Bilinçli definecilik !!!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

sedegor

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
28 Nis 2019
373
1,225
98
Bilinçli definecilik !

Ben yazınca muhalif oluyorum ))) o yüzdende yazmıyorum. Yaşım epey var, klavye defineciligini çok iyi bilirim, bir zamanlar internette bu işler yokken bilgi azdı ama çok temiz bilgilerdi. Bu internet çıktı bilgi çogaldı ama hiçte temiz bir bilgi kalmadı.

Bu sanal alem insanı hasta eder, eskiden bu işin hastası dagdan inmezdi, şimdiki bizler klavye başından kalkmıyoruz. Hepimiz defineciyiz, hatta oturdugumuz yerden uydular elimizin altında cihaza bile gerek kalmadan oda yapı tünel buluyoruz. Öyle ya tecnoloji gelişti bizde ayak uydurduk. Ne gerek var daga bayıra cıkmaya demi )))

Benim gibi boş konuşanı yazanı okur kafana yattıgı yeri alır yatmadıgı yeri sallar. Ona göre bir program yapar, kıcını oturdugun yerden kaldırırsan yarın gider bir işlem yaparsın belki. Ve sonuç koçaman bir hiç.

Yazan çizen çok olurda bulan kolay kolay yazmaz zaten. Bulanın burda ne işi var belkide !
Kolay bilgiye erişmenin tadı var buralarda, kimse bir şey saklamıyor, bilgi paylaşmak hoş ve nezaket bir anlamda. Slagon bilgi paylaştıkça artar. Velakin tek artan şey yalan ve boş ümitlerdir.

Cihazlar,işaretler, define ustaları,üstatları, surferciler kafayı biraz daha kırıp ucurumun kenarından ha atladı ha atlayacaklar. Yalanın yanlışın içinde bogulmaya az kaldı. Sitenin biri iyi biri kötü degil, hepsi bir birine baka baka üzüm gibi dahada kararıyor. Ben bıkmışım usanmışım bulamamışım ))) boşluga düşmüşüm ))) her gün aynaya bakıyorum gayet iyiyim ))) Var bıktıgım bir şey var, millete dogruyu gösterememek.

Kısaca deginelimmi yanlış ve dogrulara.

İşaretler, ne yazıyor ne okuyorsunuz bir işaretin yorumunda ? Aynı zırvalıklar, insan, kul bir işaret örnek. Dünyada milyonlarca insan var demi ? Bir birine her şeyiyle benzeyen, o halde bir insanı ele alıp tüm insanları RUHEN ve BEDENEN çözmek mümkünmüdür ? Yandı demi devrenin biri şimdi ? Bu durumda işaret yoruma dayalı çözülemez her işartin aynı işaretde olsa karekteri, şifresi, ruhu, mantıgı, inancı, kültürü, medeniyeti, o işareti ve gömüyü yapan başkası oldugundan çözümüde aynı olamaz. Usta sen olacaksın arazide cıplak gözle gezen sensin. Sitede en iyi usts ( x ) kişisi sana yardımı olamaz, çünkü sen bildigin ve gördügün şeyin en fazla yüzde beşini gösterir ve sorarsın o ustaya, gerisini ne yaparsan yap istersen özel numara al saatlerce konuş boşuna. Her gördügün işaret degildir zaten, bu güne kadar yaşamış bir sürü milletin dini ve dil sembolüdür bir çogu. Gördügünüz hemen her işaretin, Yunan miteolojisinde ve Pagan inancı ve kültüründe bir yeri vardır. Efendim Musevilik ve Hırıstıyanlık var demeyin bunlar varsada hiç bir zaman Pagan kültür ve dininden ayrılmamış Roma döneminde ise Eski Mısır yani Paganın içine geri girmiştir. Bu İnanç ve kültün gereksimi olan işaretler içinede define gömücüleri şifre yapıp bunu define işareti olarak kullanmıştır. Yoksa hiç bir zaman define işareti katalogu olmamıştır olamazda. Bu işaretlerin aslına hizmet etmeyip defineye işaret ettigini nasıl anlarız tabiki özgün geometrik ve ifade diline aykırılıgından. Buna uzun uzun deginmedikce anlaması zor mesele ama temayı özü verdik burda. Define işareti diye bir şey yok, din, dil, kültürel işaret ve simgelere gizlenmiş şifreler vardır !!!. Yoksa 2000 kilometre uzakta bir başka kıtadaki diger kıtadaki define gömene ben bu işarete göre bir küp altın gömdüm sende aynısını yap demedi Agaa!

