Defineciler İçin Sarkaç ve Kullanımı

MendereS

Admin
Yönetici
Administrator
Katılım
22 Eki 2017
Mesajlar
1,189
Tepkime puanı
4,450
Puanları
42
Kahinlerin kullandığı en yaygın araçlardan biride sarkaçtır. Sarkaç kullanma sanatı, herkesin öğrenebileceği gibi kendinizi geliştirebilecek en verimli kehanet araçlarından birisindir. Sarkacın bir diğer adıda pandül dür. Bu konuda sarkaç yapımını ve kullanmayı anlatan bir çalışma yaptık..

Sarkaç nedir ?

Sarkaç tipik olarak bir ipin veya zincirin ucunda asılı duran bir metal, taş veya kristaldir. Genel olarak, toprağın altındaki gizli suları, mineralleri ve diğer gizli nesneleri bulmak için kullanılır. Kişiye bağlı olarak ip veya zincir uzunluğu yaklaşık 4–5 inç (10,2–12,7 cm) olmalıdır. Bu en sağlıklı kabul edilen ip uzunluk ölçüsüdür.

Kehanet için uygun olan sarkaçlar birçok kaynaktan alınabilir, ancak kendi başınıza yaratmanız da oldukça kolaydır. Kendiniz yaparsanız kişisel zevklerinize uyacak şekilde tasarlayabilirsiniz. Kendi yaptığınız sarkacın avantajlarıda vardır, kişisel enerjiniz ve niyetiniz ile özleşip size daha iyi hizmet verebilir.

Sarkaç yapımı ve gelişmesinde kişisel beklentilerinizi ona sürekli yükleyin ve bunu ona sesli ve sessiz olarak söyleyin. Aklınızdakini bilmesini sağlayın. Sarkaçınızı her kullandığınızda bunları yapın aksi taktirde kontrolünüzden çıkıp kendi düşündüklerine yönelebilir.

Sarkaça soru sormaya başlamadan önce Rahat oturduğunuzdan emin olun. Özellikle kol rahatlığına dikkat edin, dirseğinizi dizinize yada masaya yatırarak bu işi çözebilirsiniz. Sarkaçınızı başparmağınız ve işaret parmağınız arasında gevşek ve hafifçe tutun düşmeyecek kadar sıkmanız yeterlidir.

Sarkaçlarda size yanlış bilgiler verebilir, kendinizi iyi hissetiğinizden emin olun. Duygusal veya zihinsel olarak iyi değilseniz (örneğin stresli, öfkeli, yorgun, vb.) Sarkaçınızı kullanmayın, çünkü bu doğru sonuçlar almanıza engel olacaktır. İyi durumda olduğunuzu anlamak için, sarkacınıza, ‘Şimdi iletişim kurabilirmiyiz diye sorun’

Tam Olarak Sarkaç Nasıl Kullanılır

sarkaç kullanımı pozisyonu.jpg

1– Sarkaçın verimli olması için doğru pozisyonda olmanız çok önemlidir. Kollarınızı ve bacaklarınızı açın ve dirseğinizi masanın üzerine koyun. Düzgün otur ve rahat olduğundan emin ol.

sarkaç nasıl tutulur.jpg

2– Ondan ne hissettiğini neler gördüğünü sorun. yada siz aradığınız neyse onun adını vererek onunla iletişim kurun. örneğin bana altınları bul diyebilirsiniz. Sabırla bekle. Birkaç saniye veya bir kaç dakika dakika sürebilir. muhtemelen yana doğru sallanmaya başlayacaktır. ne tarafa doğru sallantı varsa yön orasıdır. sarkaçlar halka yaptığı zaman son noktaya gelmişsiniz demektir.

sarkaç yön isteme.jpg

3– Örnek olarak sarkacı evinizde test ederken ona bildiğiniz sorular sorarak bulmasını isteyin. Mesela kendi koyduğunuz altın, gümüş gibi metalleri bulmasını söyleyin. Bu sadece altın gümüş değil aklınıza ne gelirse sorun, yatak odası nerede veya dışarıdaki okaliptüs ağacı nerede gibi sorunlar sorun.

sarkaç-pandül.jpg

4– Daha gelişmiş hale geldikçe, kayıp hazine yerleri sormaya başlayabilirsiniz. aslına bakılırsa sarkaca sorulacak ilk soru bu işte çalışmalımıyım olması gereklidir. sarkaç sizinle iyi iletişim kuruyor ve başarılı olacağınıza inanıyorsa buna evet yanıtı verecektir.

sarkaçla iletişim.jpg

Sarkaç Hareketlerine Anlamlar Yükleyin

Sarkacınızı tasarlarken özellikle ilk kullanımlarda ona yapması gereken hareketleri siz belirleyebilirsiniz. Örnek olarak sarkacınıza ben bayanmıyım diye sorular sorun, veya adım nedir gibi bilindik sorularla sarkacınızın yönlerini bizzat belirleyebilirsiniz. en yaygın yüklenen ayarlar şunlardır.

