Balık ve akabinde mızraklı üç oymalı taş

4DuVaR

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Merhabalar, ben bu define işinde kulaktan dolma bilgilere sahibim, hala da öyle sayılırım:) bende merak yoktu ancak bir gün avda düz bir kayada kabartma balık bulana kadar! aradan bir yıl geçince de bu sefer balığın olduğu yerden ölçüm yaparak başı kabartma, gövdesi oyma, 3 oymalı, üzeri murçlarla işaretlenmiş taş bulana kadar! böylece merak saldım ancak sizler de bilirsiniz ki bu işler hep bir adım geride oluyor, üzerine gidip araştıramıyorsun, arazi ve yer sahiplerinden ötürü bakamıyorsun. Hal böyle olunca ben de sizler aracılığı ile bilgi sahibi olmaya, çıkarsa bahtımıza diyerek yardım talep etmeye karar verdim. Resimler hakkında yorumlarınızı bekliyorum. Site moderatörleri/yöneticileri kusuruma bakmasınlar. Buralarda yeniyim, hata yaparsam affola, şimdiden teşekkürler:)

Ekli dosyalar

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
Sırtını balığa verip karşı istikameti çekebilir misin çok önemlidir bu işaret.Var mı karşısında çeşme yada şelale.Veya akarsu -kuyu felan.Yığma hafif yumurta yapan yer yığıntı.Sıralı örgü duvar vb.Biz etraflıca görmek isteriz.Yönleri ile beraber.Allah başarılar nasip etsin.Balıktan uzaklaşmamak gerek.

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
Şimdilik çizmiyorum fotoda yer.İstediğimiz fotoğraflar gelsin öyle işaretleme yapalım.

4DuVaR

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
balığın alt kısmındaki küçük oyma ile mesafesini ölçtük, x10 yaparak adım hesabı oymanın olduğu istikamete doğru gittik, hafif bir tepeye vardık, adımlamaya devam ettik ve yine açtığım konulardan mızraklı 3 oymalı taş'ın olduğu yeri bulduk. birbiri ile bağlantılı olduğunu değerlendirmekteyim. Acemilik başa bela:)

Ekli dosyalar

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
bazı yerlerde elbette X 10 bazı durumlarda X 1 olur.
Şimdi balık ile şu zeminde su dolu havuz yer nedir anlamadım onu.Balığın odası olmalı zemin altında oda.

4DuVaR

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Merhabalar, bayram izni nedeni ile mesajınıza geç cevap verdim kusura bakmayın,
su dolu havuz, balığın bulunduğu taşın alt kısmında bahçe içine yapılmış, hayvanların ve insanların su içmesi için yapılmış yalak tabir edilen, tahmini 70 x 50 cm uzunluğunda bir yapı. Balığın alt kısmında olduğu için "balığın su ile ilişkilendirilmesi" olabilir mi anlamında çekmiştim fotoyu :) gün içinde basit kroki şeklinde bölgenin çizimini yapıp siteye yüklerim. bilgilendirmeniz için teşekkür ederim :)

Kaynak

RİTÜEL
Kayıtlı Kullanıcı
Merhabalar, ben bu define işinde kulaktan dolma bilgilere sahibim, hala da öyle sayılırım:) bende merak yoktu ancak bir gün avda düz bir kayada kabartma balık bulana kadar! aradan bir yıl geçince de bu sefer balığın olduğu yerden ölçüm yaparak başı kabartma, gövdesi oyma, 3 oymalı, üzeri murçlarla işaretlenmiş taş bulana kadar! böylece merak saldım ancak sizler de bilirsiniz ki bu işler hep bir adım geride oluyor, üzerine gidip araştıramıyorsun, arazi ve yer sahiplerinden ötürü bakamıyorsun. Hal böyle olunca ben de sizler aracılığı ile bilgi sahibi olmaya, çıkarsa bahtımıza diyerek yardım talep etmeye karar verdim. Resimler hakkında yorumlarınızı bekliyorum. Site moderatörleri/yöneticileri kusuruma bakmasınlar. Buralarda yeniyim, hata yaparsam affola, şimdiden teşekkürler:)

Balık sola bakmaktadır , bu istikamet doğumu batımı neredir? Bu arada balık cupra,ya benziyor :) ah ahh mangal dumanı tütdü gene:) 22 sayı iyidir hristiyan der ..bir ön görüde bulanayım bu balık batıya bakıyor demeyin kalkar giderim:)

4DuVaR

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
maalesef, doğu yönüne bakıyor :)

4DuVaR

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
her iki işaretin bulunduğu alanın basit krokisini ve + 3 adet resmi yükledim. diğer resimler konunun üst kısımlarında mevcut. Resimler ve kroki ile birlikte muhtemel bir arazi canlandırması yapabilirsiniz. Bu arada balığın yönü doğu, balık ve mızrağın olduğu taşların yönü ise kuzeye dönük. bilgi notu olarak ileteyim istedim :)

Ekli dosyalar

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
Kroki için Teşekkürler Güzel anlatım olmuş.
Şimdi resim çekme zamanı bakalım yalak kuyu sunağı ile mi bağlantılı yoksa dere ilemi yoksa gizli kuyu mu var kapalı olan .Hepsinin varağı yer zeminaltı oda olmalı.Balığa sırtını ver hem Güney batıyı hemde kuzey doğuyu fotola inş.Özellikle oyma yönünü de isteriz.