%40 Gümüş çubuk-neodium mıknatıs ikilisi

harputlu

Moderatör
Süper Moderatör
Selâmünaleyküm yüreği gönlü güzel kardeşlerim, bakıyorum ortalık her çeşit metal yığını çubuklarla dolu, ne ararsan var, hatta plastik olanı, camdan olanı, floresan lamba camı veya, elektrik soba ısıtıcı camı bile var, peki hangisi iyi, tabiki önemli olan insanın kendisi, yani vücut enerjisi, insan vücudunu sinyalleri toplayan alıcı verici bir cihaz olarak düşünün, elimizdeki çubuk ise anten görevi görüyor,

Peki bu antenin metalinin içeriği ne kadar önemli, işte mesele burda başlıyor, kimi insan vücudu yapısal olarak yaratılış olarak ayrı ayrı özelliklere sahip, biz insan öyle sadece doğdum büyüdüm iyi kötü meselesi değil bu insan olma özelliği, RABBELALEMİN bizleri yaratırken toprağın yapısındaki ayrı ayrı mineral ve metal yapısına göre, insanı da farklı bir çeşitlilikte yaratmış, hani doğuma göre belirlenen burçlar var, her insanın yaratılış gayesi ne uygun zikretmesi gereken esmaül Hüsnası varya, işte her insanında vücut yapısına göre ayrı ayrı bir metalik etki özelliği vardır, kimi pirinç çubuk kimi bakır kimi çelik kimi kaynak elektrodu, kimi ise % 40 karışım özellikli gümüş çubuk, kimbilir belkide içeriğindeki metal karışım ve miktarından olabilir, gümüş çubukla boşluk metal tesbiti veya ne ararsanız bulursunuz gibi bir özellik var,

Birde birbiri ile bağlantılı neodyum mıknatıs var, bilgisayar hdd lerinin içinden çıkan mıknatıs, mıknatısı çubuğun üst kısmına 5 cm öne bantladigimizda, veya her iki çubuğa bantladigimizda boşluk mineral metal tesbiti kaya içindeki kasaları mezarları bulmada iyi bir yere sahip, bazı kardeşlerim mıknatısı aleminyum çubukta da uygulayarak sonuç alındığını belirtmişlerdir, bizde uygulama yaparak gerçekten farkını gördük, bendeki alüminyum çubuk 1 cm, bazı ustalarım çubuğun boyu kişiden kişiye vücut enerji gücüne göre değişir diyor, bunun için de 15 cm den tutunda 85 cm kadar çubuklarla denemeler yaparak iyi bir çubukçu olup olmadığınızı anlayabilirsiniz.

Son düzenleme:

harputlu

Moderatör
Süper Moderatör
Kardeşlerim gümüş Kaynak telleri uçkısmı mavi veya yeşil olanlar tercih edilmeli, Kadmiyumlu olduğundan dolayı çok dikkatli olunması gerekiyor, Kadmiyum kanserojen kimyasal bir maddedir, kullanıldığı zaman tutma yerine bant sarılarak, plastik bir boru ile, veya elimize plastik ameliyat eldiveni takarak kullanmak gerekiyor,

Son düzenleme:

harputlu

Moderatör
Süper Moderatör
Birde piyasada satılan gümüş Kaynak teli 2 mm 3mm olarak satildigindan, eğer 6 veya 8 mm bulabilirseniz daha rahat kullanabilirsiniz, bulamazsanız 2- 3 mm olandan 3 veya 4 tane alın bunu 4 taneyi yanyana bantlayin, tanıdık bir kuyumcuda lehim yaptırın, veya bunları bir mengenede burgulu şekilde bükün, tutma hariç anten boyunu 40 cm 50 cm veya bir ustamın tavsiyesi, her metalin frekans boyuna göre ayarlayın, bana gelen tavsiye 79 cm yap diye, hemen hemen her çubuğu denedim, sadece gümüş çubuk ve krom çelik çubuğu bulamadım bölgede.

Son düzenleme:

harputlu

Moderatör
Süper Moderatör
Eğer sizde benim gibi gümüş çubuk bulamadıysanız, kimi usta boşluk için bakır çubuk tavsiye ediyor, metal tesbiti için de pirinç çubuk tavsiye edilmektedir, bence ise gümüş çubuktan so en iyi randimanli çubuk elimdeki test ettiğim 1 cm alüminyum çubuk tur, birde bentonit var biliyorsunuz sanırım, kedi kumu diye büyük marketlerde satılıyor, volkanik toz olduğundan antibakteriyel diye söylenir, bizim için önemi, içinde bulunan 2000 den fazla minerali elemesi, bentoniti çubuğun hazinesine bırakan, her iki eline sürerek çubuk tutan, her yiğidin bir başka yoğurt yiyişi var derler,