– önden arkaya (kafa sallama gibi – “evet” )
– yan yana (kafa sallama gibi – “hayır”)
– saat yönünde daire (Burası)
– saat yönünün tersine daire (Emin Değilim)
Not: hareket yüklemeler size bağlıdır buradaki sonuçlar kesin olmayabilir.

Rahatlayın, iletişimin tadını çıkarın.
Açık, tarafsız olun, kesinlikle cevapları tahmin etmeye çalışmayın.
Sorularınızı içinizden geldiği şekilde sorun.
Sabırlı olun, hazır olun.

Cevabı bekleyin. Sorunuza konsantre olun (gözlerinizi kapatabilir), fakat cevabın ne olması gerektiğini düşünmeyin sadece doğru, tarafsız bir yanıt almak üzerine odaklanın.

Sarkacın en çok kullanıldığı alanlar şunlardır.

Başta altın olmak üzere doğal yeraltı maddelerini bulmak için.

Su bulmak için.

Kayıp eşya bulmak için.

Enerji tespiti için.

Hayatta karar vermenize yardımcı olmak için.

Sağlık amaçlı.
 
         

harputlu

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
16 Ocak 2019
Mesajlar
2,464
Tepkime puanı
5,566
Puanları
41
Ustam emeğinize sağlık, bende ilk başladığımda soru soruyordum şakül cevap veriyordu, hoşuma gitti inanki, ustalarım duyunca fırça kalmaz yedik, meğer soru sorarak bizim uğraşta calisilmiyormus, böyük böyük ustalar kızıyor valla benden söylemesi
 
         

MendereS

Admin
Yönetici
Administrator
Katılım
22 Eki 2017
Mesajlar
1,189
Tepkime puanı
4,450
Puanları
42
Ustam emeğinize sağlık, bende ilk başladığımda soru soruyordum şakül cevap veriyordu, hoşuma gitti inanki, ustalarım duyunca fırça kalmaz yedik, meğer soru sorarak bizim uğraşta calisilmiyormus, böyük böyük ustalar kızıyor valla benden söylemesi
nasıl yani altın bulmak için soru gerekmiyormu nasıl yapmak lazımmış ?
 
         

harputlu

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
16 Ocak 2019
Mesajlar
2,464
Tepkime puanı
5,566
Puanları
41
[QUOTEMendereS, post: 832, member: 41"]nasıl yani altın bulmak için soru gerekmiyormu nasıl yapmak lazımmış ?[/QUOTE]

Ustam şakülde en uygun arama şekli ip boyu, 8 cm oda mahsen den 83 cm boşluk ve gaz kontrolüne kadar her maddenin nesnenin ip boyu var, ustam o ip boyundan tutuyorsun şakül ileri doğru atım yaparak yön veriyor, üzerine geldiğinde tur sayısını takip ediyorsun, eğer uygunsa başka yöntemleri deneyerek kontrolünü tamamliyorsun, şakül çubuktan daha stabil olduğundan şakülde soru sorulmaz, sadece arama yapacağın ip boyundan tutuyorsun, kendini şakülün merhametli kollarına bırakıyor sun, yine geldik aynı konuya, her kontrolü yaptık, biz yeni başlayan çıraklar için elektronik bir cihaz olmazsa olmazı, hani bu işi çözen ustalar gözü Kapalı şakülün veya çubuğun dilinden anladigindan işlem yapıyor buluyor, bizler ise kendimizi yetiştirmek için elektronik cihaz ile kesinlestirip işlem yapmamız gerekiyor, yoksa pusuya yatmış düşman mineralleri unutmayın, bu gomuyu gomenler biz bu işin meraklılarını düşünerek etrafa mineral serpistirmislerdir bunuda unutmayın.
 
         

harputlu

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
16 Ocak 2019
Mesajlar
2,464
Tepkime puanı
5,566
Puanları
41
Ustalarım, kardeslerim, 1 İnç ne kadar mı, 25,4 mm veya 2,54 cm dir, inç nerdenmi çıktı, bu işin profesörleri her metalin her nesnenin her doğal ve yapay oluşumun bir çeşit enerji yaydigini, işte bunuda inç cinsinden bulmuşlar, biz her ramazanda sakızın orucu bozup bozmadığını tv de çok muhterem zübük hocalara sorarak din cahillligimizi tasdiklerken, o muhterem hocalar ise yat üzerine yat, kat üzerine kat yaparken, işte elin gavuru dediğimiz neler buluyor, Çok uzatmamak lazım değilmi, hade buyrun bakalım ne imiş, inç ve cm.

