Altın tuzakları

Göktürk

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaşlar bir sorum var.
Bölge karadeniz Bahçemde çalışırken böyle bir işaret insan eliyle yapılmış bariz belli v işareti gibi üçgen gibi ama bir tarafı yok toprak hızasında belli olmuyordu ben açtım üstünü taş alta doğru devamı var ama yuvarlak yapıda 1 metre çapında diye düşünüyorum
Dedeme sorduğumda buranın geçmişini eski köprü varmış birde değirmen. Değirmeni daha eskiden buradaki türk köylülerindi diyor
Ermeniler karşı dağlarda vardı diyor derenin bu tarafı bizlere aitti diyor ama hiçbir kalıntı yok ermenilere ait
Küçük dereler var birinde içinde ard arda 5 adet yarım metre 1 ve 2 metre kare 30 ile 60 cm derinliklerde altın tuzakları var bu dere sonrasında büyük dereye bağlanıyor yani eski insanlar buralarda çalışmışlar ermeniler daha çok bu işlerle uğraşmışlar araştırmalarıma göre ama bu bölgede bunların buralarda yaşadığına dair hiçbir kalıntı yok bu altın tuzakları başlı başına bir işaret olarak bu bölgede yaşmışlık olarak kabullenilmelimidir
Bu adamların evi barkı çanağı çömleği hiç birşeyimi günümüze kalmaz

Ekli dosyalar

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
@Göktürk ustam hoşgeldiniz.
Bu kayada eskiye dair kesim mevcut lakin pürüzsüzlüğünü yitirmiş olması bizi aldatmaz.
İşaretin aslı pagan dönemi ve sonrası hristiyanları olan bizans halkına aittir ki kapalı zeminaltı sığınak gibi ufak odadan bahseder.Açık yönü evladır.Güney batı ise açık yönü bakınız.Tam güneybatı.

timur964

Moderatör
Süper Moderatör
FOTODAKİ GÖRUNEN KISA DUZ TARAFI İYİ TEMİİZLEYİN O YÖNUDE RESİMLEYİN ÖYLE ALTIN TUZAĞIDA OLMAZ DEMİŞ OLAYIM

Göktürk

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
@Göktürk ustam hoşgeldiniz.
Bu kayada eskiye dair kesim mevcut lakin pürüzsüzlüğünü yitirmiş olması bizi aldatmaz.
İşaretin aslı pagan dönemi ve sonrası hristiyanları olan bizans halkına aittir ki kapalı zeminaltı sığınak gibi ufak odadan bahseder.Açık yönü evladır.Güney batı ise açık yönü bakınız.Tam güneybatı.

Göktürk

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
FOTODAKİ GÖRUNEN KISA DUZ TARAFI İYİ TEMİİZLEYİN O YÖNUDE RESİMLEYİN ÖYLE ALTIN TUZAĞIDA OLMAZ DEMİŞ OLAYIM
Yok resimdeki değil o farklı bi işaret altın tuzağıkları yakın bir bölgede onu resimlemedim

timur964

Moderatör
Süper Moderatör
ÇOK BUYUK VE UZUN B MAĞARA
MAĞARA İÇİ.PNG

Moderatör tarafında düzenlendi:

timur964

Moderatör
Süper Moderatör
@R00T usta son 2 fotoyu surfer konusuna ekliyecektim yanlış konuya ekledim mod eylemleride boş silme yada taşıma nasıl gerçekleşiyor bilmiyorum zorlayıp içinden çıkılmaz duruma sokmayayım diyerek yardım taleb ediyorum teşekkurler

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
Timur ustam ister iseniz silin fotoyu yada kalsın sorun olmaz inşaallah.Konu taşınırda konu içinde ki mesaj taşıma yoktur seçeneklerde.