Aslında gümüş çubuk tutanların kullanması gereken bir madde bu bentonit, çünkü kanserojen olan Kadmiyumlu gümüş çubuğu tuttugumuzda elimizde soyulma yıpranma olur, bentonit te antibakteriyel olduğu içinde bu yıpratmayi engelliyor.

harputlu

Moderatör
Süper Moderatör
Bentoniti mineral elemek için tüm cubuklarda kullanabilirsiniz, minerali parazit sinyaller olarak düşünün, birde başka bir mineral eleme yöntemi var, hedef sinyali üzerinde durun ve oraya bir demir bakır kazık çakın, kazık üzerine 2 lt kadar suyu dökün ve tekrar geriden gelerek kontrolu yapın, eğer önceki sinyali tekrar alıyorsanız orda gerçekten metal var ve diger tesbit yöntemlerini uygulayın.

harputlu

Moderatör
Süper Moderatör
Diğer konularda yazmıştım, her ustanın sağdan soldan ustasindan, tecrubesinden öğrendiği değişik mineral eleme yöntemi var, kimisi der sinyal aldığınız yere futbol topu büyüklüğünde taş bırak 3 mt saginada gümüş veya altın bırakın, 15 mt geriden gelip taş ile tahta üzerine bıraktığınız metalin ortasından geçerken, tahta uzerindekine giderse mineral, taşı gösterirse hayırlı olsun, diğer yönteme geç demek.

Bir diger yontem ise, Bentonit bakır ve prinç te mineral az ise işe yarıyor minaral çok yoğun ise işe yaramaz, tepki verdigi yerden eline toprak al bir kaç adım geriye git mineral var ise yön vermez

gümüş çubukların en iyi tepkiyi verdiği yerler

1-Altın
2-Gümüş
3-Mineral
4-Boşluk

Son düzenleme:

harputlu

Moderatör
Süper Moderatör
Bir çok yerde yazdım yine yazıyorum, arama yaparken eline çeyrek veya yarım altın bilezik alarak arama yapmak kimi usta ya göre yanlış bir uygulama, çünkü aranan eski yılların saf veya o tarihe özgü saf metal, yani toprak altında eski altın gümüş sikke arayan eline eski altın gümüş sikke alarak bulabilir, bu konuda benimde tecrübelerimden gerçekten kafadan beyinden yönlendirme olmadığı takdirde, eline kemik al kemik bul, elinde tuttugunun aynısını bulabilirsin.

herşey den önce tecrübe çok önemli, metal tesbtinden önce arazide işaret varmı, boşluk varmı boşluğun içinde gaz varmı, kemik yani mezar varmı, birde metal tesbitini tüm metallerle kontrol ettikten sonra, gerçekten alttaki sinyal ne ise, bismillahirrahmanirrahim deyip o zaman ter atmaya başlayın, ter atmakmı yoksa hobi mi, Ekmeğin adını hobi yapmışlar ya neyse, hobinizi yesinler, hobinizden birseyler bulunda 5 te birini fakir fukara ya dagitinda, digerindende eşe dosta akrabaya az çok bir yardımda bulunun da bakın bakalım hobi mi yoksa hayr iyilik rızık ekmekmi.

İZİNSİZ KAZIYA KARŞIYIZ, YETKİLİLERİN BİLGİSİ DAHİLİNDE ÜLKENİN TAŞINA TOPRAĞINA SAHİP ÇIKALIM.

Son düzenleme:

Demirdağınkurdu

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Ustam katılıyorum bilgilerine... Ben mesela bir gram saf altınla bir gram saf gümüş le çok yer çalıştım aylarımı aldı, sonuç mineral.. sonuçta bu zamanın saf dediğimiz altın gümüş vs hepsi minerale gider saf dediğimiz maddenin içerisinde %0,5nikel %0,10demir mevcut bu karışımda seni altına değil minerale götürür kesinlikle.. Çubukla boşluk üzerine çalışacan.. Ha elinde eski altın olur çalışırsın, ben kendi adıma konuşayım bu hafta sonundan sonra kendime net bir karar aldım şartlarım daha iyiye veya daha kötüye giderse alır çadırımı bir dağa yerleşir hayatımı öyle devam ettiririm.tevekkül misali.. Çünkü bu iş başka yerde çalışarak olmaz hele gönül vermiş şakül çubuk vs varsa.. Yani hep o atmosferde olacan... Şakülle iyi kesintisiz bir bağlantı kurmak için..
Bu iş gerçekten kısmet işi kısmetinde varsa 10 cm derini gören dedektör de iş görür... Ama şuan görünen o ki bizim sabır la illaki bir şey bulacak değilde kendi yeteneğimiz üzerinde kendimizi geliştirip eğer ki iyi bir yere varılırsa.. İyi bir yer altı görüntüleme cihazı alacan böyle eğitimiyle beraber sağlam ama