Son düzenleme:

sedegor

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
28 Nis 2019
373
1,225
98
Cihazlar,

Bu gün eline bir cihaz alan cıkıyor araziye ve ben eminim bu gün piyasada tek bir marka tek bir cihaz yokki define bulabilsin. Üzerine basar gecersinde o elindeki defineyi göremez. Üç metre yok beş metre iniyormuş ))) tek dogru var onuda bizim gibiler çok yazdı çizdi ve artık dogru yerini azda olsa buldu, metal büyüdükce derinlik artar. Diger bir yalan eskiyen metal derinden algılanırmış ))) ulan senin cihazın hava testinde koça metali iki metreden göremiyor, topraga adepte olmuş tepkimeye karşı sogumuş metalimi görecek iki metreden.
Bol bol nal mıh toplarsınız, elinizdeki cihazın güçünü bilmedikce üzerine basar gecersiniz aradıgınızın. Aklınızda 50 cm i görür diye bir yargı olsun geri kalan derinlikte cihaza güvenmeyin cünkü ne ebatını ne metal cinsini ne nasıl gömüldügünü nede derinligini bilmediginiz bir şey arıyorsunuz. Cihaz define bulmaz, define arayanın yanında olması gerekir sadece. Marka model yada ayırmıyorum. Sadece define cihazı diye satılan jeofizik cihazlarının ayrı yeri vardır onlarda definede sadece magra mahsen boşluk için kullanılıp metali görmezler.
Surfercileri kızdıralım, hayal aleminde biraz daha yol alıp bizim yolumuza dönerler. Kullandıkları yöntemi ancak dogru veri işleyerek işe yarar hale getirirler. Bu veriyi bulmakta oturdukları yerden olmaz araziye gidip bizzat toprakta kayada jeofizik yöntemleriyle datayı alıp Surfer yada 3D yazılımlarında işleyerek boşluk yada su bulabilirler, metali ise asla. Bunu yapmayan yüzeyde kordinat rakamlarını renkli grafige döker onuda bi güzel boyar renklendirir kendilerini kandırırlar.

sedegor

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
28 Nis 2019
373
1,225
98
Cubuklar
Bu gün piyasa işi olmuş, şunun cubugu bunun cubugu; İşe yarıyor ama çalışma mantıgı bilinmiyor hadi ordan. Biliyorsun mantıgıda işine gelmiyor, anlatsan satamayacaksın herkes kendi yapacak.

Cubugun metali cinsi üflenmiş olması solisyonlu olması MÜHİM degil.

İş cubukta degil KULLANICIDADIR.
Kullanan adam Gavurun diliyle RADYASTEZİ yöntemini biliyorsa elinde ister bir altın cubuk olsun ister bir agaç dalı mühim degil.

Burda dikkat edin gideceginiz yer Çakralardır. Bu yöntem sizi cakra açma yöntemlerine götürecek. Ve MEDİTASYON gibi calışmalara acacak yolunuzu kiiii. Sakın Kaş yapayım diye göz cıkarmayın. BUNLAR PAGAN İNANIŞI VE TERTİPLERİDİR. Dinden imandan cıkarır insanı.

