Sarkaç 8.000 Yıldır Kullanılıyor

MendereS

Admin
Yönetici
Administrator
Katılım
22 Eki 2017
Mesajlar
1,188
Tepkime puanı
4,450
Puanları
42
Sarkaç kullanımı binlerce yıl eskide dayanmaktadır. Medeniyetler değişse-de sarkaç kullanımı aynı şekilde devam eder.

çatal-çubuk.jpeg

En eski kullanım; 1949’da, Fransız arkeologlardan oluşan bir gurup Kuzey Afrika’daki Atlas Mt’lerinde kaybedilen medeniyetlerin kanıtlarını ararken, devasa bir mağaraya rastladı. mağarada muhteşem bir tarih öncesi resimler vardı. Büyüleyici birçok duvar resmi arasında, en dikkat çekeni ise ellerinde çatallı bir dal tutan, devasa bir duvar resmi bulmuşlar. bazı arkeologlar bu duvar resimlerinin 8.000 yaşında olduğunu tahmin etmektedir.


Mısır firavunlarına yapılan çeşitli araştırma gezileri sırasında, firavunların aletleri arasında yine çatal çubuklar bulunmaktadır. 4000 yıllık tapınak duvarlarında çeşitli sarkaçlara rastlanmakdadır.


2500 yıl önceye ait Çin’i yöneten bir Çin İmparatoru Yu gravürü elinde bir sarkaç bulunmaktadır.


Kutsal Kitap’taki pek çok bölüm, hem Musa’nın hem de oğlu Aaron’un, suyu bulmak için “Çubuk” olarak adlandırılan bir oluk açma aletini nasıl kullandıklarını oldukça ayrıntılı bir şekilde açıklanmaktadır.

Eski Ahit’te, Hz. Eziekiel, Babil Kralı Nubucadnezzar’ın hangi şehre saldırması gerektiği konusunda belirsiz olduğunu bildirmiştir. Yahuda başkenti veya Ammonitlerin Rebath başkenti Kudüs (bugünün modern-gün Amman, Ürdün), arasında kararsız durumdayken yine çatal çubuk kullanarak karar verdi. Hedef Kudüs’tü, kudüs ele geçirilip Babiller uzun yıllar tutsak edildi.

‘Yahudiler antik sanatı; esirlerinden ve Eski Ahit Peygamberinden Hozea’dan öğrendiler, Şimdi çatal çubuklarla danışıyorlar’ şeklinde yunan tarihi kayıtlarında rastlamak mümkündür.

Yunanistan’ın tarihi kayıtları sarkaç kullanımı MÖ 400’lü yılların başlarında Girit Adası’nda geniş çapta uygulanmıştır. Ayrıca Araştırmacılar, Unlü bir sarkaç kullanıcısını, kralların, kraliçelerin ve soylu insanların ziyarete geldiğine dair kanıtlar bulunmuştur.
 
         

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
Katılım
14 Ocak 2019
Mesajlar
5,972
Tepkime puanı
12,365
Puanları
45
Sarkaç hem mühendislik hem inşaat taş ustalığın hemde farklı durumlarda sanırım eskiden beri kullanılmış.Çubuk ise özellikle su bulmada baya başarılıymış.
 
         

harputlu

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
16 Ocak 2019
Mesajlar
2,448
Tepkime puanı
5,510
Puanları
41
Sarkaç, en basit tanımıyla bir zincirin ucundaki ağırlık merkezidir. Alternatif tıp ya da ezoterizm gibi konularla ilgili iseniz, sarkaç konusu çoktan karşınıza çıkmıştır ve hakkında bir şeyler biliyorsunuzdur.

Peki, nasıl olur da bir ipin ya da zincirin ucundaki bir cisim size yol gösterebilir ve dahası her sorunuzda farklı yönlere doğru hareket edebilir? Birçok kişinin sorgulayacağı, birçoğunun da bu dünyadaki gizemlere karşı duyduğu o muhteşem umarsızlıktan zaman ayırmayacağı bir konu olduğunu baştan kabul ederek ve o kişilere belki de şu anda veda ederek, sarkaç hakkında bildiklerimi anlatmaya başlıyorum. Ve baştan uyarıyorum, biraz uzun bir yazı olacak.

Öncelikle, bu bilgilerin bir kısmı okuduğum kitaplara dayanıyor. Henüz 16 yaşımdayken, ilk kez karşıma çıkan sarkaç uygulamasında, özellikle kayıp nesneleri nasıl bulabileceğimiz yazıyordu. O dönem lisedeydim ve arkadaşlarımızla basit konular üzerine sarkaç uygulamasında biraz deneyim kazanmıştık.

