%40 Gümüş çubuk-neodium mıknatıs ikilisi

MendereS

Admin
Yönetici
Administrator
22 Eki 2017
1,100
3,753
118
ben bi araştırmamda bu çubukları enine boyuna ele almıştım. aklımda kalanları yazayım.

bakın şimdi altın alimünyum ve demir farklı metaldir. hani şu ferromanyetik metaller, paramanyetik metaller. ben bu metal araştırmalarımda şöyle bişeyle karşılaştım. altın ile bakır aynı metaldir. yani metal gurubu aynı. aynı familya gibi düşünün. aslan kaplan gibi. . alüminyum farklı metaldir. demir zaten farklı. o zamanda yazdım bu çubuk yapanlar hem alüminyum hemde bakır yapıyor bunların ikiside altını bulması biraz zor. biri aynı familya diğeri farklı familya.

şimdi bunların biri buluyorsa diğeri bulamaması lazım. mantık bizi oraya götürüyor. ama defineciler her ikisindende yapıyor bende bişey demiyom tabi. adam emek veriyor yapıyor daha doğrusu hangisi doğru bilmediğimden bişey diyemiyoruz.

harputlu

Moderatör
Süper Moderatör
16 Ocak 2019
1,921
4,078
118
Ustam bende bakır çubuk kaynak elektrodu sadece boşlukta güzel bir yön veriyor, pirinç oynuyor elimde kıpır kıpır, mesela 1 cm alüminyum çubuk ise hafif bir metalik özelliği olmasına rağmen ağır ağır genellikle, herkes gümüşü methediyor, benim burda yok, o keyfi tadamadim, ayrı bir keyif diyor kullanan ustalarım var.
ben bi araştırmamda bu çubukları enine boyuna ele almıştım. aklımda kalanları yazayım.

bakın şimdi altın alimünyum ve demir farklı metaldir. hani şu ferromanyetik metaller, paramanyetik metaller. ben bu metal araştırmalarımda şöyle bişeyle karşılaştım. altın ile bakır aynı metaldir. yani metal gurubu aynı. aynı familya gibi düşünün. aslan kaplan gibi. . alüminyum farklı metaldir. demir zaten farklı. o zamanda yazdım bu çubuk yapanlar hem alüminyum hemde bakır yapıyor bunların ikiside altını bulması biraz zor. biri aynı familya diğeri farklı familya.

şimdi bunların biri buluyorsa diğeri bulamaması lazım. mantık bizi oraya götürüyor. ama defineciler her ikisindende yapıyor bende bişey demiyom tabi. adam emek veriyor yapıyor daha doğrusu hangisi doğru bilmediğimden bişey diyemiyoruz.

Son düzenleme:

Demirdağınkurdu

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Birde pazar sepeti teli var bunuda bir yere not edin, bundan yalan olmasın 10 çeşit boy boy yaptım, inşallah havalar duzeldiginde deneme fırsatım olur.
Baştan sona kadar bütün düşüncende haklısın keşke bütün insanlar senin gibi olsa...
Ben çok, din alimi de dahi adam gördüm
Kendi bilgini saklıyor veya paylaşamıyor..
Konuşmaya geldimiii bütün hadisleri biliyor...
Bu hadisi gizliyor o hadis nedir desen o hadis budur..

Eğer hangi alim, kendi bildiklerini ölmeden önceye kadar saklarsa başkalarına ilham yol açıcı olmassa o insan ahiret hayatında bildiklerini paylaşmama konusunda hesap sorulacaktır..
Diye buyurmuş hadiste..

