Balik vl

zaz12

Moderatör
Süper Moderatör
oymaların tamamını gösteren resim varsa yönleri belirleyebiliriz.
Istavrozun üzerinde x olan fotoğraf çekildiği yön doğu. Oymalar ise taşın ortasından bir ip çek tam ortada duruyor .Güney de büyük oyma , hemen sağ tarafında ise batı da küçük oyma. Çizdiğim gibi yönler. Ustam bu tür işaretler çok çıkıyor karşıma.

Ekli dosyalar

Son düzenleme:

MendereS

Admin
Yönetici
Administrator
tam yön vermek için üstten net görmek gerekirdi. neyse tahmini olarak son eklediğin resmin berisi olabilir, yada resmi çektiğin yer yani sen mezarın üzerine çıkıp işareti rsimlemişsin. tabi bu tahmin tam net konuşmak için işareti net görmek çevreyi çıplak gözle incelemek lazım. şu var mezarlar bu tepededir çok uzak olduğunu sanmam.

zaz12

Moderatör
Süper Moderatör
Ustam , arkada ki balık nedir ?
Bana kalırsa mezar ve kaya da bir yılan var. X olan kayada. Kör kasa diye :) şimdi bu oymanin olduğu yer de ise Kuzey de fotoğraf çektiğim yerin solun da bir dörtgen var . Oyulmuş kayanın kabartma şekilinde. Daha doğrusu kadın organı .
Ben eşkıya işi olduğunu düşünüyordum ama geciti görünce o yüzden vazgeçtim . Bu taş kaya kasa olamaz mı?

MendereS

Admin
Yönetici
Administrator
balık derken kayanın kendinemibalık dedin yoksa baklık varda benmi göremedim. sen o kayaya bi tıklat bakalım ne var iyi görünüyor.

zaz12

Moderatör
Süper Moderatör
tam yön vermek için üstten net görmek gerekirdi. neyse tahmini olarak son eklediğin resmin berisi olabilir, yada resmi çektiğin yer yani sen mezarın üzerine çıkıp işareti rsimlemişsin. tabi bu tahmin tam net konuşmak için işareti net görmek çevreyi çıplak gözle incelemek lazım. şu var mezarlar bu tepededir çok uzak olduğunu sanmam.
Ustam oyma var. Dün gittim yanına 4 5 adet çok belirgin. Fotoğrafin sol tarafında bir büyük bir küçük oyma var. Aynı ebatlarda yok. Ama sıralı şekilde. Bu oymanlar yön ve mesafe vermiş olabilir mi ? En kısa zaman da ise Fotoğraf yükleyeceğim.

zaz12

Moderatör
Süper Moderatör
Usta bu delikler de hemen çarpınin üzerinde .
received_509048883241663.jpeg

Ekli dosyalar

Üst Alt