Yıllar sonra, bu konu hakkında televizyon programlarına, söyleşilere ve uzman kişilere denk geldiğimde oldukça şaşırdım. Çünkü, sarkaç aklımda lise dönemi ile kalmıştı. Yani o dönem metafiziksel anlamda ilgimi çeken ve mantık ile hiçbir bağlantısı olmayan bir konu olduğunu düşünmüştüm yıllarca. Sarkacın karşıma en son çıkışı ise, Yeni Yaşam Okulu’nun akrofonoloji konulu seminerinde oldu. Bu seminerde birçok kişi daha önce işlenen sarkaç konusu nedeniyle, sarkaç satın almıştı ve üzerinde taşıyordu. Bu konuyla yeniden ilgilenmem gerektiğini işte böylece keşfettim. Yeni Yaşam Okulu’nun Yaşam Koçluğu eğitimlerine katılan arkadaşım Burcu da ilgili olduğum için sarkaç eğitiminden bazı anekdotları benimle paylaşınca bu yazıyı daha fazla erteleyemedim. Konu hakkındaki kaynaklar tamamen anlattığım gibi ve önemli bir kısmı da benim kişisel deneyimlerime dayanıyor.
 
         

harputlu

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
16 Ocak 2019
Mesajlar
2,448
Tepkime puanı
5,510
Puanları
41
Bu bilgiler ışığında, sarkacın aslında bir ipin ucundaki nesneden fazlası olduğunu söylemeliyim. Beynimizde muhteşem bir alan var. Pineal bez yani hipofiz bezi. Tüm bilgilerin -belki bu yaşamınızdan da fazlasının- kayıt altında olduğu bir alan. Onun üçüncü gözümüz olduğuna dair binlerce yazı okuyabilirsiniz. Hatta okumalısınız da.

Kadim öğretilerin hemen hepsinde aynı düşünce tekrarlanır. “Her şeyi bilerek doğdun, ama doğar doğmaz unuttun.”

İster sarkaç uygulamasını böyle bir derinlikte ele alın, ister sadece bilinçaltınızı zorlayın. Siz soruyu sorduğunuzda, içinizdeki bir noktadan cevap parmak uçlarınıza ulaşır. Çünkü, aslında yanıtı tüm hücrelerinizle biliyorsunuzdur. Ama ego ya da bilinç ona ulaşmanızı engeller. Cevap parmak uçlarınızdan titreşim yolu ile sarkacın ucuna ulaşır ve bir devinim başlar. Yanıt dönüş şeklindedir. ‘Evet’ ya da ‘hayır’ cevabı size gelir. Doğru uygulandığı takdirde sarkaç ile sorularınıza yüzde yetmiş oranında doğru yanıtlar alabilirsiniz.

Sarkacı nasıl oluşturabilirsiniz? Nereden alabilirsiniz?

Burada, özellikle önerilen sarkacın bir doğal taştan oluşması ve ucunun sivri olması. Ucu kırık, üzerinde yapıştırıldığına dair emareler olan sarkaçlar ile çok doğru bilgiler alamayabilirsiniz. Doğal taşı dilerseniz burcunuza göre seçebilirsiniz ama dikkat etmeniz gereken bir nokta var. Diyelim ki bir hastalığınız var ve o taş hastalığınıza iyi gelmeyecek, örneğin siz düşük tansiyon sorununa iyi gelen bir taş aldınız oysa sizde yüksek tansiyon sorunu var. Üzerinizde taşıyacağınız için, size zarar verebilir. Bu nedenle, burç taşlarınızın hangi hastalıklara iyi geldiğini ya da gelmediğini okumanızı öneririm. Sarkacınızı doğal taş satan güvenilir bir mağazadan alabilirsiniz. Ben Eminönü’nden ametist ve pembe kuarks taşları alıp evdeki bir zincirimle kullandım. Genellikle tam piramit şeklindeki taşlar (aşağıdaki gibi) sarkaç için önerilse de, benim gibi ucu sivri bir kolye ucu ile de sarkaç yapabilir ve onu üzerinizde şifa olması niyetiyle taşıyabilirsiniz.
 
         

harputlu

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
16 Ocak 2019
Mesajlar
2,448
Tepkime puanı
5,510
Puanları
41
Peki, sarkacınıza hangi soruları sorabilirsiniz?

