Bilgi Rica Edebilirmiyim..

Blue Ways

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Ustalarım Selamun Aleyküm cümleten doğa gezim sirasinda böyle esrarengiz bi işaretlere denk geldim bilginize arz ediyorum iki dağın arasında eski yaşam yerinde daha çok roma yaşam yeri bölgede tarihi kalıntılar var çevresinde kayalık bi alanda dağdan gelen şu yatağında çok az şu akan derecik kışın biraz akar yazın hiç nerdeyse akmayan dere derede birşeyler yapılacak alan sadece bu kaya bölgesi var bölge çevresi çok kamufule çalı
ot pirenlik çok başka işaret aradım bulamadım işaretler bilgisi şöyle: murclu buyuk oyuk oyugun dibi topraga düşüyor oyugun büyük murclar sıralı aynısından sıralı kucuk murclarda mevcutt daire şekilinde murclamislar büyük murc tarafı küçük dikey oyma tarafi , oyugun derinliği 2 metre civarı 2 metre üstünde de kanallı sunak mevcut burda gizli olan nedir şifreli gibi ustalarım kanallı küçük sunak sonra buyuk oyuk kanallı sonra karşı kayada 10 metre civarında ana kayada dikey oyma burda ne gizlenmiş olabilir ustalarim @ROOT @dardanoss @SuNSeT28 @ABK33 @gülbahçeli @balkaya34
Saygılarımla..

dardanoss

Bakmakmı?? Görmekmi??
Yönetici
Süper Moderatör
selaymun aleyküm sevgili kardeşim.
Bu ilk resimlerdeki kayaların son resimdeki işaret bu ilk üç resmin tam neresinde bu ilk üç resimden gösterebilirmisin rica etsem tam yerini
IMG_20200602_134214.jpg
IMG_20200602_134214-crop.jpg

20200709_134404.jpg
IMG_20200628_130921.jpg

dardanoss

Bakmakmı?? Görmekmi??
Yönetici
Süper Moderatör
Yani bu resimIMG_20200628_130921.jpgdeki işaret hepsinden üsttemi çubuğu her yerde mi tuttunuz belli bir yerdemi. diğer murçlu ve dikey oymalar bundan altta zemine yakınmı. bu işarete sırtını verdiğini düşün karşısında başka kayalık gurup varmı.
Evet bir giriş işaretin var burada fakat girilecek yeri bulmak mühim olan. iyi düşün bu işaretin çok yakınında veya baktığı yönde yada aşağıdaki oymaların yanlarında diğer kayalardan rengi daha siyah olan bir kaya varmı. Ben burada bir kapalı mağara olabileceğini düşünüyorum.

Blue Ways

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Yani bu resimEkli dosyayı görüntüle 13852deki işaret hepsinden üsttemi çubuğu her yerde mi tuttunuz belli bir yerdemi. diğer murçlu ve dikey oymalar bundan altta zemine yakınmı. bu işarete sırtını verdiğini düşün karşısında başka kayalık gurup varmı.
Evet bir giriş işaretin var burada fakat girilecek yeri bulmak mühim olan. iyi düşün bu işaretin çok yakınında veya baktığı yönde yada aşağıdaki oymaların yanlarında diğer kayalardan rengi daha siyah olan bir kaya varmı. Ben burada bir kapalı mağara olabileceğini düşünüyorum.
Yolu yorucu idi çubuk tuttu arkadaş yorgunluğun etkisi mi bilmiyorum bi enerji yoktu ustam zaten tüm burdaki işaret 20 metre kare içinde bilr değil 15 metre civarı icinde ustam bu dikey oyma zemine yakın ve bulunduğu kaya trajlanmis sol tarafındada trajlı kaya mecvut usten kanalımsi bisey var doğalmi bilemedim ustam
Bu oymaya sırtımı verdiğimde sunak ve murclu kuyu büyük ana kayada hepsi kuyunun dibi kaya değil toprağa düşüyor ve o murclu oyugun içine giriliyor altan kayanın murclu oyugun üstü sunam ustam biz burda kidemli birine ait mezar olduğunu düşündük sunak kanallı birde şifalı şu olduğu için yapmış olabilirlermi die düşündük ama çubuk enerji vermeyince aranan şey uzaktami die düşündük ustam @dardanoss
Kayalık alan var ama bisey inşaat yapılacak tek alan burası ustam bölge çok kamufule ot çalı pürenlik bölge çok eski tarihi var roma traclar ustam mağarada tarzı mezar olablir ustam dediginiz gibi ustam bnm şüphem trajlı üçgenimsi ana kaya ustam dikkali bakın bak küçük diket oymanin bulunduğu ana kaya üçgenimsi gibi

Blue Ways

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Yani bu resimEkli dosyayı görüntüle 13852deki işaret hepsinden üsttemi çubuğu her yerde mi tuttunuz belli bir yerdemi. diğer murçlu ve dikey oymalar bundan altta zemine yakınmı. bu işarete sırtını verdiğini düşün karşısında başka kayalık gurup varmı.
Hepsinde altta toprağa yakında bu dikey oyma ustam

Blue Ways

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Acaba senin çubukçu zayıfmı kaldı bu alanda. Bence iyi bir çubukçu lazım bu alana. ve buranın ciğer rontgenini çekmeli .
Ciğeri temiz bölge yani ustam nefes aldırır dimi birde digital alan tarama deneyeceğim enerji olacakmı die ustam Saolasin

gülbahçeli

Akıldan başka zenginlik yoktur
Süper Moderatör
[U]Blue Ways[/U] gurban resimlerin hep yakın çekim çevresini gösteren resimler varsa ekle ki o işaretler ne amaçla yapılmış öncelikle onu anlıyalım sonra ustalar yorumlarını rahatça yapar şu demek le yanılmış olabiliriz senide boşuna yorarız varsa çevre resimlerinide ekle mümkünse yönleride yaz inşALLAH hayırlı olur

gülbahçeli

Akıldan başka zenginlik yoktur
Süper Moderatör
benim asıl dikkarimi çeken yer burası sanki kasaymışta açılmış gibi daha geniş göremediğim için tam bir şey diyemiyorum
20200729_141713.jpg

Blue Ways

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
[U]Blue Ways[/U] gurban resimlerin hep yakın çekim çevresini gösteren resimler varsa ekle ki o işaretler ne amaçla yapılmış öncelikle onu anlıyalım sonra ustalar yorumlarını rahatça yapar şu demek le yanılmış olabiliriz senide boşuna yorarız varsa çevre resimlerinide ekle mümkünse yönleride yaz inşALLAH hayırlı olur
Çevresi ustam çok kamufule sadece bu alân temiz her taraf orman ot çalı pürenlik sarmaşık iki dağın arasında ustam bölge yönler işe
dikey oyuk tarafı kuzey
kanallı sunak tarafı guney
Dikey oyugun sol tarafı batı
SaG tarafı doğu
Diye çözümleme yaptım ustam
Bn trajlı kayadan şüpheliyim nasip ustam
Inşallah hayırlı olur ustam
Rabbim cümlemize hayırlısını nasip etsin inşallah