Alibey degirmeni ( bizanslılara ait kiliseidi bizbuna alibey degirmeni dedik )

balkaya34

Operatör
17 Mar 2019
2,562
3,430
118
Selam arkadaşlar: Belgelerde burası bizanslılara ait kilisesi biz buna alibey degirmeni dedik. Burası bir Kilise dır bu kilisenin kapısından iki kişi yanyana dikilerek girebilir. İçeri girdigin zaman 3 ağaç başı sağda 4 ağaç başı solda olmak üzere 7 ağaç başı yapdık bu kilisenin ön tarafına dereden kayayı keserek ana kayadan şu arkı yapdık , kilisenin önünde çakıl taşı yığdık Çakıl taşın altına ana kayaya bir MİHRAP YAPDIK Buraya13 basamak merdiven yapdık üzerini çakıl taşı yığdık çakıl taşın bir yerine Balyozo şişe içinde bu yöreye ait Hatırayı ve birazda para koyduk. Ve oraya bu havalede hiç olmayan bir ıncir ağacı dik dik. Burası çok zengin bir yerdir.Buraya yakın tarihi bent vardır.DIGI0002.JPG

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
14 Ocak 2019
5,335
10,188
118
Burası her ne iş ise açamadınız mı ustam.

balkaya34

Operatör
17 Mar 2019
2,562
3,430
118
Burası her ne iş ise açamadınız mı ustam.
Burası kapının sağında ve yumruk gibi veyabirazdaha iri tasyıgınydı iki kamyon yükü taş cakıl yığınıydı.Bunu benim yapmam mümkün değildi bu bilgiyi bazı define heveslilerine anlattım onlar banada duyurmadan buradaki çakılı magranın içine taşırlar ve mihrabı bulurlar burda önemli olanda mihrapdı sonra bu mihrabın önüne kayadan kesme 25 cm derinlikde merdiven ki buda çok güzel ,sonra acaba burda kapakmı var diye ugraşırlar açamazlar ,Sonra burayı arkada mal var diya Hilti getirirler ve gördüğünüz gibi Hilti salarlar yine başaramazlar, Buraya ayrı ayrı zamanlarda 4 adet cihaz tutarlar 3 tanesi çok güçlü sinyal verir sonra biribirine güvenemezler anlaşamazlar bu vaziyette terk ederler.Ben bu halde gördüm şuan çakıl mağaranın içinde yani burası nın durumu bu.Aslina bakarsak mihrabin önunden aşagı dogru 13 basamak merdivenin temizlenmesi lazımdı ben fazla kurcalamadım o şekilde bir cihazla kontrol etmeden harekete geçmek istemedim çunki hedef tam olrak bilinmeliki oraya odaklanılmalı Önunde gözüken tek dal sarmaşık gibi olanda eşkiyaların gikdigi Buralarda hiç olmayan İNCİR sarmaşık cinsi incir. Burası çok zengin bir değer olduğunu biliyorum ancak bende bir cihazla denemeden bir işlem yapmadım.Saygılarl

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
14 Ocak 2019
5,335
10,188
118
Sağlam ekip işidir .Tek olmaz.Bence cihaza çok takılma ustam.

balkaya34

Operatör
17 Mar 2019
2,562
3,430
118
Sağlam ekip işidir .Tek olmaz.Bence cihaza çok takılma ustam.
Tek umudum cihaz ustam cihazişi kesik zaten bunlara sinyal vermeyen .ya cihaz bozul yada bu işlerde bi şi yok.Ama burayaişlem yapanlar cihazın vergisinden çok eminler ama ben yinede kendim görmek ve birde en fazla 3 arkadaş olmak istiyorum.

• Beğen
Tepkiler: R00T

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
14 Ocak 2019
5,335
10,188
118
Kaya kasalar hariç malzemeler hep mahzenlerde biraz tünel ve derin.Cihazlar göremez fikrindeyim.