Arazide sonuc alan arkadaslardan yardim istiyorum.

Bmw-45

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Meraba arkadaslar, ucuk fiyati olmayan yerin altini goruntuleye bilen gradyometre manyometre cihaz onerininiz hangisidir? reklam olmasin diye ozelden yaza bilirsiniz. Kendi firma cihazini reklam yapan arkadaslar Allah icin bana yazmayin, ben bu tavsiye etdiyiniz cihazla dagda bir gizli odayi acmak istiyorum, diger yerlerimde var toplu gomu gibi, aklimda cok cihaz var ama yinede buranin kalbi temiz defineci arkadaslarimdan yardim isterim, gpr ve dedektor almayi dusunmuyorum.

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
@Kaan5557 ustam yazılarında bilgiler vermişti.Yine görür ise yazacaktır. Teşekkürler.

Kaan5557

Santraç_Doğa
Süper Moderatör
@Kaan5557 ustam yazılarında bilgiler vermişti.Yine görür ise yazacaktır. Teşekkürler.
Tesekkur ederim sözü bana bırakmışsın güzel kardeşim ustam...Bmw 45 arkadaşın mesajini okuyunca akĺima bir film mi geldi desem yada bir insanin travmasi desem ..bir senaryo aklıma geldi...
Bu bir benzetme...bir senaryo...

Adamın hayatı güzel ve yolunda...iyi bir ailesi var...Sonra bir gün annesinin annesi olmadigini..babasinin babasi olmadigini...ailesinin aslinda marketci olmadigini...aslinda dolandirici şebekesi oldugunu..hayata dair ona ögretilen herseyin yalan oldugunu ögreniyor..hayatinda olan herseyin bir düzmece olduğunu farkediyor...Bildiği ve inandıği herseyin yanliş oldugunu görüyor...hayattimda hiç mi düzgün birsey yok dediginde var olan dogrularindanda şüpheye düşüyor...Bu bir travma...Böyle bir amerikan yapım film vardi..gise rekorlari felan kırmıştı zamaninda ...
Herneyse konuyla alakası şu...
Bmw kardeşim sen ne öğrenmişsen yanliş oģrenmişsin...senin kafan karısik ben ne diyeyim...
Bazıları yaşayarak öğrenir...ben ne dersem kızarsın bana...kaanda tırt dersin...
Saygilar sevgiler guzel kardesim...

Bmw-45

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Tesekkur ederim sözü bana bırakmışsın güzel kardeşim ustam...Bmw 45 arkadaşın mesajini okuyunca akĺima bir film mi geldi desem yada bir insanin travmasi desem ..bir senaryo aklıma geldi...
Bu bir benzetme...bir senaryo...

Adamın hayatı güzel ve yolunda...iyi bir ailesi var...Sonra bir gün annesinin annesi olmadigini..babasinin babasi olmadigini...ailesinin aslinda marketci olmadigini...aslinda dolandirici şebekesi oldugunu..hayata dair ona ögretilen herseyin yalan oldugunu ögreniyor..hayatinda olan herseyin bir düzmece olduğunu farkediyor...Bildiği ve inandıği herseyin yanliş oldugunu görüyor...hayattimda hiç mi düzgün birsey yok dediginde var olan dogrularindanda şüpheye düşüyor...Bu bir travma...Böyle bir amerikan yapım film vardi..gise rekorlari felan kırmıştı zamaninda ...
Herneyse konuyla alakası şu...
Bmw kardeşim sen ne öğrenmişsen yanliş oģrenmişsin...senin kafan karısik ben ne diyeyim...
Bazıları yaşayarak öğrenir...ben ne dersem kızarsın bana...kaanda tırt dersin...
Saygilar sevgiler guzel kardesim...
Kaan usta sen bazi yazilarinda gradyometrelerin manyometrelerin is yaptigini soyledin gibi geliyor bana. Cok yazilarini okudum. Belkide hata yapiyorum. O yuzden sordum. Benim gpr almak icin param yok usta. Pulse cihazim var. Bitane oda var onun goruntusunu ala bilmem icin sordum bunu. Simdi Turkiyede rusyada cok piyasada olan cihazlar test videolarida var. Saedece aldanmamak elde deyil. İllaki gpr diyorsan ben zond 12 kullandim. Ama zor be abi yillarca tecrube isi bu gpr. Satdim onu 1 seneden fazla oldu.

Kaan5557

Santraç_Doğa
Süper Moderatör
Bmw kardesim harikasin...
Herkezde iyi okusun....
Ne zaman pusula...Evet bildigimiz pusula altını bulur işte o zaman manyetometrede altını bulur...
Kedi ile Aslan arasindaki benzerlik neyse pusula ile manyetometre üç aşagı beş yukari böyle birşey...
Ve ayrica manyetometre demir , miknatislanan ama buyuk çapta metalleri bulurken asla boşluk bulmaz...Yani boşluk için aliyorsan yanilirsin...

Gradyometre 2 sensörle çalişan yani iki manyetometrenin birlesip yeralti veri almasidir ki...Derinligi en fazla 2 metredir ve yapı kalintilarini bulursun...Yani bir benzetmeyle bir kilise tamamen yikilmis yok olmus toprak ustunde bir parcasi duvari kalmamis ama temeli duruyor..iste o temel duvarlarini bulursun..Ve derinligi en iyisi en fazla 2 metredir...yanj 1 metre derinlik görürsün..

Evet zond12 biraz zordur..Ama ben zaten hep diyorum...Asıl cihaz gpr dir ama bu gpr ler defineci icin ne kadar uygundur... Ve malesef profesyonel cihazlar oldugundan defineciye 3 beş gomlek fazla...işin asli ve doģrusu bu...Ama elimizde bu var...

Metal için en iyisi dedektordur ve yerini hicbirsey tutmaz...bu işi yapacam diyorsaniz hakikaten iyi cihazlarla çalışılmalı .iyi bir pulse ve iyi bir vlf şarttir...Birbirlerinin eksiklerini tamamlarlar...
Birde rezistivite cihazlari vardir...Ama onu kullanmak gprden daha zordur...arazide zaman alir...

Son düzenleme:

timur964

Moderatör
Süper Moderatör
cihazı almak yeterli değil birde woxlerde işlemeyi yorumu nu bilmek gerekiyor