harputlu

Moderatör
Süper Moderatör
Hani yazmıştım, eski altın gümüş sikke veya para ile arama Yapın diye, kardeşlerim altının saflık derecesi 1000 dır, işte anlamanız gereken konu, günümüz altın ve gümüş üreticileri devletimizin Direktifi doğrultusunda bu ayarı 900 veya 970 e 950 e ve 990 a düşürüyor, bizde günümüz altını ile bulmak zor denmesinin amacı bu işte, hani çubukla ilgili yazmıştım, o zamanın metali ile şimdiki karışım metaller bir değil, bu yüzden tuttugumuz çubuk veya altın gümüş metalindeki birkaç gramlık farklılık bizleri minerale, başka yerlere götürür,

harputlu

Moderatör
Süper Moderatör
Birde mineral diyoruz, mineralli kaya toprak kayacta bulunan 0,1 gramlık altın, yanına bırakılan 1 kg Gümüş e baskın olur, yani çubuk veya şakül bazi cihaz modelleri ordaki 1 kg gümüşü gormeyip 0,1 gramlık altını gösterir bize, bunuda unutmayın.

harputlu

Moderatör
Süper Moderatör
Tekrar yazıyorum, gümüş çubuk bulamadıysanız 1 cm yani 10 mm alüminyum çubuk edinin Elektrikçiden, veya nalburdan bulabilirsiniz, alüminyum çubukta gümüş gibi mıknatıslanma özelliği olmadığı için içeriğindeki etkileşim neodyum mıknatıs ile birleşince arama boşluk ve metal aramada faydalı olduğunu gördüm, hani bazıları sorabilir madem öyle sen niye bulmadin, kardeşlerim haziran ayında çubuk elime aldığımda agustosa kadar 10 larca yer tespit ettim, bunlardan ayrı bölgede olanlar güzel bir yerde, onu sonraya bıraktım, eylül ayında 10 yer üzerinde durdum, son 15 gün boyunca hergün gidip ölçüm aldım, not ettim her metalin tepkisini kontrol ettim, şakül desen aynı, 4 çeşit şakülle ayrı ayrı ölçümler yaptım, haaa diyeceksiniz beyin karismadimi, karıştı tabiki, yanlisim orda her metalle denemem hataydi belki, ama öğrenmem lazımdı, hangi metal nasıl tepki veriyor diye, sonuçta anladimki ilk öncelik kafan dinç olacak, her metalle ugrasmayacaksin, 2 çeşit metal çubuk veya şakülle çalışacaksın, hemen öyle paldir küldürle aha altın gümüş sinyali aldım, hemen işlem yapayım ile olmuyor iste, birde metal teyit yöntemleri var.

harputlu

Moderatör
Süper Moderatör
Kardeşlerim belki zorlasam bir cihaz ile metal tesbitini yapabilirdim, niyetim gerçekten eğer öğrenmek istiyorsan el ile, göz ile, his ile yapacaksın,

harputlu

Moderatör
Süper Moderatör
ROOT kardeşim dene keyifli olduğunu gör,

sen bana işaretleri ve çözümünü öğret bende sana bildiğim kadarıyla hem çubuk hem şakülü ogreteyim, ben zaten çoktan başlamışım, sende dökül bakam kardeşim.
En son benide neodiyum bilmem yüzde 40 gümüş mıknatısçı çubukçu edicen harputlu ustam :D

R00T

ProfessionaL
Administrator
Menderes ustam dedi ki bi 10 yıl gerek çubukta tecrübe için.Gerçekten katılıyorum.Hem ben çalışma yapmayan biriyim artık.Ben işarete bakarım burda yorumlarım yeter kardeşlerime.Ahanda sen varsın çubuk şağül için insanlara yeter inşaAllah .

harputlu

Moderatör
Süper Moderatör
Kardeşim bendeki 23 yıl önce ki bir heves, arasıra kipirdasada iş güçten dolayı fazla bir yere gidemiyordum, eskiden kazma sapı keser sapı veya tahta tokmak ile boşluk arardik, bugünkü gibi malzeme çeşidi, bu kadar bilgi yoktu, şimdi herşey var fakat insanlarda sabır ve paylaşım yok, bak işte bildiğim öğrendiğim tecrübe ettiğim ne varsa yazıyorum, öyleki birileri birseyler bulsun sevineyim, sen ben meselesi yok bende, kim olursa olsun kardeşimdir.

Bende bir çok yerde ustalara kızıyordum, güzel kardeşim sen 10 yıllık ögrendiklerinle övünme, sadece birilerine bilginle yararlı olman övünçtür gururdur, kimsenin bir 10 yıl bu çubuğu öğrenecek ne zamanı, nede sabrı var, her gün test deney yaparak birkaç ayda az çok ilerleme sağlanır.
Menderes ustam dedi ki bi 10 yıl gerek çubukta tecrübe için.Gerçekten katılıyorum.Hem ben çalışma yapmayan biriyim artık.Ben işarete bakarım burda yorumlarım yeter kardeşlerime.Ahanda sen varsın çubuk şağül için insanlara yeter inşaAllah .

Son düzenleme:
Üst Alt