Ben Saçmalayım Okumak isteyen okusun..

sedegor

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Teoriye bakalım goolede ilk şöyle çıkar,

Bilimde teori veya kuram; bir olgunun, sürekli olarak doğrulanmış gözlem ve deneyler baz alınarak yapılan bir açıklamasıdır. Teori, herhangi bir olayı, vakayı, görüngüyü açıklamak için kullanılan düşünce sistemidir. Genel anlamda, kuram, bir düşüncenin genel, soyut ve rasyonel olmasıdır.

Yani Teorinin aksini gün yüzüne cıkaran, diger bir Teori olmadıkça gerçeklik payı en üst safhadaki bilimdir diyebiliriz. Taki aksinin dogruluk payı daha yüksek olunca eskisi çöker gider. Biri bana Teorisyen demiş evet öyleyimdir biraz.

Gaybı diger bir konuda ele aldım kendimce onuda kopyalalım konuya

Şimdi bi göz atalım, Gayb dedik Lokman Suresinin Son Ayetine geldik.

Beş Bilinmezligi Anlatıyor !

1, Saatlerin İlmi Onun yanındadır ! Yani Kıyameti O bilir diyor !

Bunu bizimkiler Kıyametin kopacagını Allah tan başkası bilmez diye aktarıyor, Peki Kıyamet Alametleri niçin aktarılmış İnsana ? Demekki az yada çok bilin diye ! Burda ( Saaatlerin ilmi Onun yanındadır ) derken, Yani Kıyameti O bilir derken Kulu bilemez deyip kapamıyor işi.

2. Ana rahmindeki cocugu O bilir. Diyor, Kul bilemez demiyor, nitekim bu gün ulturasonla insanda görüyor biliyor.

3.Yagmurun ne zaman yağacagını Allah bilir.

Diyor ama kulu bilemez demiyor,bu gün meteoroloji bilimi az çok tahmin ediyor ve biz büyük oranla biliyoruz hava durumunu.

Bu beş bilinmezin son ikisine dikkat !!!

Çünkü burda Allahtan başkası bilemez DİYOR !

4. Hiç bir nefis onu elde edemez !

Yani Rızkı Ancak Allah verir, yarın ne yiyecek ne içeceksin bu sadece Allahın İnayeti altındadır !

5. Hiç kimse nerde ne zaman ölecegini bilemez !

Sen intiharda etsen, ecelin gelmiştir lakin sadece kendi canına kıyarak günah işlersin. Ecel gelmedikcede ister kanser ol ister verem ölmessin. Nerde ve ne zaman ölecegini Allah bilir.

Bu son 4 ve 5 te ucu açık bir şey yok.

Demekki Bilim ve İlim kullanılınca insan Gayb denen şeyleri az çok biliyor ve tahmin ediyor. Bu ilk üçü açık yani bilinmezi Aslı Gayb olanı ögrenmek mümkün. Sadece bilmeyene Gayb.

Şimdi define konularında Gaybı ancak Allah bilir deyip geçiştirmek dogru degil. Evet ucu acık olmayan 4 var, yani rızkı Allah verir ! Lakin ucu acık olana bakalım biz zaten Allah ın Sadece ben bilirim deyipte kapadıgı hiç bir şeye laf söylemiyor dil uzatıp Şirke düşmüyoruz.

Birde ecdada bakalım şimdi İbnül Arabi Hz lerin başlayalım, Zaat nasıl oluyorda Osmanlının kuruluşundan tut yıkılışına kadar kaleme alıyor ?

Bu Agır geldi bize Müştak Babayı duyan varmı ? Şiirlerinde ebcet hesabıyla şifrelenmiş öyle ön görüler varki, bir çoguba baktıgımızda gelecek hemen önümüzde duran dünyanın yeni şekline adam imza atmış sanki.

Biri cıkar konunun altına not düşer yine şimdi bilmemiş bilmiş diye )))) Ben biliyorum dememki hiç bir yerde sadece bildigimi yazarım. Yeni bir bilgi katarsam eskisine zıtsa o eskiyide kaldırıp atmasını bilirim.

