Cihazlar !!!

sedegor

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
28 Nis 2019
Mesajlar
373
Tepkime puanı
1,225
Puanları
36
Arkadaşlar biz yazmaktan usandık, defineciyim diyenler yada aday adayları bir türlü Cihaz nedir neden alınır, ne kadar işe yarar ya ögrenemediler yada hep kandırıldılar.

Hangi cihaz hangi marka ?
Merdiven altı ürünü olmadıkca avrupa yada yerli tek farkı biri digerinden 5-10 cm daha derine iner.

Markadan ziyade çalışma prensipleri önemlidir.
Vlf cihazlar ; bu günlerde derin arama diye satılır oldu. Vlf cihazlar çift bobinle topraga daha dar alanda iki bobinin birleştigi yerden pulseden daha hızlı ama daha yüzeye frekans salan cihazlardır.

Pulse cihazlar ; Vlf ye göre ses ve görüntü türünde ayrımı daha az hatta hiç ayrım kabiliyeti olmayan tek bobinli ve daha yavas pals yani frekans salan ve vlf gibi dar degil baslıgın capı kardar genişlikte frekans salan cihazlardır ve daha derine inebilirler. Bu yüzden tek parada tavsiye edilmezler.

Pulselerde başlık yavaş sallanır yada bekleterek bakılır cünkü salınımı algılaması yavaş ve derindir, Vlf ise salla salladıgın kadar tek parayı kacırmaz .

Bu iki cihaz arasındaki fark budur. İkisindede cihaz satanların uydurdukları degerli ayrımı ve indigini söyledikleri derinlikler asla yoktur. Teslerde asla paslı teneke göstermezler halbuki defineci en cok paslı tenekeyle karşılır ve bu tenekeler cihazlara göre altındır.

Derinlik olayı cihazın marifeti degil, aslında aranan metalin büyüklügü ve çapına dayalıdır.

Vlf bir otomobili toprak altında 120 cm den göremezken, Pulse bir cihazda 3 metreden sonra kocaman bir otomabili göremez.

Bu verdigim degerler en büyük başlık takılarak yapılabilir.

Başlık ve toprak altındaki metal küçüldükçe derinlik olayı azalır, yine tersine olunca maksimum derinligi yukarda yazdım.

Cihaz satanlar şu an bir birine girmişken dogru söyledigini iddia edenler dahi, tabiri caiz ise biz defineci kerizleri elden kaçırmamak için yine dogru konuşmuyorlar. Sonuçta helal yada helale katılan haramla bir ekmek kapısı kurmuşlar.

Cihazsız olurmu ? Olmaz elbet.
Cihazın olacak ama ne işe yaradıgını bileceksin. Yoksa bu cihaz satanların savurduklarına bakarsan sattıkları cihazlarla üzerine bastıgınıda cıkaramazsın. Elinde cihaz var diye bulmak yerine o cihazla var olana yok der gidersin.

Hiç bir gerçek gömü test alanındaki gibi degildir. Metal eskidikce derine inermiş cihaz, Kardeşim senin cihazın ışıl ışıl metali göremezken toprak altında yıllanmış topraga uyum saglamış metalimi daha derinden görecek ? Her mal satan kör malına saglam der bu insanoglunun genetiginde var belki.

Gelelim Gpr cihazlara tek farkı yukarda yazdıgım iki çalışma prensibine dahalı Vlf yada Pulse cihazlara entegre edilmiş aldıgı ve verdigi sinyalı monitörde bir resme dökmesi olayıdır kısacası.

Yani Görüntüleme cihazı altında olan cihazın tek farkı budur. Hatta azı vardır çogu yoktur. Toprak katmanlarını ve aşırı mineralli katmanları dahi cıkan sıkalada boşluk diye okumanıza sebeb olurlar.

Gelelim lazer ışınla yada okucu olan kıytırık cihazlara onlarda elinizde okunttugunuz yüzeyde bire bir gördügüne öter.


Ha şimdi çubuklar diyeceksinizki bu hususta ilerde bir konu açarım. Çünkü çubuk işide bilindigi gibi degil. Yada bilimsel bir acıklaması yok denilir ya öylede degil. Bunu hem bilim hemde bir ilim olarak yazacagım lakin her adamın yapacagı iş degil bu. Eline iki cubuk alıp bilek oyunlarıyla saga sola döndürmek cubukculuk degil. Bunu kullanacaksan batılının Radyestesi ismini koydukları yine bizden caldıkları unutturdukları bir ilmi ögrenmeniz içap edecek. Buna ayrı bir konuda deginecegim.

Siz ne sanıyorsunuz, definecilik yasak ama cihaz satmak yasak degil. Evet ortada satılan bir şey var ama bu define bulun diye degil nal toplayın diyedir.

Cihaz satanlar önce gidip kendileri bulsun defineyi, gariban sigara parası olmayan definecinin cebine dikmesinler gözünü.

Bakın bunların en alâ cihazlarının daha iyisi eski televizyon parcalarından kendiniz yapabilirsiniz, bunuda ögretecegim yazıp cizecem size.

Bakın cihaz işe yaramaz demiyorum, beyninizde kurdugunuz gibi size söylenen gibi o paralara degecek şey degil diyorum.

Bu güne kadar bulanlar cihazla bulmadı buna emin olun çogunluk olarak diyelim yinede.