Şimdi gelelim bizim yeteneğimize
Allahın bize hediye ettiği bu güzel yetenek kiminde az kiminde fazla boyut dalları farklı
bunun sebebi o azim o yeteneğe ilgili olan herkes sahip
fakat az çalışmış veya çok çalışmış..
Konun özü bu..
Çok antrenman çok iyi sonuç..
Çok iyi gömü ise kısmet...
İşaret görmek çözmek... Allahın verdiği bir yetenektir
bazısında uyanmış bazısında uyanmamış o ayrı...
Çubuk- özellikle şakül ustası olmak - üzerinde çalışmak..
Ayrı bir cesaret zeka gerektirir...
@harputlu ustam bunu unutma bunu ben demiyorum bunu bilim insanı diyor...
Defineci insan Dünyanın en ileri düzeyde kültürlü ve zekaya sahip insandır...
En yüksek kültüre edebe sahiptirki adam define işiyle uğraşıyor
onu oraya iten aslında etken yüksek kültür ve düzeye sahip ki elektriği o yönde frekansını yakalamış... Nett..
Zeka desen adam oturduğu yerde burada yaşıyan insanın 2000 sene önce ne yaptığı..
Zekasıyla yeri belirliyor.. Cihaz veya çubukla baktığında düşüncesinden farkı çıkmıyor...
Ha insan gördüm ihtiyaç tan dolayı define arama işine giriyor bir kaç yer kazdıkları sonra artık bir senemi ne işi bırakıyor, bu tür İnsanlar defineci değil.
zaten defineci olsa bıkmaz sonuç almadığı yerde bilgisine tecrübe katar bir sonraki çalışmada eksileri eler.....
3 haftadır şakül üzerinde çalışıyorum çubuk için enerjili abdestli olmak gerekiyorsa şakül içinde enerjili abdestli ve en önemlisi kafa ağrısı olmuyacak şakül bir adım önde... Önce sarkaçla bakacan ben bu gün bu arazide çalışayımmı hayırlımıdır diye aldığın yanıt evetse bismillah diyip şakül - çubuk - dedektör...... VS. VS. VS işe koyulacan hayırlısı allahtan gelsin.. aminn diyip gözlerinden öptüm GERMO ustam

harputlu

Moderatör
Süper Moderatör
16 Ocak 2019
1,921
4,078
118
Allah cc razı olsun sizlerden, işin gücün rastgele inşallah kardeşim benim.
Baştan sona kadar bütün düşüncende haklısın keşke bütün insanlar senin gibi olsa...
Ben çok, din alimi de dahi adam gördüm
Kendi bilgini saklıyor veya paylaşamıyor..
Konuşmaya geldimiii bütün hadisleri biliyor...
Bu hadisi gizliyor o hadis nedir desen o hadis budur..

Eğer hangi alim, kendi bildiklerini ölmeden önceye kadar saklarsa başkalarına ilham yol açıcı olmassa o insan ahiret hayatında bildiklerini paylaşmama konusunda hesap sorulacaktır..
Diye buyurmuş hadiste..

Şimdi gelelim bizim yeteneğimize
Allahın bize hediye ettiği bu güzel yetenek kiminde az kiminde fazla boyut dalları farklı
bunun sebebi o azim o yeteneğe ilgili olan herkes sahip
fakat az çalışmış veya çok çalışmış..
Konun özü bu..
Çok antrenman çok iyi sonuç..
Çok iyi gömü ise kısmet...
İşaret görmek çözmek... Allahın verdiği bir yetenektir
bazısında uyanmış bazısında uyanmamış o ayrı...
Çubuk- özellikle şakül ustası olmak - üzerinde çalışmak..
Ayrı bir cesaret zeka gerektirir...
@harputlu ustam bunu unutma bunu ben demiyorum bunu bilim insanı diyor...
Defineci insan Dünyanın en ileri düzeyde kültürlü ve zekaya sahip insandır...
En yüksek kültüre edebe sahiptirki adam define işiyle uğraşıyor
onu oraya iten aslında etken yüksek kültür ve düzeye sahip ki elektriği o yönde frekansını yakalamış... Nett..
Zeka desen adam oturduğu yerde burada yaşıyan insanın 2000 sene önce ne yaptığı..
Zekasıyla yeri belirliyor.. Cihaz veya çubukla baktığında düşüncesinden farkı çıkmıyor...
Ha insan gördüm ihtiyaç tan dolayı define arama işine giriyor bir kaç yer kazdıkları sonra artık bir senemi ne işi bırakıyor, bu tür İnsanlar defineci değil.
zaten defineci olsa bıkmaz sonuç almadığı yerde bilgisine tecrübe katar bir sonraki çalışmada eksileri eler.....
3 haftadır şakül üzerinde çalışıyorum çubuk için enerjili abdestli olmak gerekiyorsa şakül içinde enerjili abdestli ve en önemlisi kafa ağrısı olmuyacak şakül bir adım önde... Önce sarkaçla bakacan ben bu gün bu arazide çalışayımmı hayırlımıdır diye aldığın yanıt evetse bismillah diyip şakül - çubuk - dedektör...... VS. VS. VS işe koyulacan hayırlısı allahtan gelsin.. aminn diyip gözlerinden öptüm GERMO ustam

