ARAMA ÇUBUK VE ŞAKÜL VE ELEKTRONİK ALAN TARAMA

harputlu

Moderatör
Süper Moderatör
Çubuk ve şakülde beyin kontrolu dedikleri

Selamunaleykum Kıymetli ustalarım kardeşlerim, benimki bir araştırma öğrenme isteği sadece, bazen çevremdeki insanlarada kızıyorum, bildiğinizi söyleyin ki öğrenelim, yoksa üniversite okuyup yüksek doktora yapmaya niyetim yok bu yaştan sonra, bakın ümmet kulağını açmış bizlerden umut ümit desek bilgi bekliyor, insanlar film fırıldaklarla helikopterlerle gelip yoğurdun kaymağını götürürken, bizler yogurdun dibinde taşmı otmu çöpmü ne var acaba diye düşünüyoruz, bilgili kardeslerim, elinizi yogurdun kabina daldirin, elinizi taşın dibine atın öyleki insanlar dedigimiz milletimiz, fakir fukara birseyler edinsin, hem bilgi hem insanca yaşam yönünden, az bir zaman kaldı bu hayr işlerinde, burda kimse kimsenin imanı namazı niyazı ibadeti peişinde değil, kimse kimseyi tanımıyorki yalan veya dogru desin, ihtiyaç sadece yolunu aydinlatacak bilgi, Arkadaşlar ustalarımızın çubuk ile ilgili verdiği bilgilerde, sakın beyinden yönlendirme, sakın çubukla şakülle konuşma yani soru cevap ile çalışma sözünü biraz da olsa bu işe merak saranlar açısından araştırmak, bilgisi olanlarında bilgi desteği ile yardımcı olmalarını diliyorum, şimdiden teşekkür ediyorum hepinize.

Elhamdülillah Müslümanım ben ve benim gibi olanlar gibi, hani namaz kılarken öğrendiğimiz dili damaga yapıştırıp ağız kapalı şekilde, birde içimizden bildiğimiz dua veya ayetelkürsiyi okuduğumuz da çubuk ve şakülde yönlendirmenin olmadığını kendimden biliyorum, sizlerde deneyebilir veya bilgilerinizi paylaşabilirsiniz, Allah cc hepinizden razı olsun inşallah.

Birde çubuk veya şakül elinize almadan önce şöyle birkaç dakika toprağa sırt üstü yatın, tabi nal ları havaya dikleyerek, sırt yerde, ayaklar havada, 8 saniye derin bir nefes alın, 8 saniye tutun, 8 saniyedede bırakın, bunu birkaç defa tekrarlayın, yok kardeşim yerler ıslak, canım kıymetli diyorsanız, bunu yani nefes kontrolünü ayakta yapın, amaç sadece o kafadaki takıntılar, takıntılar neden oluşur mu, biz Hz Ademin çocukları, Hz Habil ve Kabil dedelerimizin torunları, birde ikinci dedemiz Hz Nuh As. In torunları olmak kolay değil biliyorsunuz, bizleri cennetten kovduran lain şeytanla uğraş korunmak için, nemrudun atesi, deccallar, şeytanlaşmış insanlar, yalan dolanlar, hainlikler, her türlü dünyalık olanlar varken kafaya takmamak kolaymı diyor gibisiniz sesli düşüncelerinizden, bütün yaşam boyunca yaşanılan her iyi veya kötü düşünceler beyindeki yüksek çözünürlüklü olduğunu bildiğimiz beyinde, çok yemek yediğimiz de veya üzüntü stres anında beyine giden oksijenin azalmasindan dolayı, kafada binbir türlü tilki dolaşma hâlidir, bilinki ikinci beynimiz midemizdir, çok yemek yenildiginde reflü kapağı dediğimiz bölüm arizalanir, bu yüzden oksijen beyine ulaşmaz ve takıntılar başlar, işte bu nefes kontrolu denilen beyine temiz oksijen pompalamanin yöntemidir,

Son düzenleme:

harputlu

Moderatör
Süper Moderatör
şakülle çalışmaya başlayınca zaten yanınızdakilerle bırakın konuşmayı,yanınızdan uzaklaştırın.kendinizde konuşmamaya özen gösterin.sağ yanınız okusun,sol yanınız şakülü takip etsin.okuma bilmiyorsan tekbir getir yada sadece ALLAH de.şakül zaten sırası ile tüm görevlerini yapacaktır.her görev sonu şakülü 3 defa yere vurun diye boşuna demiyoruz.oda enerjisini boşaltıp tazelesin.oda arınsın.lebbeyk allahümme lebbeyk.lebbeyke la şerike leke lebbeyk.innel hamde vel ni,mete leke vel mülk,la şerike lek.