Bizde meditasyonun karşıtı BEŞ VAKİT NAMAZ VE TAKVADIR.
Çakralarınızı ( hissiyatınızı ) Allah yolunda ve Allah ın emrettigi şekilde açınız. Maneviyata degil, Ruhani yönünüze önem verin ve kendinizi keşfedip tanıyın.
Kendini bilmeyen keşfetmeyen hiç bir şeyin farkında olmaz. Sadece kavrayabildigi kadar tanır ve yaşar, gördügü bildigi yanlış olan kendi dogrusudur onun.

Bir şeyi ögrenmenin dinimizdeki üç kademesi şöyledir. Bunun birini bilen biliyorum zanneder, ikincisini bilen ben her şeyi biliyorum zanneder, üçüncü kademeyi gören ögrenen bir yönden her şeyi bilirken diger yönden bildiginin deryada bir damla olmadıgını fark eder.

Karşında masada hiç görmedigin bir renkte bardak içinde bir tür su sıvı var.

Birincisi ,İlmen yakin bunu gördün, rengi ve bardak içinde sıvı oluşu ve görünüşü hatta karşında masa üzerinde duruşudur yani o nesne karşında duruyor ve sen biliyorsun. Evet sadece İlmen Yakin kısmını.

İkincisi Hakken yakin, Masanın yanına gittin, dokundun kokladın,hissettin artık biliyorum demenin gördüm demenin bir adım ötesindesin. Ama yine bir şey bilmiyorsun.

Üçüncüsü Aynel Yakin, tüm tanım faslın bitti bardagı alıp o suyu sıvıyı içtin artık tadını ve sana zararlımı yararlımı bunu ögreniyorsun her şeyin içindesin oda senin içinde . Diger iki kavramda bu üçte birleşti işte, bilmenin son demidir bu. Her iş bu örnek gibidir.

Çubuk işide kendini geliştirdigin kadardır, kiminde doguştan az yada çok kiminde ise sonradan kendini geliştirerek,kendini tanıyarak yapacagın iştir. Cubuk elindeki araçtır sadece, başlangıçta gerekli olsada, sonrasında kaldır at. L cubuk şakül çift kişilik , yada dedigim gibi tahta agaç, altın, gümüş, bakır degildir cubugun metali degildir, hatta cubuk degildir önemli olan. Allahın özene bezene yarattıgı kendini tanıman ve nelere güçünün yetecegini keşfetmendir işin özü.

Konu devam edecek

Son düzenleme:

sedegor

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
28 Nis 2019
373
1,225
98
Gayb meselesine girelimmi ?

Arkadaşlar Bu gün İçinde İmam olan Hafıza dahi sorsan Gayb Allahın işidir der geçer. Şunu bilmiyorsanız araştırınız. Bizde Milli Egitim Müdürlügü bir anlaşma neticesi dolayısıyla bize özgü degildir. Yani istedigimizi yazıp çizip ögretemiyoruz. Ana okulundan tut Üniverstelere kadar MÜFREDAT ingilizlerin denetimindedir. Din işleri ve tabiki İmamhatipler dahil.

Zaten adam imanın şartını bilmiyor, açıpta duvarda süs diye asılı Kuranımı okuyacak ? Hadi istedi diyelim arapcasını okudu, bunu Türkceye ana diline cevirip nasıl anlayacak. Hadi onuda yaptı, aceba dogru ceviri yapacakmı ? Bu gün ben Ana dilimden daha iyi Almanca konuşan biriyim. Almancada günlük sıradan şeyleri telafüz etmek için en az 2000 kelime kullanmam bilmem gerekirken, Türkçede en agır konuları işlerken KISIRLAŞTIRMIŞ 200 kelimeye dünyayı sıgdırmışız ! Daha dogrusu bu bize dayatılmış bizde kabul etmişiz.

