Yuvarlak Oymalar

samizel

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
@samizel usta, herşey ortadadır.
Temiz işaret, temiz alan.
İki kaya mezarı yan yana. Biri açılmış, biri halen kapalıdır.
Hayırlı olsun.
Solda ki açık olan yeri diyorsun sanırım usta fakat onun da ön tarafında bu sunaklardan 1 tane var. Beni şüphelendiren kapak kabak gibi ortada gözüküyor bugüne kadar neden açılmamış

Demirdağınkurdu

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Solda ki açık olan yeri diyorsun sanırım usta fakat onun da ön tarafında bu sunaklardan 1 tane var. Beni şüphelendiren kapak kabak gibi ortada gözüküyor bugüne kadar neden açılmamış
Belkide sana kısmetmiş, ayır bi zamanını
Kapı gibi görünen yerin altında ve çevresinde oymalar mevcut baktınızmı ne kadar derin
Giriş gibi görünen yerin sanki sağı giriş

samizel

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Bu yeri biraz daha geriden resimleme şansı yok galiba.
Evet orası bir giriş gibi lakin bence de değil.
Buraya çıkar iken basamak gibi yerler mevcut mu.
Geriden çekme imkanı yok çok dik bir dağ.

Tam basamak olmasa da ona benzer bir yapı var.

20201101_181137_compress97.jpg

20201101_181110_compress48.jpg

Birde biraz daha aşağılar da çok sayıda bu şekilde sunaklar ve kaya altlarında oyuklar var.

20201101_183221_compress23.jpg

20201101_183443_compress48.jpg

samizel

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Belkide sana kısmetmiş, ayır bi zamanını
Kapı gibi görünen yerin altında ve çevresinde oymalar mevcut baktınızmı ne kadar derin
Giriş gibi görünen yerin sanki sağı giriş
Çok detaylı incelemeye vaktimiz olmadı usta. Biraz yüksek ve dik bir dağ. O yüzden inip çıkmasıda zor oldu. Buraya hilti götürüp 1 metrelik uç ile delmeyi düşünüyoruz ama kesin kapak mı burası şüphe düştü içime

Aronia

Moderatör
Moderatör
@samizel ustam, ben kendi fikrimi söyleyim
Orada bir toplu mezardır. Kapak dediğiniz yerde kesinlikle bir giriştir.
Ama... Şu oymalardan hariç başka bir işaret göremiyorsanız, bence hiç uğraşmayın.
Mezarlarda değerli eşya bulmasınız.
Belki neden 2. giriş açılmadığı cevabı da budur. İlk kaya mezarı açtılar, içinde birşey bulamadılar, ikinciyi açmaya gerek yok deyip gittiler.
Siz bir kez daha oraya ziyaret edin, oymalardan, murç, kanal işaretlerden başka bir işaret arayın. Bulamasanız, hiç uğraşmayın.
Ben açmasam, başkası gelip açar derseniz, muzeye gidin, fotoğrafları gösterin, onlar gereği yapacaklar.

dardanoss

Bakmakmı?? Görmekmi??
Yönetici
Süper Moderatör
Evet burada açılmış birden fazla yer mevcut. Geriye bir şeyler kaldımı bunu orada yapılacak iyi bir gözlem ile anlarsınız.. Çünki bu resimlerde bir şey yakalamak çok güç. Resimleme için bu alanı karşıdan komple görmek lazım oda zor diyorsunuz. Hayırlısı olsun