Anlam şelale

Pestun

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Ustat bugun o yerlere gittim yeni resimlerde aldim bide baska yerde bu resimdekine rastladim civarindada yigma taslardan tumsekler var 7 tane baska lari gelip eselemisler ama bisey alamamislar bu isaret neyi anlatiyor

Ekli dosyalar

MendereS

Admin
Administrator
son eklediğin resimdeki dik oymalar taş kesmek için yapılmıştır. taş ustalarının işi, taşı keseceklermiş ama yarım brakmışlar.

Pestun

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Ustat bugun o yerlere gittim yeni resimlerde aldim bide baska yerde bu resimdekine rastladim civarindada yigma taslardan tumsekler var 7 tane baska lari gelip eselemisler ama bisey alamamislar bu isaret neyi anlatiyor
Etrafindakiler bunlar

Ekli dosyalar

R00T

ProfessionaL
Administrator
Mezar yığmaları gibi duruyorlar önemli olan şelaledir bence.Sen şelale ve civarına dön bence.

Pestun

Member
Kayıtlı Kullanıcı
G
Mezar yığmaları gibi duruyorlar önemli olan şelaledir bence.Sen şelale ve civarına dön bence.
Gittin yeni resimler aldim gonderim 6 adet olarak gonderiyor paespese aticam simdi

Ekli dosyalar

R00T

ProfessionaL
Administrator
Ayağını bastığın kaya yı gene çekmemişsin eski foto o. Sen o kayanın ön kısmı ile sağında solunda boşluk taraması yapabilirsen yap.Sırt kısımları dahil.Yakın çevresi yani.

Pestun

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Ayağını bastığın kaya yı gene çekmemişsin eski foto o. Sen o kayanın ön kısmı ile sağında solunda boşluk taraması yapabilirsen yap.Sırt kısımları dahil.Yakın çevresi yani.
Burda var cektim

Ekli dosyalar

R00T

ProfessionaL
Administrator
20190217_115935.jpg

Yakın olan kayanın yakınında mezar olmalı .İyi araştırmak gerek yakınını.İkinci ok karşı kayada ne işaret var o kaya güzel ve önemli görünüyor konumuda suya akara sıfır gibi zemin kaya dolgulu değilse iyidir.Yoksa iş zorlaşır.Küçük okun gösterdiği tümsek nedir acep?

R00T

ProfessionaL
Administrator
Bu son attıklarında kayada dibe doğru oyma var bu su şelale boyunda yakın mevkilerlde sırayla uzayıp giden hatta ara ara mezarlar var.Malzemede ayrıca olma ihtimali yüksektir.Mezarlardan ne çıkar orası muamma.Boş çıkacağını pek sanmam.

R00T

ProfessionaL
Administrator
Sen bu şelalede 3 yapan saplama kayalar civarda görebilirsin .Benzer üç yapan durumların hepsi burada önemlidir.Ana şelale dahil.

Pestun

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Ekli dosyayı görüntüle 1368
Yakın olan kayanın yakınında mezar olmalı .İyi araştırmak gerek yakınını.İkinci ok karşı kayada ne işaret var o kaya güzel ve önemli görünüyor konumuda suya akara sıfır gibi zemin kaya dolgulu değilse iyidir.Yoksa iş zorlaşır.Küçük okun gösterdiği tümsek nedir acep?
Ikinci oktaki kayada altinda goruldu gibi canak gibi oyma var sadece tepeye ciktim bisey yok duzluk yatik olan uzerinden resim cektigim kayanin alti bosluk selalenin yan tarafinda

R00T

ProfessionaL
Administrator
20190217_110359.jpg

Bu kayanın yaslı olduğu kayalar tümsek alan bu kısımdan giriş olma ihtimali yüksek.Sen bu kaya ve civarında özenle araştırmanı yap bence.Diğerlerinden sanırım sen ilerleme kaydetmeyebilirsin.

R00T

ProfessionaL
Administrator
Burada bazı alanlar kutsiyet için belkide kybele için hazırlanmış yerler olabilir.Şelalenin kendisi kutsal alan zaten.Yakında kıymetli mezarlar vardır bu benim fikrim.Birinde yoğunlaş.Seçim yap yani kafan karışmasın.

Pestun

Member
Kayıtlı Kullanıcı

Ekli dosyalar

Üst Alt