Elimden geldigi kadar teorisyenim evet. Teorisyenleri küçümseyende gitsin çöplükte oynasın. Bu elindeki yazıyı okudugun telefon, pc de bir Teoriden gelendir.

Gaybı bilinmezi ele alıp bilindigi yere kadar gidende, bir ilhamdan yola cıkıp bunu geliştirip insanlıga bir içat yada bir düşünce olarak sunanda, ilimin, bilimin peşinden gidendir.

Zamana yolculuk yapılırmı ? Evet Zamana yolculuk yapılır. Zülkarneyn ve Hızır örnek teşkil eder. Kurandada açık ayetler mevcuttur. Sen bunu nasıl anlayıp nasıl kavradıgına baglı. Elimizde O imansızların yapmak isteyipte becerenedigi Teoristyenlerin ugraştıgı Zaman makinasının kaynagı projesi bizim elimizde lakin henüz uygulayacak bilim adamımız yok yada zaman gelmedi. Teoriyi ben var olan bir kavramın dogru yada yanlış ilk adımı olarak degerlendiririm.
Şimdi ben yolu gösterip geri cekiliyorum sonra biri cıkıp netice ne peki diyor ))) Yaw arkadaş niyetin varsa ayaga kalkıp bir adım atsana )))Uydudan yer bulunmaz diyorum burda kapatmıyorum. Jeofizik data alma yöntemlerini uygulayıp aldıgınız veriyi gidip surferde işleyin diyorum. Bunun anlaşılmayacak bir yönü varmı ? Yada her şey bir enerji bir var bir yok kavramıyla yaratılmış her şey Allah hariç O bir var bir var yani her ana hükmedendir diyorum

Son düzenleme:

sedegor

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Yaw bunları ben kafamdan yazmıyorum Kuran yazıyor. Biz insanlar ve aradıgın her nesne 1-0-1-0
ise, Allah 1-1-1-1 gibi bunu rakama dökecek olursak. Her şeyin taşın bile bir canı bir dili oldugunu ben kafamdan yazmıyorum, Kuran yazıyor. Yani ilham kaynagım belli.
Lokman Hekim bitkilerle konuştu. Hz.Sülayman dünyada her şeye hükmetti evet Allah diledi oldu. Ben Allahın istedigini istedigi kişiye verecegine iman ederken, Var olan bir şeyide oturdugum yerde bana Allah versin diye beklemiyorum. Kuran yol göstermiş her şeyin canı var dili var demiş her şey bir enerji demiş.
Ben burdan yola cıkıyorum ve vardıgım yer frekanlar her şeyin canı varsa birde bunun dili yani titreşimi var. Allah belirtmiş. İnsan oglu 20 ila 20000 bin herz arasındaki her şeyi duyar işitir ve bir ışık olarak şekil sima olarak görebilirsin DİYOR. İnsanlara bir perde kıldık diyor. Ama öte yandan araştırma görmek için ugraşma demiyor. Kimine lutufta bulunur perdeyi açar, kimide ilmin Kuranın verdigi bilgi ışıgında görmeye çalılır bunu. Madem aradıgım bir küp altınsa ve bunu Allahın yarattıysa dedigi gibi bir canı bir dili varsa ben bunu bulurum Ağa yada bulmak için Yaradanın söyledigi sözden yola cıkar, Diline bakarım yani frekansına şayet bu 20 ila 20000 bin herz aralıgında bir kavramsaki işim daha kolay en azından boyut varkı yok bunu bulmakta basit olmalı. Çalıştıgımız yaptıgımız cihazda yok degil. Tek başıma yapamadım fikrimi ortaya koydum ele alan iki mühendis arkadaşım yaptı çattı patent aldılar. Şimdi sen diyorsunki boş ver o iki kişinin harcadıgını bize söyle patentide boş ver. Kusura bakma sen bunu anlamıyorsan hiç bir şey anlatmaya gerekte yok. Lakin mantık ve yol ortada isteyen çıkar bu yola en derinine kadar anlatıyorum yapmadıgım tek şey cihazın şeması. Onuda veririm sorun yok ama insan cig süt emmiş gidip define bulmak yerine cihaz satarsın. Yap yine yapta içinde alın terin olsun. Ugraş biraz sonra yine gel yapamadım de. Altının yer altındaki 24 ila 22 ayar frekansı 4900 dür. Altın kararlıdır kolay kolay rezenonsa girmez ama frekansı kesindir. Yapacagın şey Basit bir alıcı ve verici Radyo bu günkü tecnolojinin babasıda anasıda zaten Radyo. Yapman gereken şey AM bandında 4900 ü verip biraz bekledikten sonra verdigin etki tepkimeye geçtikten sonra bir alıcıyla aynı frekansın sesini dinlemek, aralıklı pals olarak gönderirsen veriyi hem seste,istersende grafikte şekilde bunu görürsün. Var yapan ama bir türlü ya dogru ayarı tutruramıyor yada zaten defineci her gördügü süslü kutuyu alıyor diyor. Arkadaş alırsan çok şey yazıyorum yok ucu gösterip söylemiyorsun diye düşünüyorsan yapacak bir şey yok. Ben cihazcıda degilim satmıyorumda. Sadece elimden geleni yapıyorum.

