Ana kayada delikli taş

Göktürk

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
2 Ağu 2019
27
33
16
Irmak kenarında 30×30 ebatta dirsek boru gibi tamamen delik şeklinde taş üst tarafında sunu çukuru gibi iki oyma var nedir açıklası arkadaşlar sudan karşıya geçedim detay paylaşcaktım ama

Ekli dosyalar

• Beğen
Tepkiler: R00T

Demirdağınkurdu

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
14 Ocak 2019
669
1,100
98
Doğal oluşum
Geçtiğin zaman buraya gelen suyun nerenin su ihtiyacını karşılama amacıyla mı yapılmış derinlik ne kadar kaya arkasında başka ne bulgular var veya dere sonradanmı akmaya başladıysa kaya çevresi büyüklüğü nasıl, buranın hikayesi nasıl

• Beğen

zaz12

Moderatör
Süper Moderatör
28 Ocak 2019
602
1,014
98
Bu taş boş değil iki büyük deliğin hemen üst sağ kısımda su yolu yapılmış.Oraya su dolması için olması ama mantıksız .suyun içinde çünkü buranın malzemesi alınmış da olabilir. Çünkü taş kesilmiş bariz belli .Su yolunu takip edin belki bir balık işareti karşınıza çıkabilir . Iyice bakıp araştırmak gerekir .

• Beğen

sandalci14

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
24 Eyl 2019
189
355
68
olumsuz yazmayı sevmem ama bana göre doğal,bariz işaret yok.su ile ilgili yerler aldatıcıdır.

• Beğen

Göktürk

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
2 Ağu 2019
27
33
16
olumsuz yazmayı sevmem ama bana göre doğal,bariz işaret yok.su ile ilgili yerler aldatıcıdır.
Doğal olması imkansız denecek kadar zor işcilik güzel resmi çektiğim yani karşısında da bir
Geçtiğin zaman buraya gelen suyun nerenin su ihtiyacını karşılama amacıyla mı yapılmış derinlik ne kadar kaya arkasında başka ne bulgular var veya dere sonradanmı akmaya başladıysa kaya çevresi büyüklüğü nasıl, buranın hikayesi nasıl
Dere değil ırmak burası önümdeki gölet 3 mt civarı yüz yıllardır akan ırmak değişme şansı yok daha önceleri olduğum taraf türk taşın delik tarafı karşısı ermeni toprağı yaşantı yerlerşymiş ama onlara aıt hiçbirşey yok

Vuslat

Moderatör
Moderatör
29 Eyl 2019
89
188
38
Eski insanlarin karsidan karsiya gecmek icin halat bagladiklari veya baska bir amacla kullandiklari bir yere benziyor. Su varsa yasamda var. Bence daha ust noktalarda yasam emareleri arayiniz.

SuNSeT28

★彡 (O Dağlarda) 彡★
Yönetici
Süper Moderatör
10 Mar 2019
2,270
5,211
118
Κερασούντα
Bu ırmağa bağlanan bir dere var 100 metre var üst tarafta kalıyor onun yaptığı bir şelale var ilgisi varmıdır
Usta mesafe diyorki benimle bu şelalenin bağlantısı var.Şelaleyi görelim,kazanı görelim,kazanın sağında ve solunda bulunan kayaları görelim.Şelalenin üstündeki keçi,domuz yada karaca ayak izi olan çift tırnak ayak işaretini görelim vs.Yanlız bolca foto olsun yarı yolda kalmayalım inşallah.Selamlar.