Civcivli tavuk define avcıları

MendereS

Admin
Yönetici
Administrator
Katılım
22 Eki 2017
Mesajlar
1,188
Tepkime puanı
4,450
Puanları
42
En popüler define işaretidir, tek civciv, 3 civciv, 5 civciv, 7 civciv hangisi olursa olsun civcirin biri mutlaka arkaya bakar vaziyettedir. bu bir miktar paranın arkada kaldığını söyler, genelde hediyedir. buna müjdede denir. asıl para tavuktadır. öne gideceksin tavuk kayayı bulacaksın.

Yada işaretin yapıldığı kayaya iyi bak, civcivlere iyi bak, şimdi geri çekil uzaklaş ve mevcut coğrafyayı uzaktan takip et. bak bakalım aynı şekilde dizilmiş taşlar varmı. yada kayalar. arazideki taşların dizilişiyle civcivlerin dizilişi aynı olmalı. bu taşlar 2 kişinin kaldırabileceği kadarda olur yere sabitte olur. büyükte olur küçükte olur.

Yada civcivler içindeki farklı olanlara bakın. genelde 2 tanedir. biri tavuğun sırtında arkaya bakar olduğu için hemen göze batar, halbuki civcivin biride sürüden arkada kalmıştır bu pek göze batmaz.

arkaya bakan ve arkada kalmış civcivler iyidir. arkaya bakan civcivle arkada kalmış civcivin arasındaki mesafeyi ölçün her 1 cm yi 70 cm. yada 1 adım olarak hesaplayın arkaya bakan civcivin baktığı yere gidin. muhtemelen bir miktar müjdeniz olacaktır.

Çokmu karışık yazdım. biz zaten amatör yazarız. lazım olan 2-3 defa okur anlar heralde.

Bu işareti eşkiyalarda kullanmıştır, onlarınki genelde 12 civcivlidir. ben 4 civcivcli tavuk hiç görmedim. 3-5-7-8-9 hepsini gördüm ama 4 civcivli görmedim. 6 civcivlide görmedim 8 gördüm. şu var çoğu 5-7-9- civcivlidir.
 
         

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
Katılım
14 Ocak 2019
Mesajlar
5,972
Tepkime puanı
12,365
Puanları
45
Bu ünlü eşkiyaların olmaz ise olmazıdır.Ermelilerde hristiyan aleminden anadolu halkıda baya kullanmıştır.Göç ve kaçış dönemi işaretleri olarakda karşımıza çıkabilir.
Ben burada çok farklı bir çözüm tekniğinden bahsedeceğim @MendereS ustamın affına sığınarak.Tavuklu civciv dediğinde patika yolu ve genelde kurudereyi bil demektir.Kuru dere ortasında kayada 1 tavuk önde ardında büyükten küçüğe doğru 3 adet civciv sıralı ise ve son civcivkayanın dönüş yapan kısmında ise durup baktığında kuru derede karşı blok kayaların dibinde sıralı vurulmuş taşları takiben mahzen oda ararsın.Burada ki okun ölçün tavuktan en küçük civciğe doğru olan büyükten küçüğe yönüdür.Doğru Yön budur.Yani tavuk ve küçük civciv en arkadaki doğal oktur. Gagası ise biraz uzun ve çengel halinde ise.Tavuk ve son civciv uzunluk mesafesi çengel gaga ise mahzenin derinliğini verir.
 
         

Gönül_eri

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
14 Ocak 2019
Mesajlar
97
Tepkime puanı
257
Puanları
16
Yaş
35
Konum
Ankara
Van ercişde 7 civcivliyi hallettiler. Kars kağızmanda çakmasını gördüm toylar etrafı talan etmişlerdi :D Karsta 2 yerde daha olduğu söylendi bize gidiyodum kırdık dediler kaldı. Yine ermenistan sınırına doğru bi yerden resim geldi adamlara kayanın üstünde bi yeri ufak yoklayın dedik. Siz tutun komple kayayı kepçe ile vurun aşşa devirin ondan sonra resim çekin bana atın bu kayada bişey yok diye :D:D:D Hey Allahım
 
         

MendereS

Admin
Yönetici
Administrator
Katılım
22 Eki 2017
Mesajlar
1,188
Tepkime puanı
4,450
Puanları
42
@ROOT usta ben yazarken senin arşivine dokunmuyorum ;)

mesela kuluçka tavuk kanadı altında civciv varsa bu kayada horsan ara. horasan tıpadır kır müjdeyi al :)
 
         
Üst