Avrupa'da Çocuklar Dedektöre Teşvik Ediliyor

MendereS

Admin
Yönetici
Administrator
Konumuz çocukların dedektör kullanım rehberi, makale ise Avrupa uzamanları tarafından yazılmıştır. Bende elimizden geldiği kadar türkçeleştirmeye çalıştım. buyurun okuyun ve yorumunuzu yazın.

Çocuklar yaz tatillerinde eve kapanık olması bir çok sorunu beraberinde getiriyor. Başta obez olmak üzere internet gibi kötü alışkanlıklar edinip en sonunda depresyona giriyor.

Yaz aylarında çocuklarınıza metal dedektörü alarak onları bir çok sorundan kurtarmış olursunuz. Evde kapalı alanda internet bağımlılığı büyük tehlike içeriyor. Onları Doğal ortama sürükleyerek egzersiz yapmalarını sağlayıp obez olmalarınında önüne geçmiş olursunuz.

Çocukların doğayı tanıması ve keşif gücünü arttırması adına metal dedektör onlar için en iyi hediye olabilir. Tabi bunları yaparken kalan sürelerinde derlerini aksatmamaları gerekir.

Çocuklara Dedektör Almanın Faydaları

Çocuğunuzun dış dünyayı, doğayı tanımakla birlikte, egzersiz yaparak sağlıklı büyümelerine yardımcı olur.

Keşif Duygusu

Dedektör kullanmanın en zevkli tarafı keşvedeceğiniz şeylerin ne olduğunu merak etmenizdir. bulduğunuz nesneleri temizleyip onlar hakkında bilgi edinmek çocuğu oldukça mutlu edebilir.

Öğrenme Fırsatı

Dedektörün en büyük avantajı tarihi değere sahip olabilecek eski paralar bulabilme yeteneğinin olmasıdır. Bu paralar ve öğrenebilecekleri diğer küçük nesneler çocuklar için uygulamalı tarih dersi gibidir.

Egzersiz

Çocuğun doğal ortamda egzersiz yapması onun daha sağlıklı büyümesine neden olur. obez çocukların belli yaşlardan sonra büyük sıkıntılar yaşadıklarını biliyoruz, bu onlar için büyük fırsat olabilir.

Dedektörü sevdirin

Çocuğunuz metal dedektörü severse, telefon ya da bilgisayar gibi aşırı bağımlısı olduğu alışkalıklardan kurtarabilirsiniz. Onları strateji ve jeolojiyi sevmesini sağlayabilirsiniz. koleksiyoner olmaya, hatta keşifleri için tüplü dalış yapmaya yönlendirebilir.

Başarı Duygusu

Dedektör ile neslerer bulunması çocuğu inanılmaz derecede mutlu edebilir. Güveni artar ve zihinleri her zaman sağlıklı ve aktif olur.

Çocuklar İçin Metal Dedektörü Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz ?

Çocuğunuz için bir metal detektörü satın almak istiyorsanız, bunu imkansız sanmayın. Çocukların kullanacakları dedektörler en son teknolojiyle donatılmış olması gerekmez, bu nedenle basit bir işlevli cihaz harika olur.

Aklınızda bulundurmanız gereken birkaç şey:

Çocukların yaş guruplarına göre dedektörler üretilmektedir. Büyük yaş gurubu dedektörü küçük çocuğunuza alırsanız menüleri kullanmakta sorun yaşayabilir. Tabiki çocuğunuznuz yeteneklerinide göz önünde bulundurarak karar vermelisiniz.

Yükseklik ve ağırlık

Satın almadan önce dedektörün yüksekliğini kontrol etmek de önemlidir, böylece kullanım sırasında sensör çocuğunuzun sırtını zorlar ve bu istemediğiniz diğer sorunları da beraberinde getirir. En iyi seçenek yükseklikler için mükemmel olan değil ayarlanabilir olanıdır. Çocuk büyüdükçe ayarıda istediği şekle getirebilir. Cihazın ayrıca çocuğunuzu aşırı yormamak için yeterince hafif olması ve rahatça manevra yapabilmesi önemlidir.