Bak gecenki yazdıgım Rezitivite yöntemiyle data almak daha basit.
Voltaj metreler var tanesi 15 tl. İster bi tane al ister daha çok. Tek olursada olur problem degil. Girişine 12 volt akü bagla zaten iki ucu var birini probların bir ucuna digerini başka proba bagla. Akü arasında bir şarter olsun, çaktıgın bakır kazıklara ver voltajı drenci oku not al. Sonra birer Metreyle kazıkları degiştirip Y ve Z dogrultularını bir kagıda kareler içinde yaz. Surfere gel Enlem yerine Y deki rakamları yaz, Boylama Z dekileri çıkan derinlikte X olacak.
Sen şimdi X Y Z nedir onuda bilmiyorum dersen işimiz var )))
Yaw geçtim gecen silinen konudaki 500 Tl harcamanı akün zaten var 50 TL harcarsın bu işe. Ve eminim yaparsın . Bir rezivite cihazına 100 bin istiyor adam yaw işte bu kadarlık olay bu. Ama bununla altın bulamazsın bak ))) Mezar oda boşluk tünel ve su senindir.

sedegor

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Bakın Kuran öyle boş bir Kitap degil. Kimi yüzünden okur İlham alır kimi Harf harf okur bilime ilime gider. Her şey gördügünüz her şey bir Altın oranda yaratılmıştır. Gayb sandıklarımız sadece bilmedigimiz araştırmadıgımız için okuyamadıgımız için Gabytır. Nefs(Rızık) ve Ecel Hariç. Rızık ise Gayrete aşıktır.
Gördügün her şeyin Altın Oranda , Rakamların yansımasıdır. Her şey Rakama çevrilebilir. Dün atomun ne oldugunu bilmeyen Kuranda Atom numarasını görünce almamıyordu Demirin Tüm metallerin Keza öyle. Bu gün tecnoloji ilerledi, Kuranda bilinmeyenler acıklanıyor artık. Zor degil Ebcet hesabıyla bir şeyleri bulmak. Kuran ve içindekilerde sıralanışı bile tesadüf degil. Ama bizde bu gün biri cıkıp şu şöyle dese dinden cıktı denir. Öyle degil yaw ben araştırırım sonuca bakarım, ve Elbette dogrusunu Ancak Allah bilir derim. Yaptıgım Şirk degil. Allah Oku diyor ilk ayette bende elimden ne geliyorsa onu yapıyorum. Takip ettigim Feyz aldıgım adam cokk. Ama lafları Umursanmıyor. Yaw cihazı bırak, Yolunu bilirsen Kader cizginide okursun, ama Kaderi degiştiremezsin sedece kadardeki diger yoluna gidersin. Senin cizdigin degil Haaa, Allah ın cizdigi diger yola.
Biliyorsunuz Veba salgını olan bir kale kuşatılıyor, Hz Ömer dönün gidiyoruz diyor girersek salgın bulaşır diyor. Asker Kaderdenmi kaçıyorsun korkuyormusun diye soruyor,Hz Ömer evet Allahın yazdıgı bir kaderden kaçıp digerine gidiyorum diye cevap veriyor . Amenna Kaderi Allah yazmış aynı zamandada iradeyi insanın eline vermiştir.

