Ambar mı?

GUND@R

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
14 Ocak 2019
131
192
48
Ustalar görsel kısıtlı kusura bakmayın şimdilik.dağın zirvesine yakın şöyle bir kanal mı desem üstünde kare oymalar var sanırım. Hemen dibinde de dev bir ambar gibi bişey var ne olaki acep ?

Ekli dosyalar

• Beğen
Tepkiler: R00T

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
14 Ocak 2019
5,312
10,094
118
Blok kayalıklar mı yoksa genelde yerde olan yataylar mı?Kuru dere mi su yakın mı alanı tarif etsen ustam.

• Beğen
Tepkiler: GUND@R

GUND@R

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
14 Ocak 2019
131
192
48
Ustam dere çok aşağıda yani vadide bu ise zirvede kayalar tek parça çok çok büyük Yani bölge komple tek parça kaya gibi ama hayatımda bu kadar yumuşak kaya görmedim çiviyle bile kazabilirsin hemen

• Beğen

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
14 Ocak 2019
5,312
10,094
118
İlk resimlere baktığımda yumuşak olduğunu fark ettim . Genel manzara görünümü görmeden bir şey diyemem eşkiya işi işaretlerini andırıyor lakin mekan ve kaya yapısı uymuyor.

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
14 Ocak 2019
5,312
10,094
118
görelim yinede genel manzarayı.Fikir fikirden üstündür.

• Beğen

zaz12

Moderatör
Süper Moderatör
28 Ocak 2019
602
1,014
98
Ustam dere çok aşağıda yani vadide bu ise zirvede kayalar tek parça çok çok büyük Yani bölge komple tek parça kaya gibi ama hayatımda bu kadar yumuşak kaya görmedim çiviyle bile kazabilirsin hemen
Benim taş aynısı. Yakınlar da ziyaret veya türbe var mı?

• Beğen
Tepkiler: R00T ve GUND@R

kan

Member
Kayıtlı Kullanıcı
15 Ocak 2019
75
151
38
dereye yakın yerlerdeki bazı bu tür oyma amabar gibi görünen yerler zaman içinde maden işlemek içinde kullanılmıştır araştırmayı iyi yapmak ezzemdir bazı amabar zannettiğiniz yerlerde altın durultma olarak kullanıldı ise halen olabilmektedir ve bulan çok olmuştur

• Beğen
Tepkiler: GUND@R ve zaz12

zaz12

Moderatör
Süper Moderatör
28 Ocak 2019
602
1,014
98
dereye yakın yerlerdeki bazı bu tür oyma amabar gibi görünen yerler zaman içinde maden işlemek içinde kullanılmıştır araştırmayı iyi yapmak ezzemdir bazı amabar zannettiğiniz yerlerde altın durultma olarak kullanıldı ise halen olabilmektedir ve bulan çok olmuştur
Kaan usta burası dereden uzak bir en üst olması da ilk başta bana belki şarap sıkılacak alan gibi geldi ama sonra düşündüm bu tür yerlede zirve olduğundan dolayı kutsal bir iş yapılmıştır. Mezar yerine yakın ikinci olarak da dağın eteğinden doğuya ya doğru 50metre iki adet de tepecik olabilir. Eskiden buralara dilek ağacı gibi bezler bağlanan yerler de olur iki tepeye fazla da uzak olmazlar. Yani burası değerlidir.

• Beğen

GUND@R

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
14 Ocak 2019
131
192
48
Ustam o kadar yakın değil dereye. Birde üstünde şekiller var oluğun onlara bi anlam verebildiniZ mi

• Beğen