@kabakburgiba ustam geldimi bilmiyorum siteye, şakül konusunda ustamın tecrübesine kulak vermek adına, ustamın bilgi notlarını paylaşıyorum şakül konusunda, tabiki ustalarım dan bilgi paylaşımı yapmak isteyenler yazabilir. Teşekkür ediyorum hepinize.

Son düzenleme:

Demirdağınkurdu

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
şakülle çalışmaya başlayınca zaten yanınızdakilerle bırakın konuşmayı,yanınızdan uzaklaştırın.kendinizde konuşmamaya özen gösterin.sağ yanınız okusun,sol yanınız şakülü takip etsin.okuma bilmiyorsan tekbir getir yada sadece ALLAH de.şakül zaten sırası ile tüm görevlerini yapacaktır.her görev sonu şakülü 3 defa yere vurun diye boşuna demiyoruz.oda enerjisini boşaltıp tazelesin.oda arınsın.lebbeyk allahümme lebbeyk.lebbeyke la şerike leke lebbeyk.innel hamde vel ni,mete leke vel mülk,la şerike lek.

kabakburgiba ustam geldimi bilmiyorum siteye, şakül konusunda ustamın tecrübesine kulak vermek adına, ustamın bilgi notlarını paylaşıyorum şakül konusunda, tabiki ustalarım dan bilgi paylaşımı yapmak isteyenler yazabilir. Teşekkür ediyorum hepinize.
konudaki bütün dediklerine harfiyen katılıyorum... Güzel bir sayfa var değerlendirmek gerek bilgisi olan paylaşsın... Şakül konusuna gelince.. Ben yeni kullanıcıyım şakül le soru sormadan veya hedef göstermeden harekete başlamaz budoğrudur açıklarmısn??? Şakül le konuşmamadaki konuşma gereksiz cümlelermi

MendereS

Admin
Administrator
çubuk meraklıları neden sarkaç kullanmaz diye hep düşünmüşümdür. çubuğun yapımı kullanımı daha basit ve yaygın olduğundan talep çok galiba. halbuki sarkaç bana göre bir tık daha öndedir. o beyin dediğin iş tam sarkaçlık iş. hem öğretiyorsun resmen hükmediyorsun emirlerini yerine getiriyor.

Demirdağınkurdu

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
çubuk meraklıları neden sarkaç kullanmaz diye hep düşünmüşümdür. çubuğun yapımı kullanımı daha basit ve yaygın olduğundan talep çok galiba. halbuki sarkaç bana göre bir tık daha öndedir. o beyin dediğin iş tam sarkaçlık iş. hem öğretiyorsun resmen hükmediyorsun emirlerini yerine getiriyor.
Hocam Hiç şahit oldun mu cam sarkaç la altın bulan

MendereS

Admin
Administrator
birde bu işin aslı kahinlerin yaptığı iştir. eski çağlarda ciddi yapanlar varmış sonra kiliseler yasaklıyor yüzyıllarca yazak kalmış. şimdi herkesin elinde sarkaç, çubuk. bana göre tam hükmeden yok hep yarım yamalak.

harputlu

Moderatör
Süper Moderatör
konudaki bütün dediklerine harfiyen katılıyorum... Güzel bir sayfa var değerlendirmek gerek bilgisi olan paylaşsın... Şakül konusuna gelince.. Ben yeni kullanıcıyım şakül le soru sormadan veya hedef göstermeden harekete başlamaz budoğrudur açıklarmısn??? Şakül le konuşmamadaki konuşma gereksiz cümlelermi
Tek yapman gereken derin bir kaç nefes aldıktan sonra besmele çektik, şakülü avucunun içinde tut sıcaklığın sinsin üstüne, ip boyundan tut ve 3 defa toprağa vur, çünkü üzerindeki fazla enerjiyi atmamiz lazım, daha sonra ipin en ucundan tut, düşün, neye ihtiyacın var, boşluk tabiki, pirinç şakülde 83 CM den tuttuk, yavaşça yürüyoruz, o ne şakül yön vermeye başladı, gittik üzerine baktık dönmeye başladı, tur sayısını aldık, tekrar 3 defa vur toprağa ve yukarıda tut ve bekle, bu defa başladı güney kuzey, doğu Batı atıma, 83 CM birde gaz kontrolünde aynı, fakat dönüş tur sayısı gazda 56 tur, boşlukta 42 turdur bunu unutma, baktın boşluk tamam, gaz kontrolude tamam, sıra geldi metal kontrolüne, cam şakülde ise ip boyu 12 cm dir, veya bir mezar bulduk, boşluk gaz kontrolu yaptık, sırada kemik kontrolu var, kemik kaçtı 79 cm, tur 24, bakalım altın gümüş bronz varmı, hepsine baktık var veya yok, en son altın a bakıyoruz, elimizde eski bir sikke olacak veya 24 AYAR 1 gr saf altın olacak, eline küçük çeyrek altın alarak sikke veya toprak altındaki altını bulamazsın, yeni bir altının ip boyu 72,50 CM dir, dönüş tur adedi 15 veya 40 turdur, eski tarihi bir altının ip boyu ise 73,66 CM dir, tur ise 22 tur,