Örneğin, evin içinde kaybettiğiniz bir eşyanız var, onu bir yere sakladığınıza adınız gibi eminsiniz. Hatta benim gibi saklarken “Bunu burada ben bile bulamam.” diyerek unutmuş dahi olabilirsiniz Bu aslında çıldırtıcı bir şey. Çünkü, biliyorsunuz ki o evinizin içinde bir yerde. Ama bir yandan da normal bilinciniz ile bunu hatırlayamıyorsunuz. Sarkacınızdan bu konuda yardım alabilirsiniz. Evin krokisini bir kağıda çizip üzerinde onu dolaştırabilirsiniz. Ya da odalarınızın ismini yazıp hareketlerinin hangi odada değişeceğine bakabilirsiniz.Diyelim ki, bekarsınız ve yeni birisiyle tanıştınız. Hani yıllar sonra hep şu cümleyi kurarız ya “Aslında, onun benim için doğru kişi olduğunu (ya da olmadığını) ilk gördüğüm anda hissetmiştim ama kabul etmem zaman aldı.” işte bu bilgi kabul eder misiniz bilmiyorum ama atıfta bulunduğum o bilinçten geliyor. Sarkacınıza bu kişi ile mutlu olup olamayacağınızı ya da hayatınıza yeni giren o arkadaş ile yıllarca dost olup olamayacağınızı sorabilirsiniz.Bir yolculuğa çıkmakta kararsızsanız, taşınmakta ya da yeni bir karar almakta zorlanıyor, iki seçenek arasında kalıyorsanız yine soru sorarak titreşimlerine bakabilirsiniz.Kullandığınız ilaçların sizin için uygun titreşimde olup olmadığını, hangi besinlerin sizin sindiriminiz için uygun olduğunu ya da hangilerinden sakınmanız gerektiğini de sarkaca sorabilirsiniz. Sizin bir titreşiminiz var, besinlerin de aynı şekilde. Ve bu ikisi bazen uyumlu olmayabilir.Şüphesiz, hepimiz için çizilen bir kader söz konusu. Ama özgür irademiz ve seçimlerimiz var. Seçimlerimiz olasılıkları yaratır ve gelecek olasılıklar sürekli değişir. Dolayısı ile tek bir gelecek senaryosu hiçbir zaman söz konusu değildir; ancak, siz çok merak ettiğiniz bir konuda soru sorarsanız muhtemelen şu anki koşullar içinde en güçlü olasılık karşınıza çıkacaktır.Sarkaç ile çakralarınızı kontrol edebilirsiniz. Buradaki hızlı dönüşler, ters yöne dönüşler ve hatta dönmediği noktalar size o bölgelerle ilgili bazı sorunlar olduğunu gösterebilir.
 
         

harputlu

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
16 Ocak 2019
Mesajlar
2,448
Tepkime puanı
5,510
Puanları
41
SARKAÇIN ARINDIRMA VE PROGRAMLAMA YÖNTEMİ

Arındırma işlemi
Sarkacın bizim ile uyumlu programlama yapabilmesi için dünya üzerinde var olduğu andan elimize gelene dek geçirdiği evrede toplamış olduğu negatif bilgilerden arındırılması için bu işlem mutlaka yapılmalıdır.

Bulunabildiğince saf alkol alınır. Sarkaç zinciri ile birlikte, tümü alkolün içinde olmak üzere alkole batırılır. Saf alkolde bir saat beklemesi yeterlidir. Mümkün ise deniz tuzu, yok ise normal tuz kullanılır. Alkolden alınan sarkaç tuza koyulur, ve sarkacın her yanı tuz ile ovulur.

Bir mücevher kutusu veya güzel bir torbanın içi ada çayı tütsüsüne tutulur. Sarkaç tuzdan alınıp, soğuk suyun altında iyice yıkandıktan sonra kurulanıp bu kutunun veya torbanın içine konulur.

Sarkacın programlanması

Sarkaç alınıp sakin bir yere çekilinir. Reiki kanalı açılır. Torbadaki taş elimizde veya önümüzdedir. Reiki elimizden akmaya başladıktan sonra, elimize sırası ile 3 ' 2 ' 1 sembolleri çizilir. Sarkaç avucumuz ile iyice kapatılır. Konsantre bir biçimde sarkaç ile muhabbet etmeye başlanır. Sarkaca bize göre neyin evet, neyin hayır olduğu iyice anlatılmalıdır. Örneğin: Dikey salınım evet; yatay salınım hayır veya soldan sağa daire şeklinde dönüş evet, sağdan sola daire şeklinde dönüş hayır gibi.

Sarkaç bu şekilde programlandıktan sonra bizim enerji alanımızla tam uyum sağlayabilmesi için yedi gün - yedi gece, gün içerisinde üzerimizde, gece yastığımızın altında olmak üzere bizimle olmalıdır.
 
         

harputlu

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
16 Ocak 2019
Mesajlar
2,448
Tepkime puanı
5,510
Puanları
41
Sarkaç kullanırken Dikkat edilmesi gereken hususlar

*Sarkacımızı birinin kullandığı yolunda kuşkuya kapılır isek; sarkacı yeniden arıtmamız ve programlamamız gerekir.

*Sarkaca abuk subuk sorular sorarak kötü ve anlamsız konularla uğraşmamız doğru değildir.

