Bati karadeniz

Xstar34

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
27 Eyl 2019
18
26
16
Bati karadeniz hakkinda bilgi almak istiyorum hangi eskiyalarin mekanidir buralar bilen arkadaslar ustalar yardim edebilir mi acaba

Xstar34

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
27 Eyl 2019
18
26
16
Bati karadeniz hakkinda bilgi almak istiyorum hangi eskiyalarin mekanidir buralar bilen arkadaslar ustalar yardim edebilir mi acaba

Kaan5557

Santraç_Doğa
Süper Moderatör
17 Ocak 2019
764
2,221
98
Xstar34 öncelikle hoşgeldiniz...
Eşkiya belgelerinde ismi geçen kudret kale, şahin tepesi, sazlı göl, eminağa degirmeni gibi daha onlarca yer var...
Ama enteresan bu tanımlara uyan 7 bölgede yer var....hatta 80 küsür vilayettin 50 sinde var....Her bölge her il insanı buralar bizim yerlerde demekte...
Bunlari iddaa eden kişileri bir meydana toplasak bizdeydi sizdeydi diye kavga başlar küçük bir meydan savaşı başlayacakken...
Şimdi kim diyebilir ki kesin olan burasıdır...bu sazlı göl batıkaradenizdedir diye...veyahut şu işaret burdadır diye....Bence siz kendiniz araştırın kendiniz karar verin...Kimsenin aklıyla veya onun kafasından geçen hayal dunyasının peşinden gitmeyin...
Sitemizde eşkiya belgeleri var....Altında yorumlarda var....Bir değerlendirme yapınız....
Allaha emanetsiniz kardeşim...

alipasha

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
6 Eki 2019
173
200
48
Kardeşim eşkıya Gömüleri yerine kendi bölgende medeniyetlerden kalma işlerle uğraşabilirsin roma Bizans vs . Tektekcilik filan yapabilirsin . Yapılacak son iş eşkıya işi

Heda

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
26 Eki 2019
127
212
48
Kaan ustamızın dediği gibi bir çok bölgede mevcuttur . Batı Karadeniz’de Artvin ilçelerinden Hopa Borçka ve Murgul ilçeleri geçiş ve saklanma güzergahı olarak kullanılmış . Murguldaki gemi Kaya bunun en güzel örneği gibi gözüküyor , buradan yola çıkılarak birçok yer benzetme yapılmıştır.
95646FC2-A9B2-41A1-A885-00F21D5B0D7F.jpeg
BCF9D674-E665-40D7-9695-24584D30B266.jpeg

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
14 Ocak 2019
4,142
7,232
118
Batı Karadeniz den ziyade Doğu Karadeniz özellik geçiş yolları olmuştur.

Şimdi bu eşkiya işinde Kaan ustamın dediği gibi çok kalabalık bilmeceler ve bir çok bilirkişinin kanıtsız iddaaları vardır.
Yapman gereken ; Merkeze büyük bir roma kalesi al.
bu Merkezi kale Doğu ve Batı son noktalarını ortalar vaziyette olur.
Bu merkezi kale haricinde buna yakın ve uzak küçük bir kaç kalecik ve gözetleme kuleleri olacak.Bunları buldun ise harap halde.
Sonra Bu bölgede büyük bir şalele ve yine kaya mağara kilise inziva yerleri mağaralar şelale muhitinde olacak.Burayı olmazsa olmaz Roma kullanmış olacak.Bizans da Romadır.
Bun kale ve kalecikler gözetleme kuleleri harabeleri kaleye giden yol kalıntıları var ise bir bent halinde set halinde işin 2. kısmına geç.
Bu bölgelerde Kral mezarları olacak blok kayalar kuru dereler ana sular çeşmeler ve eski kervan yolları olacak.Burası olmazsa olmazzzzzzzzzz TARİHİ KERVAN YOLUNUN GEÇİŞ GÜZERGAHINDA OLACAK.
Bunları da buldun ise herkese farklı bir ipucu veriyorum .Sizin şahsınızada özel bir güzellik gelsin benden.
Bu bölgede bunlar var ise bu sefer bir yüksek kalecik gibi yerin eteğinde AT MEYDANInı bulmalısın.Burada Roma tarihi at koşuları ve savaş oyunları alanı olmalı.
Bundan sonra başla işaretleri aramaya.Belgelerde yazılanlara bu aşamadan sonra geçersin.En az 3-5 demirbaş işaret ve yer teyit eder isen gerisi de gelir elbet.
Ama herkes sıralamayı çok aşırı hatalı ve kusurlu yapıyor.
İlk dediklerim yok ise Mekan bu modelde değil ise işaretlere benzerleri ve bir kaç aynısını bulsanda kıymeti koskocamn bir sıfırdır Eşkiya volçan işinde.
Vardır bir çok şehirde sarıgöl.Hatta sınırımızın hemen dibinde suriye'de bile vardır Sarıgöl.
Birçok şehrimizde kudretkale dedikleri vardır.Emin veya aliağa değirmenleri. Ama ne kıymet ilk saydıklarım bölgede yok ise bunlar isim benzerliğinden asla öteye gidemez veya şekil şimal benzerliği.

Haa bu arada benzeri işaretler görenler bişey bulamaz mı elbet bulabilirler.Çünkü bir çok işaretin malzemesi vardır ama eşkiya işi olmayabilir.