harputlu

Moderatör
Süper Moderatör
sakın ustaların yanında şaküle soru soruyorum deme inanki yüzüne bakmazlar, demedi deme, soru sormak farklı bir şey farklı bir konu define işinde soru sorulmaz, sadece ip boyundan tut ve bekle,

harputlu

Moderatör
Süper Moderatör
Ustam bu çubuk ve şakülde en ileri bilimsel araştırma Rusların, adamlar Bakmışlar incelenmiştir en stabil olanın şakül olduğuna karar vermişler, çünkü çubuk şu beyinden etkileniyor dedikleri duruma geliyor, şakülde ise kolay kolay yok gibi.

harputlu

Moderatör
Süper Moderatör
birde bu işin aslı kahinlerin yaptığı iştir. eski çağlarda ciddi yapanlar varmış sonra kiliseler yasaklıyor yüzyıllarca yazak kalmış. şimdi herkesin elinde sarkaç, çubuk. bana göre tam hükmeden yok hep yarım yamalak.
Ustam şimdiki zorluklardan biri epifiz bezi, yani 3. Gözümüzün veya diğer bir deyişle ar damarı denilenin GDO lu ve kimyasal gıdalarla yok edilmesinden kaynaklı, şu an ki memleketimizde kafası yerinde kaç kişi var, kafası yerinde olanın cebi dolu demektir, cebi dolu olanın dağda taşta ne işi olur değilmi yanlismiyim.

Demirdağınkurdu

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
sakın ustaların yanında şaküle soru soruyorum deme inanki yüzüne bakmazlar, demedi deme, soru sormak farklı bir şey farklı bir konu define işinde soru sorulmaz, sadece ip boyundan tut ve bekle,
Bu konuyu biraz bana açarmısınız değerli arkadaşlarım... Geçen araziye spora çıktım şakül ip boyundan tutum hareket etmedi ne kadar süre beklemek gerek?
Neyse dedim bir soru sorayım altın nerden dedim başladı beni götürmeye noktada 40 cm işlem yaptım ufak bir eski eğrilmiş çiviye benzer bir şey çıktı dedektör adi metal sinyalini verdi şakül içinde ufak altın parçası olduğunu söyledi... Ve öyle kaldı

harputlu

Moderatör
Süper Moderatör
RADYESTEZİ DE SARKAÇ İLE DUYARLILIK DENEYİ

Deney odasında önce yüz tam batıya döndürülmelidir. Ayakta düz durup, mümkün olduğu kadar serbest olmalıdır. Sol el, vücudun mide üzerindeki üst yere ( solar plexus) konmalıdır. Elin parmakları birbirlerine değmelidir. Bu koşullar sağlandıktan sonra sarkaç sağ elimizde sallandırılmalıdır. Sicim veya ipliğin tamamı bırakılmalıdır. Sarkaç sol elden 23 cm. kadar uzakta olmalıdır.

Önce sarkaçta hafif bir hareket hissedilir. Bu hareket çabucak bir dönüş halinde gelişir. Hareket yelkovan yönünde olmalıdır. Dönüşlerin saat göstergelerinin ters yönünde olduğu az rastlanan birkaç durum vardır. İlk tam dönüşü elde eder etmez saymaya başlayıp son tam dönüşe kadar saymaya devam edilmelidir. Deneyin başındaki ve sonundaki tam olmayan dönüşler sayılmaz.

15 ‘ in altında : Dönüş sayısı artıncaya kadar, numunelerle yapılacak ileri deneyler için yetmez duyarlık.
25 - 35 dönüş sayısı : Çok zayıf, fakat deneylere devama yetecek kadar güçlü,
35 – 60 dönüş sayısı : orta duyarlılık,
60 ve üzeri dönüş : iyi

Bu dönüş sayısı ilk kez 500 , 1000 ve 2000 sayılarını geçen aşırı duyarlı kişiler de çıkmaktadır. Duyarlılığı az olanlar 25 dönüş sayısı üzerine çıkana kadar hergün çalışmalıdırlar.

