Akrep ve yengeç çözümü

MendereS

Admin
Yönetici
Administrator
Define işaretlerinde tehlikeli hayvanlar genelde tehlike işaretidir. akreple yengençe bu mantığın ürünüdür. yengeçten emin değilim ama akreplerin parasında zehir olduğu söylenir. yani şöyleki tenekeyi açarsın aha buldum diye altınları avuçlarsan işin kötü. zehirli altınlara temas ettinmi işin biter. bu zehirin aını biliyordum unuttum a aynı detete gibi anam dedirmez hemen orada gidersin.

zaten akrebin parasıda akrepten uzak olmaz çoğunluk giriş önlerinde olur bekçi gibi düşünün. kapıda bekçi var sizi içeri almıyor böyle bi durum.

MendereS

Admin
Yönetici
Administrator
akrepte kuyruğa bakacaksın kuyruk nereye basıyorsa oradan devam edeceksin. bazen dromoz girişlerinde bile oluyor. kapının üstünde.

harputlu

Moderatör
Süper Moderatör
Ustam genellikle birçok denenmiş tecrübelerle,
AKREP: hediyesi zorlu ve uğraş isteyendir derler, hediyesi ya yakınında, yada o bölgedeki gölet su kuyusu mahzen mağara gibi yerde diplerde veya kuytu koselerdedir diye bilinir, asıl mesele tehlikeli zehirli tuzakli diye bilinmesine rağmen hiç bir zehirlenme ile ilgili bilgi yok, yinede dikkatli olunması gerekiyor.

Son düzenleme:

harputlu

Moderatör
Süper Moderatör
YENGEÇ: bunada tehlikeli derler, zehirli veya tuzakli olacagindan dikkat edilmesi gereken yerlerden biridir, hediyesi som veya külçe altın olur derler, ayrıca kolay alınabilecek derinlikte, suya yakın veya kaya diplerinde yakın yerde diye bilinir, iyi bir çubukçu veya Şakülcü için rahat bir işarettir. aslında dikkat edilmesi gereken üzerine zehir serpilip sergilmediği, sonrası RABBELALEMİN in takdiri ve nasip etmesi,

Son düzenleme:

infilaQ

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Allah affetsin küçükken çok ugrasirdik akreplerle taslarin altindan toplar orumcekle le yada birbirleri ile savastirirdik savaşın kazananida hiç olmazdı.aklima geldi de üzüldüm.bizim buyudugumuz yerler susuz kurak olmadığı için akreplerin zehrinin etkisi fazla değildi dikkatsiz olanlardan eli kolu şişen oluyordu oda 1 -2 günde normale donuyordu.ancak susuz ortamlarda ki bir akrebin zehri ölümcül olabiliyor .

harputlu

Moderatör
Süper Moderatör
Güzel kardeşim benim, Hangimiz akıllıydık, adı üzerinde nede olsa çocuktuk, Allah cc rahmet af etsin onları Habil ve Kabil dedelerimizin torunlarıyız nede olsa, DNA VE RNA mizda bir şekil bozukluğu var.baksana sağa sola, dünya curcunasinda o kadar nimet bol hamdolsun, bir lokma ekmek için, üç kuruşluk menfaat için can alıyor, can veriyor bir hiç uğruna, Ahhhh Adem oğlu ahhhh.
Allah affetsin küçükken çok ugrasirdik akreplerle taslarin altindan toplar orumcekle le yada birbirleri ile savastirirdik savaşın kazananida hiç olmazdı.aklima geldi de üzüldüm.bizim buyudugumuz yerler susuz kurak olmadığı için akreplerin zehrinin etkisi fazla değildi dikkatsiz olanlardan eli kolu şişen oluyordu oda 1 -2 günde normale donuyordu.ancak susuz ortamlarda ki bir akrebin zehri ölümcül olabiliyor .

Üst Alt