Bir Yıldırım Gecti ?

zaz12

Moderatör
Süper Moderatör
haçın çatal ayağını takip et sol aşağı inen ayağa bak kayanın altına doğru devam eden işaretler var. burada ilk bakman gereken yer burası.
Ustam bu taşın üzerinde Bir L var. Oyulmuş şekilde.
Isaretin Sol çaprazın büyük bir C var tırnaklı şimdi bakınca onu tavsif etmiş olabilir mi ? Bu taş ustam sıva yapılmış yani yayına gittiğin vakit parca parca yuvarlak şekil de toprak kopuyor. Büyük bir dökme ile yapılmış diye düşünüyorum. Şimdi boynuzlu olduğu içinn büyülü veya başka şeyler denildi.sen daha iyisini bilirsin ne yapılmalı?

Ekli dosyalar

MendereS

Admin
Administrator
peki buralarda ok işareti yokmu ? su varmı en yakın su nerede.

c ler kapalı alandan bahseder mağara değildir. mağara gibi ayakta girilir ama küçük mağara oda gibi düşün.

bak bu L nin yakınlarında olabilir. ayrıca o harfi varmı ? birde karışık kanallar hani bi taş vardır üzeri karma karışık ince kanallar vardır.

R00T

ProfessionaL
Administrator
!. işaret çok tahrip olmuş gibi duruyor.İşaretlerin zaten eski dönemlere ait baya tabiat tahribatınıda maruz kalmış bide tam geometrik işçilikler yok.2. taştaki işaret taş sabit mi yoksa yerinden gitmiş oynamış mı?

zaz12

Moderatör
Süper Moderatör
peki buralarda ok işareti yokmu ? su varmı en yakın su nerede.

c ler kapalı alandan bahseder mağara değildir. mağara gibi ayakta girilir ama küçük mağara oda gibi düşün.

bak bu L nin yakınlarında olabilir. ayrıca o harfi varmı ? birde karışık kanallar hani bi taş vardır üzeri karma karışık ince kanallar vardır.
Su var çok az akıyor yazın kurayabiliyor.su ise ilk isarete göre solda.
Yukledigim resimler ise Hemen ilk işaretin sol çaprazında 35 adım . Yani burda ne olduğunu anlamış değilim . Ben diyorum ki usta bütün taşları işlem yapayım. Çünkü 2 sene araştırdım .

Ekli dosyalar

MendereS

Admin
Administrator
c harlerinin mezarları genelde açıkta zemin üstüne yapılmış mezardır. hepsi olmasada birkaç örneğini gördüm. şu son eklediğin resimler güzel görünüyor bunların birde karşısının resmi varsa ekle. yanı bunun üzerine çıkıpçevreyi çektiği resimler varsa . eğer bişey olduğunu düşünmüyorsan buraya yoğunlaş en fantastik burası görünüyor.

genel olarak rampa yerlere kulak asma. ya dağın eteğine in orada bitiş yerlerine bak yada burun yerleri diyelim. yada rampa yerlerde yavru tepecikler olur oralara bak. msela son resimdeki gibi.

zaz12

Moderatör
Süper Moderatör
c harlerinin mezarları genelde açıkta zemin üstüne yapılmış mezardır. hepsi olmasada birkaç örneğini gördüm. şu son eklediğin resimler güzel görünüyor bunların birde karşısının resmi varsa ekle. yanı bunun üzerine çıkıpçevreyi çektiği resimler varsa . eğer bişey olduğunu düşünmüyorsan buraya yoğunlaş en fantastik burası görünüyor.

genel olarak rampa yerlere kulak asma. ya dağın eteğine in orada bitiş yerlerine bak yada burun yerleri diyelim. yada rampa yerlerde yavru tepecikler olur oralara bak. msela son resimdeki gibi.
Ustam arkasında hemen bu var. Bu zemin üstü dediğin nasıl olur o aklıma takıldı? Yalnız bu nasıl mezarlar dönem olarak .Ben doğu ortodoks roma mezarı olabilir. Bu kabartmalar nedir peki ? Ustam mezarı kutsamak için mi ?
Tek bir mezar için bu kadar ibare olabilirsa şaşırdım. Ustam şimdi burda bir adet mi mezar var.
Daha çok üst tepede gitmedim Çünkü orda büyük bir beyaz taş var.Oyle gördüğümü hatırlıyorum. Gerçekten 3 sene uğraştım halen sonuç yok.

Ekli dosyalar

zaz12

Moderatör
Süper Moderatör
Burada oda çıkar mahzen çıkar .Burası güzel yer bence araştırıp giriş bulunabilir.
Ustam ilk defa birden fazla isaret ile bir bolge kaldim. Bak oyma işaret var , kabartma var , yapı var , çizim de var yani burda verilecek mesajlar çok ciddi olmalı anlatılmak istenen veya kutsamak herneyse çözemedim . Bir oda mahzen mi yoksa sadce mezar mi ?

R00T

ProfessionaL
Administrator
Bir iş tek değil.Her işaret yada yer kendine ait apayrı işlerdir.Hepsini biribine bağlayıp bir sonuç çıkaramazsın ki.

MendereS

Admin
Administrator
tamam işte en üst en güzel görünen yer. yada o dik kayanın arkası. burada iş coğrafyanın ne verdiğine bakarsın. gömü, mezar, kilise ve benzeri yapılar coğrafyanın neresine yapılır bunu biraz çözersen kafanca şurası burası diye yerler belirleyebilirsin.

R00T

ProfessionaL
Administrator
En fazla şu olur.
1 bölge işareti
2 mevki ve çalışmaya ait işaret
3 son nokta işareti
Yoksa herşey bir şey için değildir.

zaz12

Moderatör
Süper Moderatör
tamam işte en üst en güzel görünen yer. yada o dik kayanın arkası. burada iş coğrafyanın ne verdiğine bakarsın. gömü, mezar, kilise ve benzeri yapılar coğrafyanın neresine yapılır bunu biraz çözersen kafanca şurası burası diye yerler belirleyebilirsin.
Ustam şimdi burdaki işareti anlamadım bu nedir ?
Bir Pergel mi ? Yada gönye olabilir mi ?

Ekli dosyalar

Kamhi Leonard

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
@zaz12 usta benim dikkatimi çeken öncelikli olarak
Üstteki idi orada bir mühür gibi istavroz gibi birşey gördüm ama bu resimde o yok
Alttaki kare içine aldigim yerde kafamı karıştırdı lapyada olabilir
Birseylerde simgeleye bilir
Taktir edersin ki resim uzak çekim
Yaklastirdikca karincalanip bulaniklasiyor
20190731_215902.jpg

Kamhi Leonard

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Burda yapılması gerekilen
Buranın tam önünde durup sağ ve sol yamaca
Iblis görüntüsünde ki bu şeyin baktığı gibi bak resmi cektigin yere göze çarpan birşeyler muhakak olmalı
Veya sen onemsememisindir bak bu çok önemli
Çoğu zaman aradiklarimiz onemsemeriklerimizin içinde çıkar

Buranın zirvesi ve etek kısmı yani patikanın bittiği yerlerde keşif yapılmalı

Bu denli hac figürler ortodoks lar kullanır
Şahıs ve aceleci bir yapı olduğu aşikar
Zirvede anıtsal birşeyler varsa
Bu muhakak kiliseye bağlı bir savaşcı mezarı olduğu düşüncesindeyim
Gözlemim ve fikrim bu yönde

Üst Alt