harputlu

Moderatör
Süper Moderatör
RADYESTEZİ SARKAÇ VE ÇATAL ÇUBUKTA HATALAR

-Sarkaç ve çatal çubuk kullanırken deneyci, kendi kendine telkin yapmamalıdır,
-Kolda ; saat, bilezik parmakta yüzük gibi takılar tanık vazifesini göreceğinden yanlışlığa neden olur,
-Çatal çubuğun uçlarını bağlayan bağda düğüm olmamalı,
-Çatal çubuk ve sarkaç ıslak olmamalı,
-Gömlek yakasının ve kollarının sıkı olması, çatal çubuğun hareketini engeller. Kalın kuşak bile zararlıdır.
-Fırtına, yağmur çatal çubuğun elektriğini havaya boşaltacağından, bu hava şartlarında çalışılmamalıdır. Hava elektrik ve iyon yüklü olacaktır. Bu nedenle deneyci sakin ve güneşli günleri seçmelidir. Sonuçtan emin olmak için, bu işlemleri birkaç gün ve günün çeşitli saatlerinde tekrarlanmalıdır.
-Sinirlilik, kızgınlık, vücut ve zihin yorgunluğu, vaktin kısalığı gerçek anlamda hatalara sebebiyet verir.
-Vaktinde ve yeterince yemek yemeli, kahvaltı yapmak v.b. hususlara dikkat etmek gerekir.
-Deney sırasında, zihnin bir şeyle uğraşır olması, tertip seri sayısının yanlış hesap edilmesi gibi hatalara neden olur.
-Deneycinin yanında , aşırı hareket, yüksek ses, rahatsız eden kokular da ölçme esnasında dikkatini dağıtır ve yanlış ölçüm yapar,
-USTA BİR RADYESTEZİST OLABİLMEK İÇİN; KENDİ VÜCUT VE ZİHİN SAĞLIĞINDAN, GİYİM SAĞLIĞINA, SAĞLIKLI SAKİN GÜN SEÇİMİNDEN, SAĞLIKLI BESLENME VE DÜZENLİ UYKUYA V.B. KURALLARA ÖZEN GÖSTERMEK GEREKİR.

harputlu

Moderatör
Süper Moderatör
SARKAC VE SAKUL CATAL CUBUK VE RADIYESTEZIDE, BİLGİSEL DOWSİNG ve GENELDE DOWSİNG ÜZERİNE 15 ÖĞÜT

1.Neyi araştırıyorsanız beyninizde; kuvvetlice, üzerinde yoğunlaşarak, konsantre olarak düşünün.

2.Soracağınız soruyu uygun sözcükle,EVET / HAYIR / OLABİLİR cevabı alacak şekilde ifade ediniz. Gerek duyarsanız sorunuzu kısımlara ayırıp, ayrı ayrı sorun. Hem soruları, hem de alınan cevapları yazmak yararlı olur.

3.Üslubunuzdan, yazış tarzınızdan emin olunuz. Ne için, ne amaçla soruyorsun? Bu soruya ne cevap alıyorsun? Tek bir sözcük anlamı değiştirebilir. Sorular harfi harfine alınır. ( Tek soru sor,, cevabını al, emin ol. Bir soruyu sorar4ken kafandan aynı anda başka soru geçirme.)

4.Orijinal cevabı kabul et. ( İlk aldığın cevap ) Soruyu tekrarlamanın etkisiyle, istemediğin cevap yerine başka cevap alırsın.

5.Eğer cevap alırken, işin içine şüphe karıştırdığınızı düşünüyorsanız,sizin yerinize başkası yapsın.

6.Bir diğer soruya geçmeden önce, birinci sorunuza net cevabı alınız. Böylece bir sorunun cevabının, diğer sorunun cevabının üstüne gelmesine ( yani bir soruya cevap alacağın yerine, ikinci sorunun cevabını alma durumunu önlersin.) engel olursunuz. Aslında en iyisi sarkacınıza mola verdirmektir. Yani bir soruyu sor, cevabını al. Aletini dinlendir. Sonra yeniden başla.

7.Diğer bir kaynaktan edinebileceğin bilgilere ilişkin sorular sorma. Bunlar öğrenme amacına hizmet için iyi bir araçtır, ancak..

8.Bir soruyu ifade etmek için yeterince bilgin olmadığı zaman, kişinin beyninin çubuğuna sormasıyla sağlanan bilgi, en iyi kabul edilebilir bilgidir.

9.‘’Kişisel dokunulmazlığın, gizliliğin saldırısı, akını’’ olarak adlandırdığımız bazı durumlar vardır. Bazı hallerde ilk sorunuz, istediğiniz bilgiyi elde etmek için sormak durumunda olduğunuz soru olmalıdır. Farkında olmadığınız çok iyi bir sebep olabilir. Bu durum, özellikle, siz topluluk içinde çalışıyorken doğrudur.

10.Yorulmaya başladığınız zamanı bilmelisiniz. Saçma cevaplar almaya başlarsanız, uzunca bir ara vererek dinlendikten sonra devam ediniz.

11.Herhangi birisi sizi sıkıyorsa, oradan ayrılmasını istemek konusunda tereddüt etme. Eğer cevaplama konusunda kendinizi kişisel olarak kötü hissediyorsanız hayır deymelisiniz.