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
14 Ocak 2019
3,719
6,194
118
Güzel yüreklerinizin ve gözlerinizin bakışıdır bana karşı Allah razı olsun inşaAllah.Hani bir kardeşimiz gelse şu fotoğraftaki nedir dese elimizden geleni ardımıza koymayız.Özellikle sitede ki yazı ve görsel destekli milli kütüphane patlaması bu alanda bizde haddinden fazladır.Yeter ki bilgiye susamışlar gelsinler.Kutsal bilgi kaynağı burası DEFİNE için.Yoksa kutsal olan Allahın kelamıdır.

harputlu

Moderatör
Süper Moderatör
16 Ocak 2019
1,921
4,078
118
Gören göz kılavuz istemez derler, Allah cc razı olsun kardeşimden, ne mutlu bizlere tüm bildiğini paylaşan, yararlı olmaya çalışan kardeşlerime, işiniz gücünüz rastgele inşallah hepinizin.
Güzel yüreklerinizin ve gözlerinizin bakışıdır bana karşı Allah razı olsun inşaAllah.Hani bir kardeşimiz gelse şu fotoğraftaki nedir dese elimizden geleni ardımıza koymayız.Özellikle sitede ki yazı ve görsel destekli milli kütüphane patlaması bu alanda bizde haddinden fazladır.Yeter ki bilgiye susamışlar gelsinler.Kutsal bilgi kaynağı burası DEFİNE için.Yoksa kutsal olan Allahın kelamıdır.

Demirdağınkurdu

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Yahu abiler bazen bütün bildiğimi söyleyemiyorum ha beni alimlerle karıştırmayın alim değilim ama zalimde değilim :D
Yok paşam))) sendeki durum farklı sen inşallah bu işte maddi manevi anlamda çok iyi yere geldiğinde o zaman döktürecen sadaka zekatları ve bilgileri

harputlu

Moderatör
Süper Moderatör
16 Ocak 2019
1,921
4,078
118
@ROOT kardeşim, bende bugünlerde ki zorlukları bir atayım, çubuk ve şakülle video bile çekip atmayı düşünüyorum, hani okumak ayrı, resime bakmak ayrı, en güzeli video, egitimciyim biliyorsun belki, kafa dinç olsun inşallah. Mecburi elimizi taşın altına koyacaz, menfaatsiz artniyetsiz, Ülkemin bir fakiri bir garibani, bu işe hevesi olan biri bir çivi bile bulsa ne mutlu bize, gerçek hazine, hazinenin yolu bu bilgiler işte.
Sabah 07:10 ben forumları okuyorum :DSevgi bu olsa gerek.o_O:eek::p

Demirdağınkurdu

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
@ROOT kardeşim, bende bugünlerde ki zorlukları bir atayım, çubuk ve şakülle video bile çekip atmayı düşünüyorum, hani okumak ayrı, resime bakmak ayrı, en güzeli video, egitimciyim biliyorsun belki, kafa dinç olsun inşallah. Mecburi elimizi taşın altına koyacaz, menfaatsiz artniyetsiz, Ülkemin bir fakiri bir garibani, bu işe hevesi olan biri bir çivi bile bulsa ne mutlu bize, gerçek hazine, hazinenin yolu bu bilgiler işte.
Bencede çok güzel bir çalışma.. Video daha iyi olur