Arkadaşlar,abiler burası ne olabilir

Sevenas

Member
Kayıtlı Kullanıcı
İki tane de video linki koydum bakarmısınız cok farklı bir yer

Ekli dosyalar

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
Atlar bu yöne mi geliyorlar at konusu ile aynı civarlar mı burası.

Sevenas

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Atlar bu yöne mi geliyorlar at konusu ile aynı civarlar mı burası.
Aynen burayı yeni tespit ettim atlarin arka tarafı burası yani atlari buranın sagında 150 200 metre ilerisi yani atlarin arkası burası atlarin kuyrugunun baktıgı yer

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
IMG_20191201_155227.jpg

Burada hatırladığım kadarı ile çift yöne vurgu vardı.
Madem başlangıç gerisi burası bu işaretlediğim üst düzlük dahil iyice incelenmeli.Üçgenler ve yakınlarında boşluk testide yapılabilir.
en önde ki sur gibi yerde olan kayada sanki oyma var .Net oyma ise o kısımlara yakın tünel için çubukla boşluk bakarsınız.
Yanlız buralarda farklı işler çok işler vardır.İlla bu atlara bağlı iş olacak değil.

Sevenas

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Hocam aynı dedigin yere bende takılmıstım zaten ben cok iyi bildiğim için yanlıs algılıyorum dedim sende aynı yere oyma dedin.birde bir tane kalp yada yuvarlak oyma ıcınde duran t var fotografta net değil ama şimdi video linki aticam

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
Paylaş inşaallah ustalar bakalım ne diyecekler.
Ha unutmadan sana ve okuyucuların kulaklarına küpe olsun Erken Roma işleri ve bizans işlerinde çoğu zaman mahzen mezar ararız ya.Bazende itina ile işaretin verdiği yer boştur.Malzeme kuru duvar diye tabir ettiğimiz hafif meyilli patika yolu destekler istinad duvarı gibi olan ancak uzmanınca anlaşılabilen duvar altındadır malzeme.
Bazende sığınak mahzen mağaraya giden doğala uygun zikzak düzenli vurulmuş sırtı toprak dışında olan sıralı çapraz ardışık kayalar alır seni götürür mağaranın ağzına.Bunu yüksek bir yerden seyreder isen araziyi okursun.

Sevenas

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Taslarla yuvarlak olan yer buranın üstünde.magara ise 50 metre kadar asagısında agac de 100 metre caprqz kuzeyinde.

Ekli dosyalar

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
Bu mağara gibi yer irdelenmelide asıl mevzu bu işaret var çözemedim diyorsun videoda yanına bak aldanmadık ise görüntüye eğer , orada kapak gibi bir yer var yanında iyice bak.

Tek at var burda diyorsunuz çekip yakın fotososunu paylaşmıyorsunuz
Ve genel görüntü içinde uzaktan kayalık işaret atıp işte tek at burda felanca yön budur ölçüsü bu bu yöne bakıyor demiyorsunuz.
Çevrili alan sur gibi yer dahil değerli ve boşluk tespitleri yapın.
Burası atların hangi cephesinde hangi mesafede uzağında yön belirterek demiyorsunuz.
Yani kısacası siz bu şekil sunum ile ilerleme sanmıyorum ki ustalardan destek göresiniz
Çünkü ayrı ayrı konu değil aynı konu üzerinde devam etmeniz gerekir.
Video çeker iken dikkat edin izleyici iyice alanı görecek eldeki telefon hemen hareket ettirilip bir yerden bir yere zıplamayacak.
Sen orda çıplak gözle geziyorsun sanıyorsun senin gördüğünü elindeki telefon kamerasıda görüyor hayır görmek istediğimizi netleyemiyoruz .
burda ki 11 attan sonra 12. atlı fügür mü Son bu mu ? diğerlerin gerisinde mi kuzeydoğusunda mı güneybatısında 150 metre sonrası mı nedir.
Onlara karşılıklı çapraz mı duruyor mevzu ne şekildir.
Bu önemli yere bu şekil sunum olmuyor ki.

