Bakraçlı kız, iznik yada bursa bölgesi

MendereS

Admin
Yönetici
Administrator
22 Eki 2017
1,151
4,134
118
Tepe biyer olacak. bu tepede mağara var bu mağarada bir kız omzunda bakraç kızın yan baktığı yerde bir mağara daha, 2. mağarada bir adam ayakları dolalı elleri sarılı şekildedir.. Bu mağaranın karşısında 1 kurşun atımı mesafede kızın güney tarafında bir kuyu 200 metre yukarısından şaraphane yolu ve yazılı kaya doğusunda bir tava resmi batısında 3 köşeli bir taş üzerinden elini yüzüne koymuş vaziyette bir kız resmi var. Boynunda istavroz resmi vardır. böge bursa bilecik ve iznik bölgesidir. gören duyan olursa

Ayazma

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
22 Ocak 2019
205
436
68
Bakraç nedir helkemi ?

Helke nedir. kova :)

Kurtaga

Moderatör
Moderatör
25 Eki 2019
1,836
2,666
118
Tepe biyer olacak. bu tepede mağara var bu mağarada bir kız omzunda bakraç kızın yan baktığı yerde bir mağara daha, 2. mağarada bir adam ayakları dolalı elleri sarılı şekildedir.. Bu mağaranın karşısında 1 kurşun atımı mesafede kızın güney tarafında bir kuyu 200 metre yukarısından şaraphane yolu ve yazılı kaya doğusunda bir tava resmi batısında 3 köşeli bir taş üzerinden elini yüzüne koymuş vaziyette bir kız resmi var. Boynunda istavroz resmi vardır. böge bursa bilecik ve iznik bölgesidir. gören duyan olursa
Yanlış yerde arıyorsunuz karadenizde

sandalci14

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
24 Eyl 2019
119
189
48
ordu giresun yöreleri bu işlerin detaylarını barındırıyor

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
14 Ocak 2019
4,144
7,237
118
7 adet bölge var lakin karadenizde 1-2 adet bölge varda.Hakikat bölgesi meçhul.

sandalci14

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
24 Eyl 2019
119
189
48
hikayesi olanbolgeler marmara taraflarinda yogun ustamin dedigi gibi. gizemi olan hikayesi tam cozulemeyenler karadenizde

alipasha

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
6 Eki 2019
173
201
48
Karadeniz’de Marmara’da birsey yok . Niye dersen bu belgeler çıktı çıkalı Karadeniz de Marmara’da bunlar arandı peki ne bulundu . Bir tek çöp bile bulundu mu ?

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
14 Ocak 2019
4,144
7,237
118
İznik bursa marmara bölgesi değil mi nikea yani.Hemen yanı başı karadenize doğru Nikomedia krallığı değil mi evet.
2. bölge izniktir.Nikea.

sandalci14

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
24 Eyl 2019
119
189
48
çok beğendiğim bir hikaye var bolulu olmam hasebiyle köroğlu hakkındaki bir kıssadan bahsetmek istiyorum affınıza sığınarak; köroğlu bir gün ormanda gezerken karnı acıkmış bir çobana rasgelmiş, namına güvenerek çobana demişki; ''ben köroğlu yum, bana süründen bir koyun vereceksin!..'' çoban bakmış karşısında ufak tefek tıfıl bir adam, bu benimle dalga geçiyor herhalde diye pataklamış göndermiş. daha sonra onun köroğlu olduğunu öğrendiğinde ;'' yahu ben köroğluyum diyeceğine 'beni köroğlu gönderdi' deseydi ben adını duyunca korkumdan sürünün tamamını bile verirdim..'' demiş, buradan örnekle bazen namı kendinden değerlidir.düşünün yamaçta bir kuytu in gibi biyer, ora hakkında ne kadar hikaye dinlersen dinle cazip gelmez. biz bulunamayanların peşindeyiz:)

alipasha

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
6 Eki 2019
173
201
48
çok beğendiğim bir hikaye var bolulu olmam hasebiyle köroğlu hakkındaki bir kıssadan bahsetmek istiyorum affınıza sığınarak; köroğlu bir gün ormanda gezerken karnı acıkmış bir çobana rasgelmiş, namına güvenerek çobana demişki; ''ben köroğlu yum, bana süründen bir koyun vereceksin!..'' çoban bakmış karşısında ufak tefek tıfıl bir adam, bu benimle dalga geçiyor herhalde diye pataklamış göndermiş. daha sonra onun köroğlu olduğunu öğrendiğinde ;'' yahu ben köroğluyum diyeceğine 'beni köroğlu gönderdi' deseydi ben adını duyunca korkumdan sürünün tamamını bile verirdim..'' demiş, buradan örnekle bazen namı kendinden değerlidir.düşünün yamaçta bir kuytu in gibi biyer, ora hakkında ne kadar hikaye dinlersen dinle cazip gelmez. biz bulunamayanların peşindeyiz:)
Yani 40 at bağlanan mağranin resmî yok sonuç bu

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
14 Ocak 2019
4,144
7,237
118
Herkesin fikrine açığız ve hipotezler paylaşılır.elbette bir doğruya bir gün ulaşılır.

Kurtaga

Moderatör
Moderatör
25 Eki 2019
1,836
2,666
118

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
14 Ocak 2019
4,144
7,237
118
hepsinin cevapları yazmışım ilgili konuları okursanız karşılaşırsınız.

Kurtaga

Moderatör
Moderatör
25 Eki 2019
1,836
2,666
118
Arkadaşlar yanlış anlamayın ama bilen biliyo 3 sır bölgedir işaretler aleni değildir. GİBİ dır
hepsinin cevapları yazmışım ilgili konuları okursanız karşılaşırsınız.
Sahada nasıl bulunacak örtülü hepsi 'sır' gibi