12.Geleceğin dowsing’i muhtemelen bugünün elverişli olan bilgisine dayandırılacaktır. Topluluklar ve olaylar değişir, bu nedenle bazı şeyleri aklında tut.

13.Hırs ve aç gözlülük için olmayan, ihtiyaç olan şeyler için dowse yap, çok başarılı olacaksın.

14.Yapabileceğinin en iyisini yap ve bir hata yaparsan bundan ders al.

15.Mütevazı ol.

Moderatör tarafında düzenlendi:

harputlu

Moderatör
Süper Moderatör
RADYESTEZİ HAYATINIZI PRATİKLEŞTİRİR.
SARKAÇ ILE YAPABILECEGIMIZ YÖNTEMLER

-GIDA KONTROLÜ,
-HAYVANCILIK ve TARIM ALANINDA TEŞHİS,TEDAVİ, ISLAH ÇALIŞMALARI.
-YER ALTINDA Kİ; SU,MADEN,DEFİNE,MAĞARA v.b. ARANMASI ve BULUNMASI.
-KAYIPLARIN BULUNMASI,
-SAHTEKARLIKLARIN ORTAYA ÇIKARILMASI.
-FOTOĞRAF ve HARİTA ÜZERİNDEN;UZAKTAN ALGILAMA,
-TEŞHİS ve TEDAVİ,
-MAKİNA ARIZALARININ BULUNMASI
-TANSİYON ÖLÇÜMÜ,
-ENERJİ BEDENLERİN iYİLEŞTİRİLMESİ,

harputlu

Moderatör
Süper Moderatör
RADIYESTEZİDE İNSANLARIN DALGA ALIP VERMEK HUSUSUNDA Kİ YETENEKLERİ:

Dr. Albert Leprince ‘e göre insanlar dalga alıp vermek hususunda 3 tip olarak ayırt edilebilmektedir.

I. DALGAYI EMENLER ( mas edenler, adsorbe edenler)
• Bazı insanlar dışarıya hiçbir dalga vermezler ve yaşamak için kendilerine gerekli olan dalgaları, çevrelerindeki insanlardan alırlar. Bu tip insanlar yalnız kalmaktan sıkılırlar. Toplumla yaşamak isterler. Dostlarını ararlar. Gürültü ve kalabalığı severler. Tıpkı boşalan aküler gibi dolmak isterler.

II. DALGA VERENLER:
• Su arayanlar, yani çatal çubuk ve sarkaç kullananlar, hekimler, bazı medyumlar bu tipleri oluştururlar.

•Bu tipe girenler, hastalara az çok enerji verirler.Hastanın biyolojik rezonatörlerini normal hale getirirler. Bu yoldan şifa vermekte başarılı olurlar. Nefes edenler bu sınıftandır. Elleriyle hastaları massederek (sıvazlayarak, dokunarak, değerek ) şifa verenlerde ( gerizörler, şifacı medyumlar ) yapılan deneylerde kendi radyasyonlarından kaybederek yorulurlar. ( Yalnız kendi radyasyonlarını vermezler, daha doğrusu bu tipler, radyasyon verici olduklarından, şifacı ruhlardan aldıkları şifa radyasyonlarını, bu özelliklerinden dolayı naklederler. Daha çok almış olduklarını verirler.)

III. DALGA ALMAYANLAR VE VERMEYENLER:
• Bu tipler, ağır başlı ve sakin – sessiz insanlardır. Bunlar polaritelerini başkalarına kaptırmazlar.Bu insanların el, ayak ve başlarının dalgaları , çoğunluk dikey hareket göstermezler.

harputlu

Moderatör
Süper Moderatör
RADYESTEZİ AVRUPA VE BİRÇOK ÜLKE DE UNIVERSITEDE DERS OLARAK EĞİTİM VERILIRKEN, BİZDE ISE KOCA KARI ISLERI ŞEYTAN ISI, SIHIR BÜYÜ DİYE BIRILERI TARAFINDAN ENGELLENIYOR, NEDENINI KİMLER ARAŞTIRACAK.

PANDÜL (SARKAÇ)
Sarkaç birçok farklı amaç için kullanılabilir. Bunlardan bazıları yüksek bilinçle bağlantı kurarak sorularımıza yanıt alma, çakralardaki enerji dengesizliklerini tespit etme, Bir odadaki enerji dengesizliklerini tespit etme, çakraların dönüş yönlerindeki sorunları giderme, çakralardaki enerji dengesizliklerini gidermedir.
Sarkaç konusunda en çok sorulanlardan biri sarkacın hangi maddeden yapılması gerektiğidir. Malzemesi çok da önemli değildir. (Kuarst), cam, pirinç hatta ahşaptan yapılmış bir sarkaç kullanabilirsiniz.. Özellikle enerji çalışmaları için bu maddeler çok önemlidir, aksi halde sonuç alma şansınız fazla olmayacaktır. Hatta sadece bu amaçla yüzük gibi bazı nesnelere ip takıp sarkaç haline getirenlerde vardır. Eğer programı doğru yaparsanız bu yöntemde işe yarayabilir.