Diger bir faktör Kuranın özü kendi ki, bir hafıza sor Bu kitap gelecektenmi haber veriyor, geçmiştenmi ? Anlattıgı bir kıssayı aceba yorumlayan tesfir yapan tercume yapan nasıl ve ne kadar yapıyor ? 500 yıl önce yaşayan bu günkü tecnolojiyi bilmeyen okudugunu nasıl anlıyor ? Bundan iki bin yıl sonra gelecek tecnolojiyi biz nasıl yorumluyoruz Bu kitapta ?

Tüm bunlarda çok yanlışlıklar oldugu gibi, bırakın bunları, biz daha Gayb deyince işin içinden cıkamıyoruz.

Şimdi bi göz atalım, Gayb dedik Lokman Suresinin Son Ayetine geldik.

Beş Bilinmezligi Anlatıyor !
1, Saatlerin İlmi Onun yanındadır ! Yani Kıyameti O bilir diyor !

Bunu bizimkiler Kıyametin kopacagını Allah tan başkası bilmez diye aktarıyor, Peki Kıyamet Alametleri niçin aktarılmış İnsana ? Demekki az yada çok bilin diye ! Burda ( Saaatlerin ilmi Onun yanındadır ) derken, Yani Kıyameti O bilir derken Kulu bilemez deyip kapamıyor işi.

2. Ana rahmindeki cocugu O bilir. Diyor, Kul bilemez demiyor, nitekim bu gün ulturasonla insanda görüyor biliyor.

3.Yagmurun ne zaman yağacagını Allah bilir.
Diyor ama kulu bilemez demiyor,bu gün meteoroloji bilimi az çok tahmin ediyor ve biz büyük oranla biliyoruz hava durumunu.

Bu beş bilinmezin son ikisine dikkat !!!
Çünkü burda Allahtan başkası bilemez DİYOR !

4. Hiç bir nefis onu elde edemez !
Yani Rızkı Ancak Allah verir, yarın ne yiyecek ne içeceksin bu sadece Allahın İnayeti altındadır !

5. Hiç kimse nerde ne zaman ölecegini bilemez !
Sen intiharda etsen, ecelin gelmiştir lakin sadece kendi canına kıyarak günah işlersin. Ecel gelmedikcede ister kanser ol ister verem ölmessin. Nerde ve ne zaman ölecegini Allah bilir.

Bu son 4 ve 5 te ucu açık bir şey yok.

Demekki Bilim ve İlim kullanılınca insan Gayb denen şeyleri az çok biliyor ve tahmin ediyor. Bu ilk üçü açık yani bilinmezi Aslı Gayb olanı ögrenmek mümkün. Sadece bilmeyene Gayb.

Şimdi define konularında Gaybı ancak Allah bilir deyip geçiştirmek dogru degil. Evet ucu acık olmayan 4 var, yani rızkı Allah verir !

Birde Esmaların tecellisi var ki, Allah verir nasılsa deyip yatana oturana ne Allah verir nede Kulu.

Bunu elde etmek için çalışmak ugraşmak gerekir. Yattıgın yerde agzına armut düşermi ?

Evet güçü yeten Allah, veren ancak Odur deyip, azim göstermek, çalışmak çabalamak aynı zamanda Ondan,Allahtan İstemek gerekir.

Bana göre define Gayb alemi, kısmına bir yönden giriyor bir yönden girmiyor. Nefis yani rızık bakımından kesinlikle.
Ama Allah katında bir bilinmezliklede asla girmiyor, çünkü defineyi gömen Kuldur. Bunu gömeni, gömenleri ise kesin duyan bilen hatta bir haritası bile vardır. Adam tek gömdüyse, geride alacak bir eşi dostu evladıda varsa o bilgi söylemiştir.

Yani burdaki Gayb, bizim henüz bilmedigimiz ancak bilinen bilgiye ulaşana kadardır ! Tabiii Yine Allah ın izni İnayeti ile.

Elbette Her şeyi Allah bilir Allah verir.Ama ucu açık olan alınacak şeyde vardır, Bu beş bilinmezin son ikisi gibi Rızık ve Ölümün sadece Allahtan başkasının bilemeyecegi kesin kapalı yerde vardır.