Maliyet

Çocuklar için üretilen dedektörler 300 TL ile 600 TL arasında değişen fiyatlarla satılmaktadır. Dedektörü çocuk kullanacağı için sağlam kasa yapısına sahip modeller alınması önemlidir.

Kullanım kolaylığı

Metal detektörü, basit bir işlem gerektirmeden kullanımı kolay bir arayüze sahip olmalıdır. Çocuklar bu ÇAĞDA oldukça zekidir, siz yinede kullanımın çok karmaşık olmadığından emin olun.

Su geçirmez tercih edilebilir

Kayıp nesne aramak için gidilecek en iyi yerlerden biri plajlardır. Bu nedenle, metal detektörünün su geçirmez olması önemlidir. Çocuklar ayrıca suda oynamaktan zevk alır. Bunun için, kullanım kılavuzlarını okuduğunuzdan emin olun, çünkü bunlar cihazın suda ne kadar iyi çalıştığı hakkında daha fazla bilgi verecektir.

Çocuğunuz Ne Öğrenecek?

Bu aktivite sayesinde, radyo sinyallerinin nasıl çalıştığını basit bir şekilde anlayacaktır . Bu ses dalgalarının nasıl yükseltileceğikonusunda çalışmalar başlatabilir.

çocuk dedektörü.jpg

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
Ben bu teşvik etme doğada egzersiz araştırma ve problemleri çözmeye keşfetmeye yönelik faaliyetleri umarım ülkemizd de görürüzde pek sanmıyorum :D
Ama şükür bizler böyle yetiştik elimiz her ne kadar dedektörler olmasa da...

Kaan5557

Santraç_Doğa
Süper Moderatör
Tabi amaç burada gelecek nesilleri ev ortamindan internet bağliligindan kurtarip doga ile tanişmasi...bireylere ben buldum çabaladim başardim hissini vermesi...tum bunlari yaparken beraber oldugu arkadaslariyla iletisim kurmasi sosyal birey olmasi...ve hakikaten adamlari taktir edesim geldi...Tum bunlarin yaninda tektekcilik icin daha once yazmistim...Defineciligin en zevkli branşıdır...hakikaten cok zevk alirsiniz...yaninizda bir ark.olursa tadina doyum olmaz...harika bir hobidir...ve tektekciler forumlara pek takilmaz...onlarin dunyasi ayri...Dışarıdan bizden gibi gorunselerde aslında bizlere pek benzemezler...

gülbahçeli

Akıldan başka zenginlik yoktur
Süper Moderatör
Tabi amaç burada gelecek nesilleri ev ortamindan internet bağliligindan kurtarip doga ile tanişmasi...bireylere ben buldum çabaladim başardim hissini vermesi...tum bunlari yaparken beraber oldugu arkadaslariyla iletisim kurmasi sosyal birey olmasi...ve hakikaten adamlari taktir edesim geldi...Tum bunlarin yaninda tektekcilik icin daha once yazmistim...Defineciligin en zevkli branşıdır...hakikaten cok zevk alirsiniz...yaninizda bir ark.olursa tadina doyum olmaz...harika bir hobidir...ve tektekciler forumlara pek takilmaz...onlarin dunyasi ayri...Dışarıdan bizden gibi gorunselerde aslında bizlere pek benzemezler...
yanılıyorsun gurban herkez deyil benimgibilerde var sitelerde tek tekin zevki ayrıdır birde kara çaydanlık diyer konuları bilgileride merak edip uğraşanlar var bilgi hazinedir onun için ben araştırır ve öğrenmeye bakarım dediğin gibi çok olmasada bazı benim gibi uymayan tek tek ciler var sonuçta var yaniiii ;)

Kamhi Leonard

Anu Şavan
Kayıtlı Kullanıcı
Web sitesi
defineavcilari.com
yanılıyorsun gurban herkez deyil benimgibilerde var sitelerde tek tekin zevki ayrıdır birde kara çaydanlık diyer konuları bilgileride merak edip uğraşanlar var bilgi hazinedir onun için ben araştırır ve öğrenmeye bakarım dediğin gibi çok olmasada bazı benim gibi uymayan tek tek ciler var sonuçta var yaniiii ;)
2910844_o5a8f.jpg

Al bu taşı vur kafasına