sedegor

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Şimdi yarın şu şöyle olacak demek ne kadercilik nede Gaybı bilmektir. Yüzdesi yüksek tahmindir.
Biz Uyurken Adamlar ülkemiz üzerinde hesap kitap yapıyorlar. Ve Sinsiler, bir yüz yıl önceden masada hazırlıyor sindire sindire uyguluyorlar.
Yaw adamın inandıgı belli güttügü amaç belli. Tutan hesabı ortada, yapacagıda ortada.

Diger taraftan yine Kuran uyarıyor, sen bana kalkmış anlattıkların Teori diyorsun. Sanada bir şey demiyorum,demekki DMT, kalmamış. Zaten istedikleride o ya. Sonra Siyaset degil yazdıklarım. Arkadaş sormuş cevap vermişiz. Demem o ki ben saçmalasamda Teorisyen olsamda gözüken köy klavuz istemez Agâ. Senin baktıgın pencere başkadır mesele ordan cıkar birde ön yargı olunca. Bak bir ara konulara müdahil olur o iş öyle degil böyle derdim, konuya yorum yazan adam bildigini yazmış işte ))) sende yaz cık niye problem cıkarıyorsun demi )))) Sonuç kenara cekilip izlemeye geçtim. Kimseye yaptıgımız bir şey yok, eskisi gibi ne ettli bizden ne sütlü karışmıyoruz. İki satır kelam ettigimizde ise moralimizi bozan oluyor, can saglıgı olsun.

İdare edin kırk yılda bir yazmışım.

Cümleten Hayırlı geceler.
Kimseye kastım yok özelden gelen ve yarım kalan konudaki yerlere acıklık getirdim. insan sevdikleriyledir bizde MendereS in yanına geliyoruz arada ))) Zaten yazmam yazdırmazlar başka yerde.

Son düzenleme:

sedegor

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Başka yerde kendimi güvendede hissetmem açıkcası. Şurda agzımdan bir yanlış cıksa güvenligim için her şeyi yapar MendereS eminim. Konuyu kapatır, siler yok eder, kolluk kuvveti gelse dar agaçı kurduk ver deseler yerime gider ))))) Gidermisin hakkaten Agâ )))) her şey her yerde yazılmaz, yazdıgınızada dikkat edin. Sanalda olsa güvendiklerinizle beraber olun.

Azizkılıç

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Şimdi yarın şu şöyle olacak demek ne kadercilik nede Gaybı bilmektir. Yüzdesi yüksek tahmindir.
Biz Uyurken Adamlar ülkemiz üzerinde hesap kitap yapıyorlar. Ve Sinsiler, bir yüz yıl önceden masada hazırlıyor sindire sindire uyguluyorlar.
Yaw adamın inandıgı belli güttügü amaç belli. Tutan hesabı ortada, yapacagıda ortada.