Bize düşen Yalanın Hurafenin peşinde yorulmak degil. Bilimin tecnolojinin tarihin ışıgında araştırıp dogrularla bu yolda ilerlemek.
Kuranı kenara koyduk hadi, Şöyle bi gözlem yapalım. Allah kime ne vermiş ? Bu gün en zenginler dinsiz imansızlar, Müslümana daha çok vermiyor, çalışana çaba gösterene daha çok veriyor ! Evet Gavur dediklerimiz malisef bizden daha çok çalışıyor ! Evet bizi bile zorbalıkla inek gibi sagıyorlar haram olsada,Ama bizde inek gibi sagılıyoruz, diriliş nidaları dilimizde uyumaya devam iyi bir ninni buldular bize!

RIZIK ,GAYRETE AŞIKTIR, sedegor !!!

Not Tüm yazdıklarım tartışmaya açık olsada lütfen ya okudugunuzu iyi anlayıp, yada yeteri kadar araştırdıktan sonra buyrun gelin tartışalım.

Son düzenleme:

sedegor

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
28 Nis 2019
373
1,225
98
Acıldı bir konu gider sabaha kadar )))
Devreleri yanan arkadaşlar olacak, umursamayıp deli diyende olacak )))

Arkadaşlar definecilik coluk,cocuk işi degildir ! Kafasını bir siteye sokup hiç bir şeyi irdelemeden tüm yazanları pür dikkat okuyup, uygulamaya geçmek hiç degildir. Her yazan her site Hurafeci demiyorum. Lakin görüyorsunuz biri digerinin nerdeyse aynısı. Yorum yapanlar aynı şeyleri yazıyor, soru soranlar yine aynı soruları. İki üç ay takılam kılavye definecisi olup Usta degil Üstat oluyor ))) Yokmu dogruyu bilen hepsimi aynı,var varda arada kaynayıp giyorlar. Definecinin soru sorup yanıt arayanın zaten kafası karışık, iki üç sorusu var, bir konu açıyor haydaaaa, bu sorular çıkıyor kırka. Çünkü her önüne gelen her aklına geren bir yer işaretliyor resimde. Halbuki resim insanı çok yanıltır. Dogal oluşum kapak giriş gibidir resimde, horasan sıva hiç belli olmaz. Ancak göz yanılması ve dar objektif hatta yön tayin hususu karmaşaya daha sebeb olur. Bilmeyen zaten ancak sadece kendi şüphesindeki yeri resimler ve karşıya sorduguda odur. Kısacası resimle define noktası çözmek dogru degildir. Ama yapacakta bir şey yok. Oldugu kadar deyip bu hususları göz önünde bulundurursanız iyi olur. Zira ben bir yeri resimlerken resimde gördügümü ne hikmetse çıplak gözle göremiyorum cogu kez.

Define işi sadece işaret çözmek degildir, öte yandan yukarda yazdım define işareti kavramı yanlış bir terim. Define şifresi çözmekle bitmiyor iş.
Aynı zamanda Fizik,Kimya,Biyoloji ve Tarih hatta dinlerin inanışların kültünü bilmeye dayalıdır bu iş.
Ne kadar araştırmacı olursan, araştırdıgını ögrendigini ne kadar uygulamaya dökersen o kadar tecrube sahibi olur ve kendini geliştirirsin. Elin aklıyla verdigi fikirle yolda kalırsın. Ha yardımı olur, bir yere kadar kapı aralar sana ama iş sende biter. Sende iş yoksa her ugraştıgın yer ya boştur yada yarım kalmıştır.

İlimin içine bilimin içine kendini atmadıkca, sende yarım kalırsın. Her okudugunu dogru kabul ettikcede boş ümitlerin içinde çürür gidersin. Ya aklını başına alıp zor yolu seçer İlme girersin yada hazır ulaşması kolay yalanlarla kendini avutursun.