Sarkacınızı hangi amaçla kullanırsanız kullanın önce onu istediğiniz amaç doğrultusunda programlamalısınız. Yüksek bilinçle bağlantıya geçip sorularınıza yanıt almak için sarkacınızı şu şekilde programlayabilirsiniz. Öncelikle sarkacınızı sol elinize alın, bir süre elinizde ve ona sevgi enerjisi gönderin. Daha sonra sağ elinize alın ve ister içinizden ister sesli olarak ona "Artık yüksek bilincimle bağlantıya geçmen ve sorularıma yanıt vermen için seninle çalışmak istiyorum. Lütfen sorularıma kesin bir hareketle cevap ver" deyin. Bu sırada sarkacınıza bakın ve onun hareket etmesini bekleyin. Ancak onu yönlendirmemeye çalışın. İlk başta talimatlarınıza uymayabilir, hareketsiz kalabilir ancak bir süre sonra yavaş yavaş hareket etmeye başlayacak ve hareketi gittikçe hızlanacaktır. Eğer hareket etmiyorsa içinizden aynı şeyleri bir kaç kere daha tekrarlayın ve gerekirse siz onu saat istikametinde döndürün bu evet diyin saat tersine ise bu hayır cevabı deyin aynı işlemi tekrar edin.

Sarkacınızı ne kadar çok kullanırsanız aranızdaki bağ güçlenecek ve yüksek benliğinizden yanıt almanız o kadar kolay olacaktır. Ancak sarkacı kesinlikle başka bir amaç için kullanmayın. Ona kimsenin dokunmasına izin vermeyin. Özellikle kuvars bir sarkacınız varsa onu da zaman zaman kristal arıtır gibi arıtın. Onu özel bir yere koyun ve elinize aldığınız zaman sevgi enerjisi göndermeyi ihmal etmeyin.
Sarkacınızı kullanırken önce içinizden sorunuzu sorun ve düşüncelerinizle onu yönlendirmeyin. Eğer cevabın ne olmasını istediğinizi düşünürseniz sarkacı etkilersiniz ve size istediğiniz cevabı verir. Burada en önemli nokta dikkatinizi ona vermemeniz ve sorunuzu sorduktan sonra beyninizi boşaltmaya çalışmanızdır.

Sarkacınızı kendi düşüncelerinizle etkilemekten kaçının. Sarkacınızı ne kadar sık kullanırsanız o kadar kesin cevaplar alabilirsiniz. Sarkacınıza artık istediğiniz her soruyu sorabilir ve yanıtlar alabilirsiniz. Unutmayın yanıtı veren sarkacın kendisi değil, sadece yüksek beliğiniz ve sarkacınız yanıtı anlamanız için size elçilik yapıyor.

SARKAÇ – PANDÜL İLE İLGİLİ BİLGİLER
Sarkacın ucu; kristal, yarı değerli taş veya metal olur. Ahşap olanları da vardır. Sarkacın kullanılmadan önce mutlaka arındırılması ve programlanması gerekir.
Arındırma işlemi
Sarkacın bizim ile uyumlu programlama yapabilmesi için dünya üzerinde var olduğu andan elimize gelene dek geçirdiği evrede toplamış olduğu negatif bilgilerden arındırılması için bu işlem mutlaka yapılmalıdır.
Bulunabildiğince saf alkol alınır. Sarkaç zinciri ile birlikte, tümü alkolün içinde olmak üzere alkole batırılır. Saf alkolde bir saat beklemesi yeterlidir. Mümkün ise deniz tuzu, yok ise normal tuz kullanılır. Alkolden alınan sarkaç tuza koyulur ve sarkacın her yanı tuz ile ovulur.
Bir mücevher kutusu veya güzel bir torbanın içi ada çayı tütsüsüne tutulur. Sarkaç tuzdan alınıp, soğuk suyun altında iyice yıkandıktan sonra kurulanıp bu kutunun veya torbanın içine konulur.

