Arkadaşlar,abiler burası ne olabilir

Sevenas

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Ustam fotograflar bölgeden. kücük tas parcası ise kapak dedigin yerde cıktı farklı bir durum var mı sence.biz biraz yavas ilerliyoruz oranın daha aticam fotosunu ilerlesin

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
V gibi işareti yükleyemedim screenschot foto olduğu için.
V işareti altında fındık oyma var.Açık ucu Güneydoğu mu Güneybatı mı.?
siz hem açık ağız hemde ok gibi kapalı ağız yönünde tünel emaresi için çubuk kullanın alanda.

Sevenas

Member
Kayıtlı Kullanıcı
siz hem açık ağız hemde ok gibi kapalı ağız yönünde tünel emaresi için çubuk kullanın alanda.
Diger sitede 3 4 tane video ve fotograflar paylaştım gördünüzmü

Sevenas

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Acık ucu günaydogu

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
Açık ucu güney doğu ise .Hem kuzey batıda hemde güneydoğu civarlarında özellikle araştırmayı derinleştirin.Fazla uzağa gitmeyecek bir yerlerde tünel ve mahzene ait bulgular bulunabilir.

dardanoss

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Sevenas

Sevgili kardeşim merhaba .
ROOT ustamız size her türlü yoldaşlığı yapıyor bende takip ediyorum sağ olsun.
Ben size okun bu alana bakıp bakmadığını sormuş idim sizde evet demiştiniz.
Sevgili kardeşim ben bazı şeyleri hep beklerim bakalım yolun sonunda ne var diye ben sizin tüm videolarınızı ve resimlerinizi tek tek izledim. Hatta videolara bakar iken başım döndü. Videolar başarısısz.
Şimdi sevgili kardeşim her resim atışınızda buradaki eksik olan şeyleri aradım lakin hiç bir resimde onları göremedim. Bu kutsal alnın sunağı yada sunakları nerede diye. Şimdi töreni yöneten papazın yeri var katılımcılar içinde kayaç kayalar ve basamaklı yerlerde var ve hatta başka basamaklarda var. Lakin buradaki sunak nerede. Ve aklıma eski medeniyetlerin sunak çeşitleri geldi ve sunak bana bakıyor idi.
Ve birden bursı ile ilgili olan fikir kafamda oluşt evet burası bir tören alanı yeri . Büyük sunaklı sunağı oluşturmuşlar ve her şey varmış lakin zaman ile çok yıpratılmış burada üst düzey kişilerin katıldığı törenler düzenleniyor imiş. ve her adnan şeyler keslecek hayvanlar bu sunakta kesiliyormuş. Sadece eksik olan üst düzeylerin oturdukları yer. Şüphemi çeken o burada ne varmış dediğim yer onun kenarında basamaklar varmış dağılmış. Gelelim bu atlılara . Onlarda bu yaşam alanın savaşçıları . Onlar için de burada törenler düzenlenmiş büyük bir zaferden sonra ve taşlara işlenmiş kahramanlıkları. İşte size bu atlının yanındaki ok nereye bakıyor diye sormamdaki amaç bu mevzuyu çözebilmek amaçlı idi. Yani burası define saklamak için değil tören yapamak için seçilmiş kutsal bir yerdir.

AMMA gelelim plağın öbür yüzünü dinlemeye.
Şimdi kardeşim bu gibi kutsal alanları seçkin kişiler ve papazlar gibi asker gibi önemli mevki sahibi olanlar için mezar yeri seçebilirler onlar böyle kutsal yerlerde yatmayı isterler elbet. Bizdende bir örnek vereyim tabiki bizimkinin yeri bambaşkadır bu arada lakin sonuçta aynı anlamı taşırlar Eyüp mezarlığı hep saray erknından tutunda aklınıza gelebilecek hep seçkin kişiler orada defnedilir idi. Neden der iseniz oranın bir özelliği var malümunuz. Yada böyle hazır bir yerin seçilen bir noktasına bir şeylerde gizlenebilir sonradan tabiki. Yada eşkiya gelir burasını kendine saklama alanı yapar her şey olabilir . Kısacası Buradaki yapacağınız iyi bir araştırma sizi sonuca götürür. Biz buradan ancak size yol gösteririz .Haydi bakalım Allah zihin açıklığı versin inşallah
IMG_20191201_155227.jpg

Vuslat

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Şahsi fikrimdir. Burasi yonetici sinifindan birilerinin yada din adamlarinin halka hitabet yeri olabilir. Medeniyet isi bir iz bir emare ben goremedim. Yer zengin hakim bir yer. El isciligi olan bir emare bir iz var ise ve ilk siz bunu farkdderseniz nasibiniz umdugunuz yere yakin isaretli yerlerde olabilir.

Deli firat

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Konuya yapılan yorumları okumadım ama burda atların gidiş yönünün tersini araştırmak lazım öncelik bu olmalı ayrıca atların çok olamaları bana temsili bir gelenek nakış edilmiş gibi geldi örnegin cirit gelenegi

Sevenas

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Atlarin oldugu yerin iki ayak izi arasındaki toprağın bir metre altında kireç cıktı ve agır koku bıraktık bxfr devam etmedik

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
Görmek lazım çalışma alanı nı _*

Üst Alt