Sevenas

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Bu mağara gibi yer irdelenmelide asıl mevzu bu işaret var çözemedim diyorsun videoda yanına bak aldanmadık ise görüntüye eğer , orada kapak gibi bir yer var yanında iyice bak.

Tek at var burda diyorsunuz çekip yakın fotososunu paylaşmıyorsunuz
Ve genel görüntü içinde uzaktan kayalık işaret atıp işte tek at burda felanca yön budur ölçüsü bu bu yöne bakıyor demiyorsunuz.
Çevrili alan sur gibi yer dahil değerli ve boşluk tespitleri yapın.
Burası atların hangi cephesinde hangi mesafede uzağında yön belirterek demiyorsunuz.
Yani kısacası siz bu şekil sunum ile ilerleme sanmıyorum ki ustalardan destek göresiniz
Çünkü ayrı ayrı konu değil aynı konu üzerinde devam etmeniz gerekir.
Video çeker iken dikkat edin izleyici iyice alanı görecek eldeki telefon hemen hareket ettirilip bir yerden bir yere zıplamayacak.
Sen orda çıplak gözle geziyorsun sanıyorsun senin gördüğünü elindeki telefon kamerasıda görüyor hayır görmek istediğimizi netleyemiyoruz .
burda ki 11 attan sonra 12. atlı fügür mü Son bu mu ? diğerlerin gerisinde mi kuzeydoğusunda mı güneybatısında 150 metre sonrası mı nedir.
Onlara karşılıklı çapraz mı duruyor mevzu ne şekildir.
Bu önemli yere bu şekil sunum olmuyor ki.
Bunların yazıp açıkla mistim burası atlarin 200 300 metre gerisinde yani güney yönünde burası Atlarin kuzeyi 11 at güneyde bu 12 ana daha geride.magarada bu yeni bulduğum yerln 50 metre altinda

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
Ben ilkin tek olana odaklanmanı tavsiye ediyorum taki reel destek yerinde analiz imkanı olana kadar.
Bir kaç yere yönelmeni tavsiye etmiştim.

Sevenas

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Aynen üçgen ve kaya üstü isaratlediginiz ve videoda surda bir işaret var çözemedim dedigim yerin solu sanırım birde. Yer burdur bolgesinde ve elimizin altı bir yer.

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
Sırtımızı üçgen kayaya verdiğimiz sur gibi düz ön alana baktığımızda yön nedir .?

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
Bizim evden dışarı çıkma durumumuz yok.Gezen kamhi ustamız ise gezilere ara vermiştir.

Espiri bir yana ustam.Bizim prensiplerimizden biride kimsenin ne yerine nede işine karışmayız.Ancak burası milli bir kütüphane gibidir.Ancak bilgilenirsiniz ve bilgiler ışığında ilerlersiniz.

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
Tam olarak batı olmasa gerek.Hafif güney batı olmasın mı.
Buralarda dediğimiz yerleri araştırman da fayda vardır.

Sevenas

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Tam olarak batı olmasa gerek.Hafif güney batı olmasın mı.
Buralarda dediğimiz yerleri araştırman da fayda vardır.
aynen de öyle zaten guney batı hafiften dediginiz bir yer vardı ben çözemedigim dedigim işaret varya onun yanında ki kapak dediginiz yer üzerinde ugrasıyoruz hatta kapak dediginiz yerin onunde ucgen oyma bulduk ve altında kare kesilmiş bir tas ve bize denilen bir bilgiye göre bölgenin komple nekropol oldugu bilgisi verildi.yeni fotograf cekemedim.telefonum sarjı %88 di ama 20 dk sonra bitti power almıstım sarj için düşürmüşüm aksilik işte onuda dönüşte yolda buldum.yenilerini yarın cekerim sizin dediginiz noktalarda 2 3 farklı tas kapak gibi taşlar da vardı tabi siz daha iyi bilirsiniz cekip size göstericem daha duzgun geniş

Üst Alt