harputlu

Moderatör
Süper Moderatör
RADYESTEZI AMACI VE KULLANILAN ARAÇLAR,
Radyasteziyle ilgili en önemli araştırmalar Sovyet Rusya`da yapılmıştır. Dr. Bodomolow adında bir su jeoloğunun eline aldığı bakır çubuklar, aniden titreşim yaparak, bulunduğu yerde büyük bir yeraltı su deposu olduğunu gösterince herkes büyük şaşkınlık yaşamıştı. Çünkü elindeki çubuk ve bedenindeki radyastezi şuaları ile yer altındaki derelerin derinliğini ve su damarlarının çapını bile anlayabiliyordu. Yapılan araştırmalarla radyastezi Sovyet bilimine iyice yerleşmiş ve geliştirilerek `The Biophysical Effects Method`olarak adlandırılmıştır. Radyestezi Günümüzde Rusya ve birçok ülkede bilgisayar ortamına taşınarak ‘’Görüntüsüz analiz Sistem’’ adıyla kullanılır hale getirilmiş olup, birkaç dakika içerisinde bütün vücudu tarayarak hangi organda rahatsızlık olduğu tesbit edilebilmektedir. Dr. A.T. Westlake tarafından yazılan The Dowsing Faculty(Sezgi Yeteneği) adlı kitabında çatal çubuğun bazı kullanım alanları şöyle belirtilmiştir; 1-Su, petrol ve maden yataklarının bulunması. 2- Kaybolmuş eşyaların, cansız vücutların ve kayıp kişilerin veya arkeolojik kalıntıların yerinin saptanması.3-Ziraatte ve bahçecilikte kullanım. En uygun toprağı, sağlıklı bitkiyi seçmede ve üretkenliği sağlamada.. Besinlerinde de sağlıklı olup olmadığı bir sarkaç vasıtasıyla belirlenebilir. 4-Tıpta ve veterinerlikte. 5-Homeopatide ilaç seçiminde.

Hamile kadınlarda, doğacak çocuğun cinsiyetinin tesbiti için halk arasında da kullanılan bir metotdur. Bu yöntemde uzun bir saç telinin ucuna alyans bağlanır ve hamile kadının göbeğine yaklaştırılır. Eğer alyans ileri geri sallanırsa çocuğun cinsiyeti kız, dairesel hareketler yapıyorsa erkek olacak demektir. Alyans bağlanmasının nedeni ise iyi bir sarkaçta ipin ya da seç telinin ucuna bağlanacak cismin merkez dengesinin bulunmasının gerekli olmasıdır. Alyans da biçim özelliği nedeniyle bu iş için çok uygundur. Bu örnekten de anlaşılacağı gibi basit bir sarkaç gerek doğmamış çocuklar, gerek yetişkinler söz konusu olduğunda cinsiyete göre değişik hareketlerde bulunmaktadır. Bu yöntemle doğacak bebeğin cinsiyeti hakkındaki tahminlerin 10’da 9 isabetli olduğu çıkmıştır. Ancak burada değişik bir durum da söz konusudur. Eğer kadının bünyesinde RH faktörü bulunuyorsa, sarkaç erkeklerde olduğu gibi dairesel hareketler yapmaktadır. Diğer bir deyişle RH faktörü de sarkacın hareketlerini etkileyen unsurlardan biridir. Bunların dışında solaklık da sarkaçla belirlenen bir özelliktir. Bu konuda araştırmalar yapan Henry Gross sarkacın solaklarda saat yelkovanının ters istikametinde döndüğünü söylemektedir.

Radyestezi ile Hastalık Teşhisi Mümkün mü?

Radyestezi bir çok ülkede tıp kuruluşlarınca kabul görmemiştir. Ancak aksi görüşte olan hekimler de çıkmıştır. Zamanın usta cerrahı olan Dr. George Laurence Ortodoks tıptan ve tedavisi olmayan hastalıktan muzdarip olanlara sunduklarından tatmin olmamaya başladı. “Niye olduğunu bilmiyor ve asıl nedenden habersiz olarak isimleri, işaretleri ve semptomları tedaviye çalışıyoruz, bu yüzden ben ve çağdaşlarımın en fazla yapabildiği şey semptomların hafifletilmesi olmaktadır. Laurence aradığı cevabı ise radyestezide buldu ve homeopatik ilaçlarla radyestetik teşhisler arasında ilişki kurma çalışmalarına başladı. Koyduğu kurallar çok sayıda hekim tarafından birçok kronik hastalıkların tedavisinde uzun süredir kullanılmaktadır. Ünlü manyetizör ve hipnotizör Franz Anton Mesmer insan vücudunun değişik alanlarına uygulanan alimünyum, bakır ve mıknatıslarla çeşitli hastalıkları tedavi etmiş. Sir James Barr’ın yanm yüzyıldır tıp mesleğinin ortaya çıkardığı en büyük deha olark nitelediği Dr. Albert Abrams çok sayıda araştırmadan sonra bir siyah kutu üretti. Bu orijinal ünlü kutuyu diğerleri, hepsi de radyesteziye yeni bir boyut kazandıran —teşhis ve tedavide alet kullanımı— Drown ve Delawarr aletleri takip etti. Sofya Teknik Üniversitesi Makine ve Elektrotekni Enstitüsünden mezun olan tüm meslek hayatı boyunca Nükleer elektroniği tamir, bakım ve ARGE bölümlerinde çalışan Valentin Marinov 1990’lı yıllar da radyestezi ile ilgilenmeye başladı. Bilinen klasik radyestezi aletlerinin dışında bu alanda kullanılmak üzere birçok yeni araç geliştirmiştir. Geliştirdiği benzersiz Radyestezik dalga ölçer cihazları Özellikle de tıbbi radyesteziye yönelik olan cihazları başta Rusya Federasyonu, Japonya, İsviçre, Almanya, İtalya ve Kolombiya olmak üzere dünyanın pekçok yerinde radyestezistler tarafından kullanılmadırlar. Radyesteziyi savunanlara göre bu yöntemle bir insan ya da hayvanın hastalığı yüksek isabetle saptanabilir ve hastalık için kullanılacak ilaçlarının da tespiti yapılabilir. Klasik Batı tıbbına benzemez, daha çok homeopatiyi andırır. Her hastaya yalnızca kendisine özgü, benzersiz bir teşhis konmaktadır.

