Tümülüs Böyle Kazılırmış

sedegor

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
28 Nis 2019
367
1,217
98
#22
Kırk çeşit tümülüs kazı anlatımı yaptık, yarım daire, karpuz dilimi, bombey yapan yerden gir vs. tümülüs kazısıyla ilgili bi ton makalem vardır. bu resmi görünce biz boşa dil dökmüşüz dedim alın size tümülüs nasıl kazılır görün.

Ekli dosyayı görüntüle 1896
Birde sit alanıdır uzak durun deriz )))) Bu Ülkede paran varsa durumun varsa işarette tecrubede cihazda boş iştir. Yapan böyle yapıyor işte. Garibanda jandarma peşinde elinde kürekle kaçıyor. Fakir işi degil Agâ bu işler. Şimdi burası Türkiye degil belki ama örnegi çokkkkkk.
 
Beğeniler: Gomucu ve R00T

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
14 Ocak 2019
4,388
7,733
118
#23
@Gomucu usta teşekkürler.Umarım bilgiler doğrudur.
@sedegor ustam bu define işi zaten maddiyatı güçlü ensesi kalınların hobisi genelde.Onların işi sürekli yürüyor malum.
 
Beğeniler: sedegor

Gomucu

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
10 Haz 2020
5
4
6
#24
@Gomucu usta teşekkürler.Umarım bilgiler doğrudur.
@sedegor ustam bu define işi zaten maddiyatı güçlü ensesi kalınların hobisi genelde.Onların işi sürekli yürüyor malum.

Zerdüşt Zarand yangın tapınaklarında hazine avcıları öldürüldü

Zarand Devrim Savcılığı'nın ilk şubesinin araştırmacısı, "Hazineyi bulduktan sonra Rashk Zarand köyünün ateş tapınaklarına giden beş kişiden üçü molozun altında kaldı."
Göre bilgi ağı Rah-e Dana ; Sobh-e Zarand'agöre , Zarand Devrim Savcılığının Birinci Şubesinde araştırmacı Ali Dashti, trajik olayı şöyle söyledi: Molozların altına girerler.
Bakan, "Alınan bilgiye göre, bu beş kişilik grubun iki üyesi molozun düşmesinden sağ kurtuldu ve köy konseyi başkanına gecenin ortasında meydana gelen olay hakkında ve olayı suç ortaklarından birinin ailesine açıkladıktan sonra bildirdi." , Kaç.
Dashti ekledi: "Kurtarma güçleri bugün sabah saat 5'te olay yerine geldi ve moloz altındaki cesetleri bulmak için bir arama operasyonu başlattı ve şu ana kadar iki kişinin cesetleri bulundu."
Yetkili: Tanımlanan kuruluşlardan biri aynı bölgede yaşayan bir yerel vatandaş ve Zarand şehrindeki fabrikalardan birinde çalışan Kerman'ın bir mukimi idi ve ikinci kişi henüz belirlenmedi.
Zarand şehrinin Devlet ve Devrim Savcılığı'nın ilk şubesinin araştırmacısı şunları söyledi: Bu iki kişinin cesetleri Zarand'a transfer edildi ve kurtarma güçleri hala üçüncü kişiyi bulmak için çalışıyor.
Ayrıca iki kaçakın tespit edilmesi ve tutuklanması için operasyonların başladığını duyurdu.
Rashk-e Olya köyü, Zarand'ın 35 km kuzeyinde, birkaç eski yangın tapınağının kalıntılarının hala bulunduğu yerde bulunuyo