Balkaya

balkaya34

Operatör
17 Mar 2019
2,562
3,430
118
Selam arkadaşlar: Yeni konumuz Olmazsa olmazlardan BALKAYA dır. Bal kayanın yakın etrafında olan ve kendi başına birer konu olan işaretler in de tanıtımı olacakdır.
Balkaya bir dere kenarındadır bu dereden su devamlı akar ,dereyle balkayanın arası çok yakın olmasına ramen dereyle balkayanın arasından patika yol geçer . Balkaya ( L ) Harfi şeklindedir ve incelen tarafı da kuru duvarla uzantılanmış şekildedir. Tam karşısında uçurumda yüzü balkayaya dönük birçok mağaralar var. Bal kayanın arka tarafında ve yakın yerde bir ahır büyüklüğünde bir harabe yeri var, Üstte büyük bir taş var ,Kuru duvara doğru uzantısında ana kayaya 60 cm derinlikde 20 cm çapında bir delik açmışlar bence bu delikden bir hediye almışlar, yalnız çekirgeyi bulamadım aslında öyle çokda saklanacak bir işaret değil, acaba şifremi yoksa yerinimi bilmiyorum , çekirgeni bulamadım. Balkayanın önünden geçen su Bir kayayı deldik geçirdik diğerini delmedik etrafını dolandık dediği değirmenden gelen sudur. Bal kayanın tam karşısında biraz ilerde ÇUKUR CAMBAZ KÖYÜ var.Kuzeyilerisinde fazla uzak değil orada PAPAZ SARSAMKANİN mağrası. Aslında Sinekli mağarada yakın fakat kapalı olduğundan dolayı onu geçtik güney doğu ilerisinde ALNIKESİK KAYA ,Halkalı kaya, Baş değirmen ve daha bahsedemedigim işler ,ki bunlar biri birine yakın . Yağmurlar durduğunda bunların görüntüleri 'ni getireceğim. Saygılar selamlar

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
14 Ocak 2019
5,320
10,122
118
Balkaya ayrı BalLıkaya ayrıdır. Her ikisi aynı muhit içinde olup yakın civarlardadırlar.
Balkaya Yüksek bir blok kayadır.Evet Anasuya yakındır . Bu Balkaya ve Ballıkaya birbirlerine kuzey güneylidirler aynen kudretkale ceneviz kale de olduğu gibi.
Bu Balkayanın yüzeyinde suya taraf bakan blok yüzünde 2 adet oyma olacak bu iki oyma arasında süzülüp inen bir kanal olacak.Bunların içerisine dikkat edilir ise yapılan ayrıntı görülebilir.Burda asıl mesele aslan başı ve koç başı kabartma fügürlerini aynı kayada görmektir. bu ikisi arasında zemin üstü odanın kapısı vardır.Haricinde kanal hizasında altta ki mahzene iniş vardır.
Ballıkayada da aynı benzer sistem olup karşısında kanal hizasının karşısında yığma vardır yığmaya dikkat.

balkaya34

Operatör
17 Mar 2019
2,562
3,430
118
Balkaya ayrı BalLıkaya ayrıdır. Her ikisi aynı muhit içinde olup yakın civarlardadırlar.
Balkaya Yüksek bir blok kayadır.Evet Anasuya yakındır . Bu Balkaya ve Ballıkaya birbirlerine kuzey güneylidirler aynen kudretkale ceneviz kale de olduğu gibi.
Bu Balkayanın yüzeyinde suya taraf bakan blok yüzünde 2 adet oyma olacak bu iki oyma arasında süzülüp inen bir kanal olacak.Bunların içerisine dikkat edilir ise yapılan ayrıntı görülebilir.Burda asıl mesele aslan başı ve koç başı kabartma fügürlerini aynı kayada görmektir. bu ikisi arasında zemin üstü odanın kapısı vardır.Haricinde kanal hizasında altta ki mahzene iniş vardır.
Ballıkayada da aynı benzer sistem olup karşısında kanal hizasının karşısında yığma vardır yığmaya dikkat.
Selam ustam.Ben bu bölgede , elimizdeki yazılarda anlatılan BALKAYAYI gördüğüm gibi ve belgelerdeki anlatılanları eksiği ve artısıyla yazdım inceledim yazdım. Benim burada bulamadıgım yardımcı işaret ÇEKİRGE dır.Eger kapalıysa görünmeyecegi malüm diger tarafı yazıdakinin aynısıdır.

• Beğen
Tepkiler: R00T

kan

Member
Kayıtlı Kullanıcı
15 Ocak 2019
75
151
38
kuru duvar nedendir tepesindeki taş ne işdir

• Beğen

kan

Member
Kayıtlı Kullanıcı
15 Ocak 2019
75
151
38
ballı kaya yada balkaya olabilmesi içi sadece bahsettiğiniz işaretlermi olması gerek burda merdiven yada tepede su kuyularından bahsetmiyormu mağra içindeki duvardan yada başkaca işaretlerden

• Beğen

kan

Member
Kayıtlı Kullanıcı
15 Ocak 2019
75
151
38
balkayada balın aktığı sağanlık oyma yada kanallı sağanlık haç işareti bunlardan bahsi geçiyormu bilirsinizki yurdun bi çok bölgesinde balkaya yada ballı kaya mevcut

• Beğen

balkaya34

Operatör
17 Mar 2019
2,562
3,430
118
kuru duvar nedendir tepesindeki taş ne işdir
BALKAYAYI dağa bitişen ve orada engiñleşen kısımı kuru duvarla uzatmış tabiki tam olarak nedenini bilmiyoruz, Tepesindeki taş ise yazılarda bu taşı 25 kişi ile buraya yerleştirdiklerini ve bu taşın altında tabana tuzaksız 25 metre inilecegini yazmışlar bu taş o taş ama bence değil şifresi nedir şifreyi bilmek lazım.Saygılar

• Beğen

balkaya34

Operatör
17 Mar 2019
2,562
3,430
118
ballı kaya yada balkaya olabilmesi içi sadece bahsettiğiniz işaretlermi olması gerek burda merdiven yada tepede su kuyularından bahsetmiyormu mağra içindeki duvardan yada başkaca işaretlerden
Selam:Bal kayanın 1 nolu işareti ÇEKİRGE 2 nosu arkatarafdaki merdiven 3 nosu yan tarafındaki bir ev ebatında harabe 4 üstüne yerleştirdikleri Taş 5 nosu mutlaka önünden geçen dere suyu 6 nosu tam karşı tarafında alt üst.çoklu mağaralar.

• Beğen
Tepkiler: kan ve R00T

balkaya34

Operatör
17 Mar 2019
2,562
3,430
118
Şu kuyusu diye bir işareti yok balkayanın şu kuyusuna zaten ihtiyaç yok fakat buranın içine kuyuya iner gibi inilmesi muhtemel.

• Beğen

balkaya34

Operatör
17 Mar 2019
2,562
3,430
118
balkayada balın aktığı sağanlık oyma yada kanallı sağanlık haç işareti bunlardan bahsi geçiyormu bilirsinizki yurdun bi çok bölgesinde balkaya yada ballı kaya mevcut
Ben bal akan yerde sahanlık filan asıl balkayaya olacağını sanmam ,Şu anda dahi arı çalışır ama bu bir işaret olmaz bana göre çünki yok olabilir nihayet bir canlı dır . Bunlar sonradan ilave edilen asılsız bilgilerdir.

• Beğen