CİNS---------------------İNÇ------CM--------------TUR
TÜNEL-----------------------------08
ODA-MAHSEN---------------------12---------------25
AKAN SU----------------26,5------18
MERMER--------------------------21,5
DOKME BETON--------------------32,5
CAM-GÖZYAŞI Ş.-PORS.----------35 CM--C=177, G.Ş=50 P=105
TOPRAK-------------------------------------------42
DENİZ SUYU---------------------------------------52
ÇANAK ÇÖMLEK-------------------49,5------------45
BRONZ--------------------------80 VEYA 51 CM---59
GÜMÜŞ KURŞUN----------------55,88 CM-GÜMÜŞ=62-KURŞUN=35 16-18
TUZ-SODYUM-MAGNEZYUM----55,88 CM---------SOD. 30 TUR, MAGN. 35 TUR
AMBER-ZEHİR-------------------55,88 CM---------
KÜP-PISMIS KİREMİT------------58 CM------------20 TUR
ELMAS---------------------------60 CM
ALKOL---------------------------63,7 CM
ALTIN SAF 24 AYAR--------------73,66 CM--------22
ALTIN KARIŞIK-------------------72,50 CM--------15-40
BAKIR - PIRINC-----30,51 INC----77,47 CM--PIRINÇ 25, BAKIR,......
KEMİK---------------------------79 CM-----------24
DEMIR-NIKEL-------------------80 VEYA 81,28 CM--32 TUR,
BOŞLUK-GAZ-------------------83 CM--------------BOŞLUK=42TUR, Z.GAZ=56 TUR
SAGLIK-SEBZE-MEYVE----------30 CM
AKİK TAŞI-----------------------30-66 TUR
MEZAR KAPAĞI-----------------38 TUR
CIVA----------------------------12,5 TUR
CARBON------------------------12 TUR
SÜLFÜR----------------7 INC---17,78 CM
BARDAK---------------14 INC---35.56 CM
AHŞAP-KOBALT-------20 INC---50,8 CM

Bu değerler cam şakülde farklılık gösterebilir
CAM SAKÜLDE DEGİSEBILIR VEYA KENDINIZ KONTROL EDİP SONRA UYGULAMALARI YAPIN.
BOSLUK=12 CM, ------25 TUR
ALTIN --=73,66 CM 15-40 TUR
GÜMÜŞ-=55,88 CM----22 TUR bu değerler cam şakülde degisebileceginden önceden kontrol edilmeli, cam ve pirinc şakül değerleri not edilerek işlem yapılmalı.
 
         

Demirdağınkurdu

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
14 Ocak 2019
Mesajlar
696
Tepkime puanı
1,192
Puanları
36
Konum
Doğal oluşum
[QUOTEMendereS, post: 832, member: 41"]nasıl yani altın bulmak için soru gerekmiyormu nasıl yapmak lazımmış ?
Ustam şakülde en uygun arama şekli ip boyu, 8 cm oda mahsen den 83 cm boşluk ve gaz kontrolüne kadar her maddenin nesnenin ip boyu var, ustam o ip boyundan tutuyorsun şakül ileri doğru atım yaparak yön veriyor, üzerine geldiğinde tur sayısını takip ediyorsun, eğer uygunsa başka yöntemleri deneyerek kontrolünü tamamliyorsun, şakül çubuktan daha stabil olduğundan şakülde soru sorulmaz, sadece arama yapacağın ip boyundan tutuyorsun, kendini şakülün merhametli kollarına bırakıyor sun, yine geldik aynı konuya, her kontrolü yaptık, biz yeni başlayan çıraklar için elektronik bir cihaz olmazsa olmazı, hani bu işi çözen ustalar gözü Kapalı şakülün veya çubuğun dilinden anladigindan işlem yapıyor buluyor, bizler ise kendimizi yetiştirmek için elektronik cihaz ile kesinlestirip işlem yapmamız gerekiyor, yoksa pusuya yatmış düşman mineralleri unutmayın, bu gomuyu gomenler biz bu işin meraklılarını düşünerek etrafa mineral serpistirmislerdir bunuda unutmayın.[/QUOTE]
Nasip kısmet kardeşim Allah büyüktür
 
         

Ayazma

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
22 Ocak 2019
Mesajlar
205
Tepkime puanı
447
Puanları
27
Maden şirketlerinin sarkaç kullandığına şahidim işe yaramasa kullanmazlar herhalde. Tek fark onlarda böyle uygulama yok al tut hepsi bu.
 
         

harputlu

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
16 Ocak 2019
Mesajlar
2,464
Tepkime puanı
5,566
Puanları
41
Ustam onların elindeki şakül bizde olsa ahhhh keşke olsa, sanırım özel bir metal, birde çubukla şakül arasında çok fark var, mesela yanindakinin bakışı yani göz nazar dediğimiz, yüksek gerilim hatları, değişik Frekanslar çubuğun arama taramada ki özelliğini saptirirken, şakülde ise böyle bir durum yok inanki, yeterki bırak gitsin, yeterki dilini ve yön tur işaretlerini anla, birde soru cevap şeklinde de şakülle çalışma yapılmıyor, o konuda tek alim, Ali Seydi Gültekin dir, bizlerin çok fırın ekmek yemesi lazım.
 
         

harputlu

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
16 Ocak 2019
Mesajlar
2,464
Tepkime puanı
5,566
Puanları
41
Şimdi bazıları diyebilir, şakülle veya çubukla ne buldun diye, inaninki sadece şimdilik kendi başıma kendi kelime sürecek bir merhem arayışındayım, eğer o yöntem ve usulleri gelistirince söz burda paylaşırım sizlerle, bakalım yarinimizda Mevlâ neyler, neyleyecekki Neylerse o zaten herşeyin hayırlı olanını ihsan eyler.
 
         
Üst