Balık mı?

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
Biri aksi istikamette mi acaba Hele fikirlerinizi alayım inşaallah.Kurumuş çeşme su yatağına sıfır kadar yakın kale dibinde yani yakınında.
Yön batı doğu istikametli.

Ekli dosyalar

zaz12

Moderatör
Süper Moderatör
Balık aslında bana kalırsa somondur.Bu balık sembolü çok eskilere dayanır. Hristiyanliktan daha ötesi neopaganlar döneminden de eski yani çok eski. Ama ilk başta dediğim gibi bir somun ise bu Hz.isa monogramidir. Balıklar her zaman su da yaşar. Gözleri sular ile çevrilidir.kesin olarak bu sembol kötülükler için mücadele eden pagan olmayan hristayana aittir.

Şımdı ise Sol tarafta ikinci bir işareti sağdan sola doğru bir çizgi halinde bir oyma veya bir haç bulmalısın. Ikinci olarak bana Kalirsa kuyruk küçük bir hediye duruyor gibi geldi. Çünkü alt kısıma bak bir , hem üst kısmına bakınca yükseltigi görürsün.Ugrasmaya değer bir yer. Unutmamak gerekir hristan balığı senin ki de olduğu gibi iki yayda meydane gelir.

Ayazma

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Hacı siyah taştakiler balık. her iddiaya varım balık. Bu işten anlamıyoruz diye balığıdamı görmücez körmüyüz biz. Beyaz taştakilere girmem ona başkası girsin. O biraz çetefelli duruyor.

MendereS

Admin
Yönetici
Administrator
hz. İsa havarilerine ilk balık tutmayı öğrettiğinde 21 balık tutmuştur. bundan sonra 21 hristiyanlıkta kutsal kabul edilmiştir. genelde tüm işaretlerin önce 21 adım önüne bakılır. bu ayak izi içinde geçerlidir ok işareti içinde. 21 unutulmasın önemlidir.

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
Hepsi aynı taş.Zaman dilimi ve ıslatılarak çekim farkı var.Evet 21 ve 23 adımlar hep bana denk geliyor ne hikmetse artık :D