Aslan İşaretinin Anlamı

MendereS

Admin
Yönetici
Administrator
22 Eki 2017
1,157
4,174
118
Kral mezarıdır, hükümdar mezarıdır, bekçidir. tabiki kralla hükümdarların bekçisidir. hep emir verir emre uyulsun diye yanına aslan yapılır güya en güçlü benim gösterisi. Aslanın 100 metre çevresini araştır kesin kralın mezarı bulursun. çoğuda kaya mezardır şöyle büyük odalı kaya mezarı bunlar bazen çok odalıda oluyor. ama 1. oda kesin kralındır. zaten ilk oda büyüktür diğerleri küçüktür, küçük olan muhtelemen eşidir.

Ben aslan tümülüsü görmedim fakat taş yığma tümülüs gördüm. eğer aslan yanında yığma yoksa doğal yığmalara bakın. tümülüs gibi orta büyüklükte tepelere bunların girişi vardır. böyle çok örnek vardı resmi bulursam atarım.

benden bu kadar herkes aslanla ilgili fikrini yazsın.

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
14 Ocak 2019
4,368
7,678
118
Aslanı kullanan medeniyete göre bazı ayrıntılar değişsede genel manada Aslan güç en güçlüyü temsil eder.Aslan fügürünün çalışma stili yapılışı ait olduğu medeniyeti halkı ele verir.Bunu kavradıktan sonra.İş daha kolaylaşır.Benim denk geldiğim Aslanlar bir kaç yerde zeminüstü kayalıklarda kral odasını göstermiş.Bir iki yerde ise höyük tarzı çok büyük olmayan doğal tepelerin altındaki gizli aile mezarlarını haber vermiştir.Tümüslüs olanına denk gelmedim henüz.

harputlu

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
16 Ocak 2019
2,466
5,495
118
Kardeşlerim, aslan işareti gücün kuvvetin ar ve namusun semboludur, eski yunanda tanrılara itaat eden ve onlar icin savaştığına inanılır bu nedenle tüm aslanlar kral mezarları yanlarına yapılırdı, kralın hazinelerine mezarına giden yolda aslan mutlaka bulunmaktadir, aslan heykellerinin bulundugu yerler, mezar, kaya mezar veya oda mezar şeklinde dır höyüklerde tümülsülerde aslana rastlamak çok zordur olursada nadirdir ,höyük tümülüslerde öküz ve boğa işareti bulunur, onlarda kral mezarıdır.Aslan işareti çözümünde aslanın duruş şekli çok önemli, saldırır vaziyette yada uyur vaziyette olması anlamları değiştirir, oturan veya ayakta duran aslanların anlamları farklıdır, yatan aslan hediyesi arka tepede, ayakta olan aslanın meblağı baktığı taraftadır, saldırı hazırlığındaki aslanın meblağı aslana çok yakın yerdedir, uyuyan aslanın meblağını bulmak kolay değildir derindir 14 kişi 14 gün çalışma yapması lazım, yoksa sonuca ulaşamaz.

harputlu

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
16 Ocak 2019
2,466
5,495
118
Gördüğüm en güzel Aslan heykeli, Nemrut dağında ki kalıntılarda bulunandir, her heykelde ayrı bir heybetin, ayrı bir hikayenin bulunmasından dolayı görülmesi gereken yerlerden biridir, bundan 4 yıl önce kardeşlerim götürdü, sensiz olmaz misali, dik yolu çıkmak için 2 yerde mola verdik, 3 araba 13 kişi, dedim kafayı yemisiz ne işimiz var, beni menzilde bırakın, dönüşte beni alın, kimse kabul etmedi, iyi kebap yaparım, yoksa kim karınlarını doyuracak, neyse çıktık yerlerimizi hazırladık, ağustos ortası, mont battaniye alın dediler, güneş batmaya yakın, çıktık tepeye, sandım bir deli biziz diye, abi asagiya bak dediler, birde ne göreyim, sürüsüne bereket, sanki dünya yola düşmüş, Japon Amerikalı Avrupalı hemen hemen tüm ülkelerden insanlar, yol boyu Çadırlar gördük, meğer bunlar onlarmis, aşağı indik yemek sonrası saat 23 te yatalim dedik, aşağıda ter dokerken yukarda sabaha kadar titredik, sabahta aynı şekilde yol boyu insanlar, gece akreplerle zehirli örümcek tarantula ile mücadele ise ayrı bir konu, daha cok var mesele ben kisa kestim, gidip gördükten sonra bana hak vereceksiniz,

MendereS

Admin
Yönetici
Administrator
22 Eki 2017
1,157
4,174
118
olsun en güzel aslanı görmüşsünüz. harputlu ek olarak turist falanda görmüş. :) artık güzelde anısı var. ot gelip saman gitmekten iyidir :)

ben çok aslan gördüm, hatta bi köye yakın aslan vardı yıllardır kazarlarmış bulamamışlar. bir ay bi grup gider öbür ay diğer gurup gidermiş. kaç tane gurup olduğuda belli değil. gittiğimde mezar tepesi bes belliydi. tümülüs tepe gibi ama doğal tepe. muhtemelen bu tepenin eteğinde biyerde girişi vardı. herkes tepeden çalışıyor, o dağ o tepeden yimekle bitmez. girişi aslında tahmin etmiştim, ora için bile 5-6 adam 1 hafta çalışacak yine zor. o kral mezarı orada kaldı gitti. dediğim belkide 10 sene oldu.

harputlu

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
16 Ocak 2019
2,466
5,495
118
olsun en güzel aslanı görmüşsünüz. harputlu ek olarak turist falanda görmüş. :) artık güzelde anısı var. ot gelip saman gitmekten iyidir :)

ben çok aslan gördüm, hatta bi köye yakın aslan vardı yıllardır kazarlarmış bulamamışlar. bir ay bi grup gider öbür ay diğer gurup gidermiş. kaç tane gurup olduğuda belli değil. gittiğimde mezar tepesi bes belliydi. tümülüs tepe gibi ama doğal tepe. muhtemelen bu tepenin eteğinde biyerde girişi vardı. herkes tepeden çalışıyor, o dağ o tepeden yimekle bitmez. girişi aslında tahmin etmiştim, ora için bile 5-6 adam 1 hafta çalışacak yine zor. o kral mezarı orada kaldı gitti. dediğim belkide 10 sene oldu.
Ustam benimde bir tumulusum var, inşallah yağışlar bitsin, resimlerini sizlere gondereyim artık bir yol gosterrsiniz, büyük bir kral tümülüs ü, yine dönüyor dolaşıyor her kapı cihaza çıkıyor, ahhhh ahhhh bir cihaz veya sistem im olsaydı.

ustalarım Allah cc nasip ettiği sürece gezip dolaşıyor ve iyi bir şekilde yaşamaya çalışıyoruz,
dünya işte,
kimi zaman karanlıkta kimi zaman aydınlık ta,
bizlerde dengesiz dünyanın günahkar kullariyiz,
kimi zaman varla yok arasıyız.

Son düzenleme: