DEFİNECİLİKTE 10 ALTIN KURAL

Cann

Moderatör
Süper Moderatör
Katılım
28 Ocak 2019
Mesajlar
779
Tepkime puanı
1,399
Puanları
39
Definecilikte kullanılana 10 altın değerindeki kurallar1- Ön araştırma ve kazı işlerinde arkeolojik metotlardan faydalanmak.2- Toprak yapı ve katmanlarını tanımak için Jeolojide faydalanmak

3- Ele geçen eserin hangi çeşit madende yapıldığını yada hangi kıymetli taş kullandığını anlamak için Madencilik Dalında faydalanmak.

4- Araştırma ve kazı maliyet bilançosunu çıkartmak

5- Gerek kayalardaki figüranlarda gerekse elde edilen tarihi eserleri tanımak için Sanat Tarihi ve Medeniyetler Tarihinde faydalanmak.

6- Kazı bir ameliyata benzer, toprağı neşterlemeden önce yüzeysel verileri iyi bir şekilde tahlil etmek.

7- Sonuca daha erken ulaşmak için teknoloji kullanmak.

8- İşaret, figüranlar alfabe ve matematik kurallarında oluşur. İşaretlerini dilini öğrenmek uzunluk derinlik ölçümlerinde matematiğin uzunluk birimlerinde, Kaya mezarları, Tümülüsler, şahıs gömüleri bir takım kuralları çözmek için geometride faydalanmak.

9- Halk biliminde faydalanmak

10- Antik toplumların dinsel ve etnik yapılarını hareketlerini öğrenmek için Dinler Tarihinden faydalanmak
 
         

SuNSeT28

★彡 (O Dağlarda) 彡★
Yönetici
Süper Moderatör
Katılım
10 Mar 2019
Mesajlar
3,030
Tepkime puanı
8,024
Puanları
45
Konum
Κερασούντα
Bu işte güven bence ilk sırada.Çoklarıyla araziye çıktım,tek başıma geri döndüm.Daha hedefe varmadan neler oluyor neler.Onun için benim favorim "güven" ondan sonra diğerleri gelir diye düşünüyorum.Selamlar.
 
         

balkaya34

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
17 Mar 2019
Mesajlar
2,805
Tepkime puanı
3,918
Puanları
42
Selamla... adam Gibi adam bulunsun hepsi olur.. sorunda bu zaten...Selam arkadaslar : Ben muge anlinin programını acdim bir sabah, Orada bir adam var benim kardeşim, Su adamlarla konuşuyordu Diye anlatıyordu, Dinledim Aydin tarafıydı yanliş hatirlamiyorsam,Arazide ÜZÜM BAGINDA ,Bir köpek Bir adamın kalcasindan asagiya kadar yani ayakkabıda dahil.bir adam bacagi pantolonda bacaginda oylece kopmuştu bunu bir.kopek surukleyip baga getirmis bunu goren bag sahibi Jandarmaya haber verir ,Gelen ekip bu parcayi götürür, Sonra DNA sonucunda mugedeki adamın kardesi oldugu anlaşılır, Ortada arkadaslar yok,Bacagi kopan derin nokdada kapagı bulmuş, Patlatmak.icin dinamit kullanılmış dinamiti koyup atesleyen kişi ordan bilinmeyen bir sebeple cikamaz ve patlayincada Adam parca parça olur ama oradaki arkadaslar sahip de çıkmazlar. Bunu neden yazdığımı anladiniz saniyorum,Biz neler gördük, SAYGILAR
 
         
Üst