Arkadaşlar bir sorum olucak

Ayhan

Member
Kayıtlı Kullanıcı
8 Eyl 2019
77
70
23
Bir müslüman mezarliğında bütün müslüman mezarları yönü kıbleye bakıyor bir mezar var yönü farklı bi yöne bakıyor Güney Doğu ve kuzey batıya bakıyor sizce hangi döneme aittir kazmam doğru olurmu

Artvin

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
21 Ağu 2019
9
19
6
Şimdi mezar olduğunu nasıl tespit ettin o önemli ,herhangi bir bulgu varmı yani işaret tarzı bişe varmı ikincisi digelimki var kemik tespiti yaptın mı , üçüncüsü dediğin yerde degerliyi tespit ettin mi , dördüncüsü boşluğun sapma payı olur doğru tutuş,mezar içi ve 3 5 metre sağını solunu sisleyip bir daha baktın mı tekrar bulduğun yeremi geliyon mu, beşinci derinlik ve genişlik ne durumda varsa değerli malzeme tam olarak meftanin neresinde , altıncı sı sabah erken saatlerde ve akşama doğru yaptığın çalışmalardaki veriler bir birine uyumlu mu ,sekiz dostum çubuk tutarken kafan rahat mı hele bunlara bir cevap ver birde resim yükle gerisi kolay olur değerli ustalar var sana yardımcı olur

Ayhan

Member
Kayıtlı Kullanıcı
8 Eyl 2019
77
70
23
Abi ya Bn körmüyüm mezarlıkta diyorum abi müslüman mezarlığı içinde bi mezar farklı yöne bakıyor yönü kıble ye değil Güney Doğu ve kuzey batıya bakıyor boşluk tespiti yapmaya gerek yok mezar abi ya

• Beğen
Tepkiler: Kaan5557

Ayhan

Member
Kayıtlı Kullanıcı
8 Eyl 2019
77
70
23
Onun 50 metre ötesinde bir mezarda çarpı işareti vardı

• Beğen
Tepkiler: R00T

Ayhan

Member
Kayıtlı Kullanıcı
8 Eyl 2019
77
70
23
Etrafı taşlarla örülü bildiğin eski mezar ustam bizim müslüman mezarlığının içinde ters yöne bakıyor

• Beğen
Tepkiler: R00T ve Kaan5557

Artvin

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
21 Ağu 2019
9
19
6
Beni dinlersen hiç karışma gayrimüslim de olsa belli ki Müslüman lara sığınmış , zaten emin ol orayı açıp kapamislardir, değerli tespiti yap belli olur senin düşündüğünü millette düşünmüştür

Ayhan

Member
Kayıtlı Kullanıcı
8 Eyl 2019
77
70
23
Haklısın abim de Bn Kars’ta yasıyorum burda mezar açtılar mı kapatmazlar :)) güzel yorumlarınız İçin TSK ederim sadece Güney Doğu kuzey batı mezarları hangi medeniyete aitir

• Beğen
Tepkiler: Artvin

Kaan5557

Santraç_Doğa
Süper Moderatör
17 Ocak 2019
764
2,252
98
Etrafı taşlarla örülü bir mezarın taaa roma dönemine ait olacağını hiç sanmıyorum...daha yakın bir dönemdir...o mezardan birşey çikacağını düşünmüyorum...