Aramıza yeni katılan kardeşlerimiz, hoş geldiniz

hunter

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
o zaman her konuda diye düzelteyim...
mesela ben balık ta yakalarım, diğer arkadaşlar mera söylemezdi aksine ben koca deniz kimse kimsenin kısmetini yiyemez diye forumlarda bile paylaşırdım ki ben okulu bitirip ilk işe başladığımda ustam püf noktalarda beni hep bir yere gönderirdi tahmin edebileceğiniz gibi sadece ben bileyim, kimse yerimi doldurmasın, vazgeçilmez olayım... gıcık olurdum o balık merası konusu da aynı arkadaşlar söylüyorum diye kızardı

İstanbul'da kırmızı benek alabalık yeri buldum, bunun için en yakın Bolu'ya gitmek gerekiyor veya Bulgaristan sınırına hatta resim paylaştığımda hep Bolu derlerdi... bir arkadaşı götürdüm o başkasını götürmüş o başkasını derken zaten sidik kadar akan derede balık yakalayamaz oldum her gittiğimde birsi... hepsi aman kimseye söyleme demiş
pek uğrak bir yer değildi gidenler intagram gibi platformlarda resim ve konum paylaşmış ve şimdi hafta sonu bir gidiyorum 50 tane çadır inanır mısınız ıhlamur ağacı var geçen sene ağacı kökünden kesmişler ıhlamur toplamak için her yer çöp pislik... biraz bencillik gibi görünse de bence koruma içgüdüsü keşke herkes bilinçli olsa da her şeyi paylaşsak dere şuan ağ dolu dolaşıp karışanları orada bırakıyorlar başka hayvanlar takılıyor ve duyduğum kadarıyla dereye kireç çamaşır suyu vb. atıyorlarmış balık için... dışarıdan bakınca balık yaşamaz gibi görünen bir dere hiç kimseye bir şey söylememek lazımdı aslında...
bu bir örnek onun için söyledim sordum aslında

MendereS

Admin
Administrator
Peki ne biliyorsa insan yazması iyi midir?
insan yazması nedir yazgımı onu nereden bilelim biz kahinmiyiz :) biz ancak volçan belgelerini biliriz birde yuvarlak oyma. ::)

birde şu son yazına baktım onla alakalıda bir bilgim var. 2 kişinin bildiği sır değildir. biz böyle biliriz :) yada güvenme dostuna dostun dostu vardır söyler dostuna. bunları bilseydin o hataya düşmezdin. ;)

harputlu

Moderatör
Süper Moderatör
@hunter kardeşim yazık olmuş dereye, yinede hoş geldin
o zaman her konuda diye düzelteyim...
mesela ben balık ta yakalarım, diğer arkadaşlar mera söylemezdi aksine ben koca deniz kimse kimsenin kısmetini yiyemez diye forumlarda bile paylaşırdım ki ben okulu bitirip ilk işe başladığımda ustam püf noktalarda beni hep bir yere gönderirdi tahmin edebileceğiniz gibi sadece ben bileyim, kimse yerimi doldurmasın, vazgeçilmez olayım... gıcık olurdum o balık merası konusu da aynı arkadaşlar söylüyorum diye kızardı

İstanbul'da kırmızı benek alabalık yeri buldum, bunun için en yakın Bolu'ya gitmek gerekiyor veya Bulgaristan sınırına hatta resim paylaştığımda hep Bolu derlerdi... bir arkadaşı götürdüm o başkasını götürmüş o başkasını derken zaten sidik kadar akan derede balık yakalayamaz oldum her gittiğimde birsi... hepsi aman kimseye söyleme demiş
pek uğrak bir yer değildi gidenler intagram gibi platformlarda resim ve konum paylaşmış ve şimdi hafta sonu bir gidiyorum 50 tane çadır inanır mısınız ıhlamur ağacı var geçen sene ağacı kökünden kesmişler ıhlamur toplamak için her yer çöp pislik... biraz bencillik gibi görünse de bence koruma içgüdüsü keşke herkes bilinçli olsa da her şeyi paylaşsak dere şuan ağ dolu dolaşıp karışanları orada bırakıyorlar başka hayvanlar takılıyor ve duyduğum kadarıyla dereye kireç çamaşır suyu vb. atıyorlarmış balık için... dışarıdan bakınca balık yaşamaz gibi görünen bir dere hiç kimseye bir şey söylememek lazımdı aslında...
bu bir örnek onun için söyledim sordum aslında

Son düzenleme:

infilaQ

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Kullanilmayan bilgi yüktür insana. Ayrica rabbim cimrileri sevmez ve ilmin de zekati vardir bu sekilde uzun uzun yazabilirim ama gerek yok ustalarim olabilecek en uygun seviyede paylasimlarini yapiyorlar zaten.simdi biliyorum harputlu ustam kizacak bana sen niye yazmiyorsun cubuklarla ilgili diye ama ustam bizde cirak ustasinin yaninda edebinden susar.basit bir tasarim yapmistim cubukla ilk tanistigim zaman harputlu ustam hatirlar herkese biseyler sorma zamanlariydi simdi elimiz biraz cubuk tutar aklimiz biraz hareketlerinden anlar gonlumuz de birazcik acildi diyelim ama o en baslardaki ustalarin ogretilerinin yuzde 70 lerine tezat olan cubuk cizimini hala cuzdanimda tasiyorum cunku hala o ilk dusuncelerimi curutecek bir bilgi bulamadim aksine bir cok deneme orda birlesiyor.dizilim siralamasi ve ara mesafeleri netlestirince sonuc ortaya cikacak basarili olursa ustaligimin kabulunu burada degerli ustalarimdan rica ederim :) olmazsa cirakligima ve cok okuyup az yazmaya devam

Üst Alt