belki yön orasıdır.

Selam usdam bu topal ayi degil, Topal ayi sabit ana kayada olmayacakmiydi ,bu tas yerinden hareket etmis taşdır. Bu bir yana ,Sizden ricam bizim aradigimız topal ayı hangi isarete veya degirmene veya hangi yaylaya daha yakin bunu ogrenirsem isim kolaylasir Usdam SAYGILAR