Çatalçubuğu ve Sarkaç Nasıl Yapılır?

Yıllardan beri kullanıla gelmiş geleneksel çatalçubuk, esnek bir ağaçtan yeni kesilmiş her iki bacağı da eşit kalınlıkta çatallı bir dal parçasıdır. Uzunluğu yaklaşık 45 cm civarında olması idealdir, ama çok da önemli değildir. Ancak seçilen ağaç türü önemlidir. Fındık, salkımsöğüt ve kavak ağaçları bu iş için uygundur. En önemlisi çatalın iki ucunun birbirine eşit olmasıdır. Çatalçubukla su arayan kişi, çatalın bir ucunu bir eline, diğer ucunu diğer eline alıp, dirseklerini iyice yana açıp dik tutarak su aranan arazide ileri geri yürümeye başlar. Suyun bulunduğu noktaya geldiğinde çatalçubuğun ucu yere doğru hafifçe eğilecektir. Bu arada suyu arayan kişinin zihniyle de suya konsantre olması çok önemlidir. Yeri saptanan suyun hangi derinlikte olduğunu anlamak için de bir kural vardır. Bu kurala göre çatalçubuktan ilk tepki alındığında bu nokta ile suyun bulunduğu yerin arasındaki mesafe aynı zamanda suyun toprağın ne kadar altında olduğunu da belirler. Örneğin suyu arayan kişini elindeki çatalçubuk suyun bulunduğu noktaya bir metre kala yere doğru eğilmeye başlamışsa, su yerin bir metre altında demektir. Dal parçası yerine başka aletler de kullanılabilir. L biçiminde iki ayrı çubuk da kullanılabilir. L nin kısa kalan kısmına tahta ya da plastik bir sap takılır. Her iki ele de birer tane L çubuk alınıp yine su aranan arazide ileri geri yürünmeye başlanır. Suyun bulunduğu noktaya gelindiğinde daha önce iki elde ve uzun kenarı yere paralel olarak tutulan çubuklar çapraz biçim debirbiri ile kesişir. Sarkaç yapmak içinse ince bir tel ya da ipin ucuna bir ağırlık takılır. İp, bu ağırlığın tam merkezine tutturulmalıdır. Yoksa sarkaç düzgün biçimde sallanmaz. Suyu arayan kişi sarkacı baş parmağı ile işaret parmağı arasında hafifçe tutar. Hedefe yaklaşıldığında, sarkaç dairesel hareketler yaparak dönmeye başlar.

Sarkacı kullanan kişinin altın, gümüş gibi maddelerden yapılmış takılar ve saat takmaması, elbiselerinin ve iç çamaşırlarının yünlü ve pamuklu olmasına dikkat edilmesi gerekir. Kadınların saçlarının boyalı olmaması ve oje gibi yabancı maddeler sürmemesi gerekir. Cep telefonun ve kablosuz internetin kullanıldığı ortamlar çalışmaya uygun değildir. Sarkaç kesinlikle yere konulmamalıdır. Bir mendilin içine sarıp, torbasına da bu mendille birlikte konulabilir. Kesinlikle sarkacın üzeri ellenmemelidir. Sarkac ancak ipinin üzerinden tutabilir. Sarkacı kim kullanıyorsa onundur. Sarkaç başka birine verilmemelidir, çünkü o kişinin elektriğini yükleyen sarkaç özelliğini kaybeder. Çatallı çubuğun bir özelliği de nötr durumuna kendiliğinden dönmemesidir. Her radyestezik tepki sonrasında yeniden ayarlanması gerekir.

Alıntıdır

Üst Alt