Bak kardeşim define bulmak gidip bir garibanın mezarını açıp göz yaşı şişesi bir kandil bulmak degildir, yada tek tek yapıp bir sikke bulmak degildir. Çünkü onlar para etmez eger istedigin paraysa. Bir soylunun kaya mezarını bir kralın tümülüsünüde sana açtırmazlar. Çünkü en bariz işaret dedigin gördügün buldugun zenginlik budur. Mezar gösteren ifade eden şeyler zaten gel sen bul diyede yapılmamıştır. İnanç geregi bir sunu çukuru bir niş yada su için bir kanal yapılmıştır kendini ele verir. Ama dedimya kolay olan garip işidir para etmez zoruda ne sen acabilirsin nede açtırırlar.
Mal mezarları vardır ayrı oda her yerde olmaz denk gelmez.
Mezar ayrı şey define başka şey Hazine daha başka şeydir. Gel buraya bir işaret koydum al git defineyi demez kimse, haĺâ bizim definecilerin kafası bu yönde. Dışarda arazide her kesin gördügü işaretin defineyle kolay kolay alakası olmaz. Define işareti şifresi genelde kapalı saklı yada toprak altında gömülüdür. Kolay kolay görünmez yada yol üstü işlek yerdir görsende zor iştir.

İşaretten ziyade nişan ve rengi yerleri önemlidir, bunu bulunca gömen kişinin mantıgını arazi şartına göre tahmin etmek gerekir, bunu yaparsan birde ölçüsü vardır elbet ama en zoru budur. Bu güne kadar yazılan çizilenlere bakarsan 7, 11, 21 , 40 derler. Bakın ben iki saglam belgeye denk geldim tabi alan almış gitmiş ama belgeleri sonradan gördüm. Birinde gözenin 4 adım üstünde yolun ortasıydı. Digerinde 12 adım tepeye dogru toprakta gömülü taşın içindeydi. Ne alaka yazıp çizilenlerle şimdi. Ama 12 rakamı tüm dinlerde bir yer bulmuştur.

İşaretten ziyade dikkat etmeniz gereken tek şey arazi yapısı ve toprak katmanlarıdır. Her zaman iyi bir yüzey araştırmacısı olun. Topragın üstünü anlamadıkca içindekini saklı olanı asla anlayamazsınız.

Ezan okundu konu bitti ))) Frekansınızı degiştirin, bir daha ki konu bu. Çok önemli bu şu dalgalara frekanslara girelim bi ))) 780 bin yılda bir degişen dünyanın manyetik kutbu hız aldı, son bir asırda çok artış vardı bu yirmi yıl içinde dahada hızlandı. Hani Kuranda Yazıyor ya Güneş batıdan dogacak diye bunu kırk türlü yorumlayan Hocayım diyenler var. Gercekten çok yakın gelecekte Dogu batı olacak batıda dogu. Kutuplar degişecek. Her gün biraz daha yaklaşıyor bu. Ve pusulanız yanlış gösteriyor artık her zamankinden daha fazla. Acarız bunları. Her şey bir enerji her şey bir frekanstan ibarettir. Hayırlı sabahlar.

sedegor

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
28 Nis 2019
373
1,225
98
Yigido emeğine yüreğine sağlık
Kaan dostumun aksine ben tek kilime bile okuyamadım :(
Sen okuma zaten ))) boş ver. Bir gün demlik cay yap dagın yamacında soguk gözenin başında ))) gerisini bana bırak ))) Akşama kadar konuşurum bıkmaz usanmazsan ))) Söz gümüş ise sukut altındır dedik sustuk biz ))) bak böyle darlanınca nasılda uzun yazıyorum, gevezeleniyorum ))) hiçte hoş degil ))) iyi yapmıyorum biliyorum. Bir konu açmışım sabah olmuş, yine ziyan ettik zamanı )))

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...