*Aynı soruyu defalarca, değişik cümlelerle sormayıp, sarkaç gerekli ve anlamlı yerlerde kullanılmalıdır.
 
         

harputlu

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
16 Ocak 2019
Mesajlar
2,448
Tepkime puanı
5,510
Puanları
41
SORU SORMADA KULLANIM

1. Sarkacı zincirinde sallanacak şekilde serbest bırak. Zincirin uzunluğu aşağı yukarı 15-20 cm arasındadır.
2. Dirseğin masada olmalı ve elin de biraz gevsek şekilde durmalıdır.
3. Vücudunun üst kısmi ve sırtın dik olmalıdır.
4. Ayakların masanın altında yan yana durmalıdır, Düz şekilde en iyisidir.
5. bos elinin acık şekilde masanın üzerinde olmalıdır.
6. Gergin olmamaya özen göster ve bir kaç kere derin nefes al.
7. Dikkatinin başka yöne dağılmamasına dikkat et.
8. Yorgun, hasta, depresif olmamaya özen göster. Eğer psikolojik olarak da duyarlıysan en iyisi sarkacı kullanmamakdir.


Bütün dileklerinden, önyargılarından, hislerinden arınmaya çalış ve düşünceleri beyninden at. Egoist nedenler için sarkacı kullanma. Başkalarına göstermek için sarkacı sallandırma.

ALIŞTIRMALAR


Öncelikle üç temel sorunun yanıtını bilmemiz gerekiyor.
İlk önce kişisel “evet” cevabinizi bulmalısınız.
Yukarıda anlatılan şekilde sarkacı alin.
-Benim evetim nasıl diyin.
Sarkaç hareketleri çeşitli şekillerdedir.
Soldan sağa dönerek, sağdan sola dönerek,ileri geri ve sağa sola.
Sorunuzdan sonra hangi yöne döndüyse bu sizin sabit bir şekilde evet inizdir ve hiç değişmez.
Ayni şeyi hayirinizi öğrenmek için tekrarlayın.
Eğer doğru ise simdi farklı bir şekilde hareket etmesi gerekiyor.
Simdi de cevap vermek istemiyorum veya veremem hangisi diye sorun.
Eğer doğru ise bunun da diğer ikisinden farklı olması gerekiyor.
Denemek için bir kalem alin ve sarkacı kalemin üzerine getirin ve bu kalem mi diye sorun.
Eğer sizin evetiniz seklinde hareket ediyorsa o zaman doğru bir başlangıç yapmışsınızdır demektir. Bu şekilde denemeler yaptıktan sonra tamamen cevaplarınızın ne olduğunu öğrenince kişisel sorularınızı sorabilirsiniz.
 
         

harputlu

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
16 Ocak 2019
Mesajlar
2,448
Tepkime puanı
5,510
Puanları
41
DEĞİŞİK SARKAÇ TEMİZLİK VE KULLANMA YÖNTEMLERİ

SARKAÇ NASIL TEMİZLENİR
Sarkaç da başka eşyalar gibi enerji topladığından zaman zaman temizlenmesi gerekir. Bunun birkaç yöntemi vardır. Bu temizleme yöntemlerinden hangisini seçeceğinize siz karar verin. Zaten sarkacı kullanmaya başladığınız da sizin için hangisinin doğru olduğunu içgüdüsel olarak hissedersiniz. Sorumluluk hep sizde olacaktır.

1- Akan suyun altına tutarak yıkayabilirsiniz. Bu en kısa ve kolay yöntemdir.

2- Bir kabın içine su koyup balkonda veya pencere kenarında suyun içinde bir süre bekletip arada bir suyu değiştirin. Ne zaman temizlendiğine dair içsel olarak karar verin.

3- Dolunayda, balkona bir tencere su koyun. Tencerenin kapağını kapatmayın. Üstüne tülbent örtün ve bu suyu sabaha kadar balkonda bekletin. Sonra bu suyla sarkacınızı yıkayın.

4- Tütsüyle temizleyebilirsiniz. Sarkacı bir kabın içine koyup tütsünün üstünde tutun.

5- Berg kristallerini kullanabilirsiniz. Birkaç tane kristali bir kabın içine koyun ve üzerine su ekleyin. Kristaller bu suyun içinde bir süre bekledikten sonra suyun içine sarkacı da koyun. Kristallerle birlikte bir süre bekletin.

6- Sarkacı güneş ışığında bekletebilirsiniz. Güneşin de temizleme özelliği vardır. Ayrıca sarkacınız güneş sayesinde yeni enerjiyle dolar.

7- Sarkacınızı tuzlu suya koyup bir süre sonra çıkarıp yıkayabilirsiniz.
 
         
Üst