Define işaretleri

sedegor

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
28 Nis 2019
Mesajlar
373
Tepkime puanı
1,225
Puanları
36
Bir çok platformda yalan ve umut tacirlerinin aksine her şeye ragmem gercekleri haykıran çıkarsız bir birey yada defineci olarak işaret üzerine bir kaç kelamda bulunmak isterim.

Defineci yaptıgı ugraştan ders alıp, yanlış ile dogru arasındaki elemeyi yapan, hurafelerden sıyrılan, internet ortamı dahil tarih ve kültürel yönden kendini geliştiren ve yanlışları kenara koyandır. Her ne kadar eline kazma kürek alıp daga taşa cıkıp defineciyim diyen bir çok insan olsada bunlar benim nazarımda defineci degil bilinçsiz şekilde kendilerini tatmim etmek için yoran ve sadece hüsrana ugrayanlardır. Zira bu iş bilgi beceri ve tecrubeye dayalıdır.

Elden alınan akılla yola cıkan öyle çok insan vardırki, bu tür verilerle ancak kendilerine kazanım degil zarar açarlar.

Yıllardır görürsünüz bir işaret vardır benzer yorumlar atında ve hatta metraj birimleri yazılmıştır. Defineci elindeki işareti araştırır ve bulur sözde manasını, nedir bu örnekle beş metre önünü yada sagını solunu git kaz bilmem kaç okka altını bul al. Keşke her şey bu kadar kolay olsaydı.

Ortada işaret arayanlar, şu işareti bul paranı al diyenler hala bitmemiştir. Üç kagıtcısına dolandırıcısına bunlara hiç deginmiyorum.

Biri gelir elinde bir cihaz, bu cihaz gibi üstün nitelikli asla olmaz her yönlü fonksiyonu vardır ve garantidir. Cihaz nedir işlevi yada çalışma prensibi nedir bunu bilmeyen bu işin cahili umudunun esiri olmuştur bile. Bizim insanımız zaten tecnoloji deyince sınıfta kalmayı bırak kapıdan içeri giremeyen bir toplumdur. Bilim ve İlimi elinden alınmış ve hatta pineal bezi yani gerçek gözü körentilmiş ve halâ üzerinde deney yapılan bir denek toplumdur. Marşal yardımlarıyla başlayıp her gün şiddeti dozu artılılarak akıl ve fikir yoksunluguna sevk edilmiş, Celladına aşık bir millet türetilmişken her anlamda, definecilik denen hurafelerin içindeki bir insanın aklı nasıl çalışır bunu görmekte zor degildir. Ayrıntılara gececek olsak günler sürer belki bir konu yetmez buna.

Bu yüzden hem size akıl verenin hemde kendi aklınızı iki eliniz arasına alıp görüp incelemekle işe başlayın. Bu alemde konuşan yol gösteren hatta kendince iyilik yapmak isteyen çok olur. Lakin kendinin ne yaptıgını bilmeyenin bir başkasına ne kadar yararı olabilirki ?

İşaretler dedik demi konuda ? Hiç bir işaretin çözümü aynı degildir. Kültürel farklar inançlar ve medeniyetler hatta gömüyü yapanın o anki ruh hali bile buna izin vermez !

Resim atar konu açarsınız, veya birine sorarsınız. Zaten biliyorum çözerim ben diyende sizden bunu ister.

Siz zaten bilmiyorken karşıya aktardıgınız sizin bildiginiz ve gördügünüzün en fazla yarısıdır. Her önüne gelen bir yer işaretler ve çözüm odaklı gittiginiz konu kafanızı biraz daha karıştırır ve daha çok çıkmaza sokar sizi. Şayet işin sonunda ne alıp ne almadıgınız bilincinde iseniz sorun yok.

Bu işin bileni akıl vereni her agzına geleni aklına geleni konuşanı yazanı çizenide bu devirde hiçte azımsanmayacak kadardır. Her kes definecidir, bulmuştur satmıştır, müzeye vermiştir o adamın üstenede adam yoktur tabiii.

Kısacası şu sizin bilmediginizi sizin görmediginizi kimse çözemez. Haa adam gelir çıplak gözle alanı bire bir inceler o ayrı.

Bir yerde bir işaretiniz varsa yine bildiginizi yapın sorun soruşturun. Ama önce kendinizi geliştirin kendinize güvenin. O işarete aykırı alandaki yerlere odaklanın, işareti illa burda define var diye okumayın, bir gizem var ve ben bu gizemi çözecegim diye kendinizi odaklayın.
Hangi kayada kesim, işçilik var bu neden yapılmış. Nerde işlem var nerde cöküntü nerde tümsek, kısacası aykırılıgı bulup kendinize sorun nedeni ne ? Bu şekilde gittiniz sonuç sizi hiçte yormaz. Karamsarlık bu işte karamsar kalırsanız işin en kötü yönü budur.
Dag taş altın dolu degildir. Ama Ülkemiz Medeniyetler beşigidir. Bu işi çil çil altın için yapan defineci degildir hastadır farkında degildir.
 
         
Son düzenleme:

sandalci14

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
24 Eyl 2019
Mesajlar
280
Tepkime puanı
553
Puanları
35
emegine saglik ustat.tam yerinde olmus.
 
         

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
Katılım
14 Ocak 2019
Mesajlar
5,950
Tepkime puanı
12,281
Puanları
45
Evet güzel bir makale tadında paylaşım.teşekkürler.
 
         
Üst