Anlam veremediğim sikke

kaTre_matem

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba arkadaşlar dün şöyle bir sikke buldum sanırım altın ama çok toprak altinda kaldigindan mi bilmiyorum rengi biraz soluklaşmış. İnternetten aradım aradım bulamadım sitedeki roma sikkelerine baktım ön yüzü var ama arka yüzü hiç biryerde yok nedir ne değildir yardimci olacak var mı acaba ?

(Postu yanlış yere açtıysam affola)

Ekli dosyalar

gülbahçeli

Akıldan başka zenginlik yoktur
Süper Moderatör
öncelikle iki paranında iki yüzü lazım ikincisi hadrianusa benzettim altın deyil bronz ilaca atılmış sanırsam brozda sararır altın gibi sizi aldatmasın

kaTre_matem

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
gördüğünüz iki resim de tek paranın resimi erkekli olan ön tarafı kadın ise arka tarafı

gülbahçeli

Süper Moderatör
nedan biri sarı diyeri nin pateni duruyor altın paten tutmaz topraktan çıktığı anda sapsarı olur aynı paraysa öbür tarafınıda temizleyin tekrar resmini çekip yükleyin bir zahmet iki tarafıda aynı yerde çekin biri elinizde biri başka yerde olmasın

gülbahçeli

Süper Moderatör
araştırıyım bulursam haber veririm

kaTre_matem

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
ben telefonun kamerasından çekip googlede arattığım zaman kadın yüzü kleopatra olarak çıkıyor. erkek tarafı ise sitenin roma kısmında var fakat ikisi bir arada hiç bulamadım

gülbahçeli

Süper Moderatör
gurban aradım öyle bir para yok varsada ben bulamadım yalnız kafama takılan roma parası olsa iki tarafındada yazı olmalı hadrian tarafında var diyer tarafta yok iki taraftada olmalı hadrian bildiğim 900 lerde yaşamış yanlışım yoksa klopatra dönemi kaç ona bakmak lazım baktım m.ö. 69 da doğmuş bu parayı kendin bulduysan amenna eyer sen bulmadıysan bu parada bir yanlışlık var hadrianın karısı sabina... roman coins hadrian and sabina ...diye arat belki vardır fakat bulacağını sanmam sana kolay gelsin

gülbahçeli

Süper Moderatör
büyük ihtimalle sahtedir öyle bir para yok