Bu Ülkede define bulacak cihaza ruhsat verdirmezlerde sattırmazlarda kullandırmazlarda. Yoksa tecnoloji doruk noktadayken olmayacak yapılmayacak şey degil. Ve Türkiyedede olmadık degil, seri üretim degil belki bunuda deginmek istemiyorum lakin size adet vereyim en fazla 8 cihaz. Bunlarda kimin elinde tabii yukardakilerde yine.

Mayin dedektörlerini define cihazı olarak görsenizde kabiliyeti kadar güvenin.

Kafasında soru işareti kalan varsa sorsun aşagıda özel olmadıgı sürece yanıtlarım. Adam soruyor piyasada boşluk bulacak cihaz varmı ? Var evet ama buldugu ancak açık kapı, logar boşlugu olur. Yani aradıgın yerin altındaki odayı bulamaz Ağa.

Bazıları yalan satar bu dünyada, bazılarıda gerçegi hep saklar. Çünkü bazı gercekler paradan fazlasıdır.
 
         
Son düzenleme:

harputlu

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
16 Ocak 2019
Mesajlar
2,448
Tepkime puanı
5,510
Puanları
41
@sedegor ustam eline diline yüreğine emeğine sağlık. Inşallah şu eski tv ile yapılacak sistemi tez zamanda kardeslerimize sunarsin Abim. Öyleki belki birinin işine yarar da. Şu piyasa malı dedektorlere kimse para kaptirmaz. Eğer gerçekten cihaza guvenilse çoktan almıştım. Teşekkür ederim ustam varolasin.
 
         

Zaman

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
30 Eki 2019
Mesajlar
6
Tepkime puanı
16
Puanları
3
@sedegor ustam emeğine sağlık. Benimde uzun zamandır uğraştığım bir işaret vardı ..bu süreçte yerli malı bir pulse dedektör edindim. Uzun uğraşlar sonucu işaretin cözümüne yaklaştık..gereken tek şey 200 metrekarelik bir alanda arama yapmak..dedektör ile aramamızı yaptık ama sonuç yok ..bizim istediğimiz 1 metre derinlik ..ama aradığımı çap ebat belli değil tabi.. Daha sonra dedektör ile testler yapmaya başladım. Cihaz küp içinde ve 1 metre Derinlik te grup parayı (300adet 1 tl) zorda olsa biraz tıkırdatıyor.. Benim testini yapmaya imkanım olmayan test altın testi. Ve bu konuda hiçbir bilgiye de ulaşamadı. Yani ustam bir cihaz aynı derinlik ve şartlardaki altın ve demiri aynı seviyede algılarmı yoksa demir ve diger metaller de algılama sınırında kalan cihaz altını görmezmi ..bilgilendiriseniz sayın sedegor ustam
 
         

REİS

Moderatör
Süper Moderatör
Katılım
1 Haz 2019
Mesajlar
648
Tepkime puanı
2,518
Puanları
35
Bizide unutma bizede at seyredelim .selamlar
 
         

KAFKASS

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
27 Eyl 2019
Mesajlar
46
Tepkime puanı
74
Puanları
11
as reis parçalar yurtdışından geleceği için bi iki üç ay sürer heralde 1000 $ civarı maliyeti var ama hayırlısı bakalım bindik bi alamete
 
         

kabakburgiba

Moderatör
Süper Moderatör
Katılım
4 Ağu 2019
Mesajlar
218
Tepkime puanı
609
Puanları
35
b aşarılar kafkass ustam.inşallah emeğinin karşılığını görürsün.yolun açık olsun.
 
         

KAFKASS

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
27 Eyl 2019
Mesajlar
46
Tepkime puanı
74
Puanları
11
görüntüleme cihazı neyi gösteriyosa onu bi yazılımcı bi fizik mühendisi bide elektrik eloktronik mühendisi yapıyor bişeler bakalım zaman gösterecek
 
         

pusula17

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
26 Kas 2019
Mesajlar
3
Tepkime puanı
7
Puanları
3
Seni gördüm dahada iyi oldum ustam :)
Hepimizin başlangıcı genellikle elinde ya başkasının ya da yanına birisi getirilerek etüt kontrolü yapmışızdır.
Gel gelelim ki yaw arkadaş bende bir alet alıyımda dur bakem youtube da face de len adamlar nasılda buluyor yerden çıkartıyor yaw 5 m ötüyor Alla alla acep bundaki sır kelam nedir dur birde ben deniyim dediğim olayda piyasada toplasan 2 bin gibi hatta 800 gibi bir masrafıyla olan aletler 4-8 arası satılıyor hatta daha fazla geliyim sadede

Aldık mı bir makine tutuyorum ötüyor ayarlıyorum amenna akadaşlar ne 5 i ne 7 si en fazla sağlam vlf bak en babası max 50-70 cm görür oda toplu birşeyi herşeye öter demir der elmas der sarı kız der önüne gelene sarı kız diyor şu kola kutusu SAĞLIĞA ZARARLI OLAN İÇEÇEK KUTULARI VARYA hele onlara bir ötüyor neyse kafam attı taşa bir vurdum alet oldu 2 m gördü şaka bir yana dediğim gibi sinir oldum kırdım attım max o cmleri görür oda yarım yamalak gpr da tek gördüğüm şahit olduğum mala ramactır oda orj olucak tr menşeli değil
 
         
Üst