Define Sohbeti Replikler

Karahanlı

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
30 Ocak 2017
Mesajlar
63
Tepkime puanı
56
Puanları
11
Yaş
45
1- Papaz büyüsü nasıl bişeyse 1 küp altını topraktan çıkarında büyü bozulmazsa eğer altın toza dönüşürmüş. aklınızda bulunsun eğer böyle bi işe girişirseniz yanınızda anti papaz büyüsü götürün. hatta bu sektör haline geldi bulmada zorluk çekmezsin.

2- Aslında küpün içinde biriken gazdandır o. tabi defineyi bulunca heyecan yapıp havasını almadan direk açmaya çalışınca patlıyor küp bunlar uçarken hala heyecanlı sanıyorlar ki büyü. o küpler çok gazlıymış eski düdüklü tencereler gibi patlarlarmış kaç kişi öldü öyle.

3- dünyanın en yalancı insanlarının defineciler ve avcılar olmasından kaynaklanan durum. kan akıtma olayları falan da var.

4- define bulunamadığı zaman anlatılan efsane. çok küçük ihtimal define bulunursa büyü müyü olmadığı anlaşılacağı için genelde bu tür efsanelerde define hep bulunamamış olur.

5- lahitlerde sıkışan gaz serbest kaldığında yakındaki kişileri bayıltırmış. lahit bulunca mal gibi hemen açan defineciler gazı çekip bayılınca olayı kısa yoldan büyü diye açıklıyorlar sanırım.

6- varmış böyle bi şey hakikaten. zamanında burdan kaçan kişiler eşyalarını bırakmak zorunda kalmışlar. yahudisidir, ermenisidir.. hatta cumhhuriyetten önce anadolu'da yaşayan milletlerden insanlar da..

7- eşyalarını bırakmak zorunda kalan kişiler bu hazineye büyü yapıyorlarmış. kendi giderken götüremediği için kimsenin de sahip olmasını istemeyen kişiler yaparmış bunu. ve hakikaten de tılsımlı oluyormuş. bulanlardan bazılar lanetten kurtulamıyormuş. yani bulduğu gömü asla yaramıyormuş. ben korkarım böyle şeylerden. tılsım var çünkü. senden çıkmaz çocuklarından falan çıkar. büyü müyü bunlar çok tehlikeli şeyler. ne büyüsü ne tılsımız ne diye küçümsememek gerek.

8- arkadaşımın babasına büyü yapmışlar. bi yere sabun mu ne atmışlar. o sabun eridikçe adamın ömrü de eriyip gitmiş. doktor falan fayda etmemiş. en sonunda okutmuşlar bi. büyü varmış meğerse. büyü bozulmuş işte okuyunca. adam sonra günden güne hızla iyileşmiş. doktorlar bile anlam verememiş. konuyla çok alakasız oldu ama büyü tehlikeli. hep bizin burada kaç tane define zengini var söylesem aklınız durur. aklı duran tavanla akraba oluyo.

9- bu hazinelerim bulunduğu yerde garip garip işaretler oluyormuş. bak her gören aynı şeyi söylüyor. kimi hazineler büyülü oluyormuş. ve bunu bilebilen hazine avcıları uzak duruyorlarmış. adam bulsa bile ellemiyor. allahım aşırı korkunç ya. şu dünyada enerji denen bir olay var. edilen söz, yapılan iyilik ve kötülük asla yok olmuyor ve dönüp dolaşıp o kişiyi buluyor.

10- halk inançlarında yaygın bir memorattır. genelde cinlerin toprak altı değerli malzemeleri sahiplendiğine yönelik bir inanış gereğiyken nadiren eski uygarlıklardan kalma büyülü tılsımlı yerler olarak addedilen kral mezarı, tapınak gibi yapılarla alakalı inanışlar da görülür. yabancı, öteki sayılan bir medeniyetin papazının, büyücüsünün koyduğu tılsım anlatılır vs.

11- zaten türkiye'de halk inançlarıyla alakalı yapılan derlemelerde, en çok memoratı derleyebilebileceğini topluluk definecilerdir. bir kahvede muhabbeti açıldığında ciddi anlamda korku-fantastik edebiyatımıza önemli katkılarda bulunabilecek hikayeler aktarırlar bunlar. (en önemli ilham kaynaklarımdan biridir bu açıdan) çaya kahveye dayanıp dinlenilesi hikayelerin unsurlarından biridir.

12- daha bu sabah haberlerde gösterdi. geçende gösterdi bu ara hep defineci yakalanıyor. nedense başlarına hep bişeyler geliyor. yani büyüye falan da inanmam ama ilginç olaylar bunlar.

şu dünyada en çok palavra sıkan insanlar;

1) siyasetçiler
2) balıkçılar
3) avcılar
4) definecilerdir.

13- anlatılan hikayelerin çoğu başka bir yerden duyulup aktarılsa da varlığı ya da yokluğu kesinlikle kanıtlanamayacaktır. o yüzden temkinli olun. madem bana yar olmadı size de yar olmasın diye zengin ermeni, rum ne varsa yolda çalınmasındansa belki bir gün geri döner malımıza kavuşuruz diye yalnızca kendilerinin çözecekleri yöntemlerle tuzaklamış olabilirler hazineyi.

14- 151 çeşit 3 harfli türü varmış, definenin başınıda cüce cin türü beklermiş, defineyi çıkardığın yere bir avuç atmazsan peşinden gelirlermiş. onlar saymasını bilmediğinden define duruyor sanarmış. aynı yeri yine beklermiş. yoksa peşinden gelir sana dirlik vermezmiş. önce karıdan boşanır sonra kaza bela derken olanı biteni yir çır çıplak kalırmışsın.

15- Bölgeye göre aradıkları farklı, egede yunan meşhur, karadenizde rum, doğuda ermeni. hep bunların parasını ararlar. bunlardan kalan eski evlerdeki paraları götüren götüreneymiş. biz gitsek üçün birini buluruz.

16- Bu definelerin birde müjdesi oluyormuş, müjde ney la.

17- definecilerin kullandıkları dedektörler varmış, altına denk geldimi biiip biiip diye ötüyomuş. kazıyolarmış çıkan ya gazoz kapağı yada teneke. olum dağın tepesinde gazoz kapağının ne işi var la bunların işi olmayacağı buradan belli.

18- Yer sallanması, çocuk ağlaması gibi garip uğultuları hep defineciler duyarmış, biri bunlara hadi la halüsinasyon görüyonuz demiş. ertesi günü onuda götürmüşler adam donunu bırakıp kaçmış. sonra tövbe etmiş.

19- şimdi define işaretinin resmini çekip internete yüklüyolarmış orada ustalar definenin yerini metresine kadar söylüyormuş. birde kaç kilo çıkacağını. adam taşa bakıyor 7 adım kuzeye git 1 metre kaz 4 kilo altını al. hahaha
 
         

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
Katılım
14 Ocak 2019
Mesajlar
5,950
Tepkime puanı
12,283
Puanları
45
Bazı şehirlerde defineci kahvahaneleri varmış.Soğuk kış günlerinin muhabbeti hep böyle şeylermiş.Ama bunlar defineci sayılmazlar ki.Ayırmak gerek Pro. Defineci ve çakma.
 
         
Üst