Diger taraftan yine Kuran uyarıyor, sen bana kalkmış anlattıkların Teori diyorsun. Sanada bir şey demiyorum,demekki DMT, kalmamış. Zaten istedikleride o ya. Sonra Siyaset degil yazdıklarım. Arkadaş sormuş cevap vermişiz. Demem o ki ben saçmalasamda Teorisyen olsamda gözüken köy klavuz istemez Agâ. Senin baktıgın pencere başkadır mesele ordan cıkar birde ön yargı olunca. Bak bir ara konulara müdahil olur o iş öyle degil böyle derdim, konuya yorum yazan adam bildigini yazmış işte ))) sende yaz cık niye problem cıkarıyorsun demi )))) Sonuç kenara cekilip izlemeye geçtim. Kimseye yaptıgımız bir şey yok, eskisi gibi ne ettli bizden ne sütlü karışmıyoruz. İki satır kelam ettigimizde ise moralimizi bozan oluyor, can saglıgı olsun.

İdare edin kırk yılda bir yazmışım.

Cümleten Hayırlı geceler.
Kimseye kastım yok özelden gelen ve yarım kalan konudaki yerlere acıklık getirdim. insan sevdikleriyledir bizde MendereS in yanına geliyoruz arada ))) Zaten yazmam yazdırmazlar başka yerde.
şu dmt yi nasıl artıralım usta

mertebe

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Bugün toplumumuzun en büyük noksanlığı Ariflerin azlığıdır. @sedegor usta bu açığı kapatıyor, bırakın yazsın, tarihe not düşsün. Herkes kaabiliyeti oranına faydalansın. Türk'ün en büyük noksan kayıttır. Hititli kaydetmiş, Çinli kaydetmiş, Kiliseler kaydetmiş. Bizde Osmanlı kaydetmiş amma onun da çoğunu satmışlar/sattırmışlar. Noksamız hafızadır. Bırakın üstad yazsın, hafızalar tazelensin..

sedegor

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
şu dmt yi nasıl artıralım usta
Başın secdeye gitsin artar. Her namaz kılandada artsaydı iyi olurduda, çocugunun bedeni namazda Ruhu dünya meşakkatinde. Yedigine içtiginede dikkat etmelisin. DMT bir doguşta bir de ölüm sırasında aslında asıl doguşta salgılanır, birde yolu bulursan o zaman, seratorin ve melatonin üçünün ayarını iyi tuttur ))) Ayahuasca cayı içme ))) kargı kamışı ve özerlik otu tohumu kullanma ben denedim baya bir müddet eser bıraktı bende ))) bir şeyler oluyorda gercek degil ))) morfin alıp kafa bulma gibi bir şey ))) uçtugun kaçtıgın yok. Eskileri izle, 40 gün hayvansal gıda yemeden karanlıga cekilebiliyorsan yap. Gece karanlık iyidir, gün ışında hiç bir şey olmaz. Zifiri karanlık asıl aydınlıktır. Nefsini temizleyip biraz çile cekmelisin. Nefsini avucunun içine alıp ezmedikce bir halt olmaz. Bu devirde zor iş haramın birinden kaçsan digeri var )))

Son düzenleme:

Azizkılıç

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Başın secdeye gitsin artar. Her namaz kılandada artsaydı iyi olurduda, çocugunun bedeni namazda Ruhu dünya meşakkatinde. Yedigine içtiginede dikkat etmelisin. DMT bir doguşta bir de ölüm sırasında aslında asıl doguşta salgılanır, birde yolu bulursan o zaman, seratorin ve melatonin üçünün ayarını iyi tuttur ))) Ayahuasca cayı içme ))) kargı kamışı ve özerlik otu tohumu kullanma ben denedim baya bir müddet eser bıraktı bende ))) bir şeyler oluyorda gercek degil ))) morfin alıp kafa bulma gibi bir şey ))) uçtugun kaçtıgın yok. Eskileri izle, 40 gün hayvansal gıda yemeden karanlıga cekilebiliyorsan yap. Gece karanlık iyidir, gün ışında hiç bir şey olmaz. Zifiri karanlık asıl aydınlıktır. Nefsini temizleyip biraz çile cekmelisin. Nefsini avucunun içine alıp ezmedikce bir halt olmaz. Bu devirde zor iş haramın birinden kaçsan digeri var )))
aynen karanlıkta düşün ki aydınlığı göresin