2000 metre derine inen cihaz yapıldı

MendereS

Admin
Yönetici
Administrator
1000 metrenin üzerinde öçüm yapabilen cihaz yapıldı hepinize hayırlı olsun. biz hala dedektörlerle uraşalım.

Geode EM3D, uygun fiyata geniş bir EM keşif ölçümleri sağlamak için tasarlanmıştır.

Cihazın Kullanım Alanları

jeoloji, madencilik ve mineral araştırmaları için 1000 metre
Yeraltı suyu araştırması için hidrojeolojik özelliklerin haritalanması
2.000 metre derinliğe kadar jeotermal haritalaması
2000 metre derinliğe kadar sığ petrol ve gaz arama
Baraj için derin yapının haritalanması, potansiyel nükleer atık depozitinin bütünlüğünün karakterize edilmesi gibi derin jeoteknik ve mühendislik uygulamaları, derin mağara ve tüneller için jeoloji yapıları vb.

Define bulurmu bilmiyorum iki bini görünce yazmak istedim. işin aslı define cihazıda değil. yazdığım gibi jeoloji mühendislerinden tut diğer derin sığ araştırmalar için. fay hattı yok galiba. cihazın resminide atalım.

1575659323259.png

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
Maşallah ürüne dedikleri gibi ise gpr nin bile papucu dama atılır.
bu şimdi ne fiyattır kim bilir.

Kaan5557

Santraç_Doğa
Süper Moderatör
Bu cihaz yeni icat edilmediki...yerin 20 km altinda fay hatlari haritasini uydudan fotograflarla gördüklerinimi saniyordunuz ki...EM cihazlari gpr ile ayni mantikdadir...yani çok düşük frekansli anten ile bir gpr ile rahatlikla ulasabileceginiz derinlik 1000 metreler 2000 metreler...sadece gerekli olan iyi kalite bir gpr imalati....Vallahi şasırıyorum...bugunlerde herseye sasiriyorum...

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
Kusura kalma Kaan ustam ben cihazları bilmem ilk duyduğumda şaşırıyorum.Ve cezlb ediyor bir anda beni.Ama sizi okuyunca tekrar toparlanıyorum.

Kaan5557

Santraç_Doğa
Süper Moderatör
Dogu akdenizde petrol arama da çok gelismis sismik cihazlarla donanmış koca gemilerde bu cihazlar ve daha cok daha gelismisi yokmu saniyorsunuz...

Kaan5557

Santraç_Doğa
Süper Moderatör
Kusura kalma Kaan ustam ben cihazları bilmem ilk duyduğumda şaşırıyorum.Ve cezlb ediyor bir anda beni.Ama sizi okuyunca tekrar toparlanıyorum.
Estagfurullah Root ustam...sen cihazlarla ilgili degilsin...zaten senin cihazlara ihtiyacin yok...senin araziyi iyi okumak gibi bir yetenegin ve bilgin var...bu konuda cok cok ustasin...gercek anlamda kofti degil gercek ustasin...sen cihazlarla ilgilenme mecburiyeti yok...ama bizler senin gibj degiliz...iyiki varsin...

Kaan5557

Santraç_Doğa
Süper Moderatör
Konu açilmişken yazayim...bu derinlikte arama yapan hicbir cihaz define bulmaz...cunku çözünurlügu cok düsük ve cok buyuk hacimlerde bir anomali arar...bu yer altinda dağ yani biryerde fay...petrol havzasi...gibi...

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
Yani Kaan ustam Çok derinlerdeki bir kazanı bu tür bir cihaz onu algılamak radarında göstermek yerine büyük bir tüneli veya büyük bir yeraltı odasını şehrini görmektir maksadı.Veya bir petrol yatağını veyahut bir yeraltı su birikim alanını .
Sanırım biraz anladım ben.

MendereS

Admin
Yönetici
Administrator
kaan usta sen bizi garret aceye yolladın hevesimiz kursağımızda kaldı. bende tümülüsleri duman ettik dediydim :)

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
Yani Menderes ustamın kastı sanırım bu gpr ve konuda bahsi geçen cihaz türevleri Tümülüs ve höyük avcılarıdır.